Autoryzowany dystrybutor EcoFlow

Porównanie stacji zasilania EcoFlow

Mobilne stacje zasilania zyskują coraz większą popularność. Nic dziwnego – to prosty, ekologiczny, a na dłuższą metę również stosunkowo tani sposób na zapewnienie sobie dodatkowego lub nawet jedynego źródła energii elektrycznej. Znajdują one wiele zastosowań – między innymi w celach rekreacyjnych, na przykład na campingach lub podczas podróży kamperem, a także jako awaryjne zasilanie sprzętu medycznego i urządzeń RTV/AGD.

W ofercie EcoFlow znajdziesz kilka rodzajów takich stacji. Wszystkie sprawdzają się w wielu różnych sytuacjach, wszystkie mogą też być ładowane nie tylko przez podłączenie do gniazda sieciowego czy ładowarki samochodowej, ale też przy wykorzystaniu energii słonecznej. Mimo tych podobieństw, nasze produkty różnią się między sobą kilkoma szczegółami. W niniejszym artykule przyjrzymy się stacjom zasilania EcoFlow i poznamy najważniejsze cechy każdej z nich.

EcoFlow Delta 1300 – najpotężniejsza

Delta 1300 to najbardziej zaawansowana stacja EcoFlow – wyróżnia ją pojemność aż 1260 Wh. Umożliwia zasilanie 11 urządzeń jednocześnie – została wyposażona w 5 portów USB, 4 wyjścia AC (obsługujące moc do 1800 W) oraz 2 porty USB-C 60W. Za jej pomocą możesz dostarczyć energii niemal wszystkim urządzeniom w swoim domu i nie tylko. Stacja zasili między innymi lodówkę, toster, laptopa lub zmywarkę. Pozwoli także naładować pojazd elektryczny na tyle, aby dało się nim przejechać jeszcze kilka kilometrów. Sprawdzi się również jako źródło zasilania dla aparatury medycznej. Co więcej, nadaje się do stosowania jako UPS – po wykryciu awarii prądu uruchomi się automatycznie, gwarantując nieprzerwane działanie sprzętu, który jest Ci niezbędny. Możesz też łączyć ze sobą kolejne stacje Delta 1300, zwiększając w ten sposób ich możliwości. Dzięki zastosowaniu technologii X-Stream Recharge, korzystając z gniazda sieciowego 1200W, naładujesz ją od 0% do 80% w zaledwie godzinę, a do 100% w niecałe 2 godziny. Ładowanie jej do pełna przy użyciu paneli fotowoltaicznych 400W trwa w optymalnych warunkach 4 godziny, a w wypadku ładowarki samochodowej 130W czas ten wynosi ok. 10 godzin. Stacja została wyposażona w czytelny ekran, na którym wyświetlane są najważniejsze informacje. Wykonano ją z aluminium lotniczego, co sprawia, że jest wyjątkowo solidna, a zarazem przenośna – ważąc ok. 14 kg, ma wymiary ok. 40x21x27 cm.

EcoFlow River 600 i River 600 Max – zdalna kontrola z aplikacją

River 600 i River 600 Max to kolejne produkty EcoFlow, które oferują mnóstwo możliwości zasilania rozmaitych sprzętów. Tym, co wyróżnia te urządzenia, jest możliwość sparowania ich z aplikacją EcoFlow, która pozwala między innymi na zdalne sterowanie stacjami oraz monitoring ich czasu pracy. Opisywane modele różnią się przede wszystkim pojemnością. W wypadku River 600 wynosi ona 288 Wh, a River 600 Max 576 Wh. Warto jednak wiedzieć, że w sprzedaży dostępny jest akumulator River 600 Max Kit, za pomocą którego ulepszysz stację River 600 do modelu Max. Stacje zostały wyposażone w wyświetlacz LCD, 2 wyjścia AC a także wyjście USB, wyjście USB-C 100W, 2 wyjścia DC5521 oraz port szybkiego ładowania USB 3.0. Technologia X-Boost sprawia, że za pomocą omawianych urządzeń możesz zasilać sprzęt, który do prawidłowej pracy wymaga nawet do 1200W mocy. Dzięki temu wykorzystasz je między innymi w celu dostarczania energii mikrofalówce, suszarce, lodówce, a także aparatom CPAP. Podobnie jak Delta 1300, River 600 i River 600 Max obsługują technologię X-Stream. Dzięki temu, korzystając z gniazda sieciowego naładujesz je od 0% do 100% w niecałe 2 godziny. Ładowanie przy użyciu 2 paneli fotowoltaicznych 110W trwa ok. 1,6-3 godzin w wypadku stacji River 600, a 3-6 godzin w wypadku River 600 Max. Waga oraz wymiary urządzeń nieznacznie się od siebie różnią. Obie stacje są jednak wyjątkowo łatwe w transporcie i przenośne. River 600 waży 5 kg, a jej wymiary wynoszą 28,8×18,5×19,4 cm. Z kolei River 600 Max przy wadze 7,7 kg mierzy 28,8×18,5×25,3 cm.

EcoFlow River 600

EcoFlow River 370 – niezawodna w terenie

Stacja EcoFlow River 370 o pojemności 370 Wh została wyposażona w 9 portów, z których można korzystać jednocześnie. 2 gniazda AC, 2 porty USB, 2 porty szybkiego ładowania USB oraz 2 porty szybkiego ładowania USB-C umożliwiają zasilanie wielu różnych sprzętów – między innymi telefonu, laptopa, mini lodówki, grzałki, a nawet pompy wodnej. Ładowanie stacji do 90% trwa ok. 3 godziny, jeśli korzystasz z 2 gniazd sieciowych lub 2 paneli fotowoltaicznych 110W (w optymalnych warunkach), a ok. 7 godzin przy użyciu ładowarki samochodowej. Czytelny wyświetlacz dostarcza wszystkich niezbędnych informacji – również dotyczących stanu akumulatora. EcoFlow River 370 wyróżnia się świetnym przygotowaniem do pracy w terenie – na przykład podczas podróży kamperem lub na campingu. Waga jedynie 5 kg oraz wymiary 25x16x20,8 cm czynią ją niezwykle poręczną i przenośną. Co więcej, urządzenie może pracować również w trudnych warunkach atmosferycznych. Opatentowana obudowa River 370 ma grubość aż 4 mm, dzięki czemu doskonale chroni wnętrze stacji przed uszkodzeniami. Wykorzystuje też zaawansowaną technologię PACK w celu zabezpieczenia akumulatorów. Stacja wyróżnia się także niesamowicie efektywnym, inteligentnym systemem rozprowadzania ciepła. Wszystko to sprawia, że możesz ją stosować nawet w deszczu oraz w temperaturach od -20°C do aż 60°C.

RIVER Bank – niesamowicie wydajny powerbank

RIVER bank to najmniejsza dostępna w ofercie EcoFlow stacja zasilania, a właściwie poręczny powerbank o pojemności 94 Wh (25600 mAh), wadze 907 g i wymiarach 17,6×11,5×3,4 cm. Wszystko to czyni go najbardziej wydajnym urządzeniem tego typu, które możesz wziąć ze sobą na pokład samolotu. Za jego pomocą naładujesz między innymi laptopa, telefon lub konsolę Nintendo Switch. RIVER bank został wyposażony w 2 porty USB-C oraz 2 porty USB QC3.0. Umożliwia też ładowanie indukcyjne. Czytelny wyświetlacz LED dostarczy Ci najważniejszych informacji na temat urządzenia, a dzięki jednemu, funkcjonalnemu przyciskowi z łatwością je obsłużysz. Podobnie jak pozostałe stacje EcoFlow, RIVER bank można ładować na 3 sposoby. Za pomocą gniazda sieciowego lub ładowarki samochodowej naładujesz go w około 2-3 godziny, a korzystając z paneli fotowoltaicznych w 6-9 godzin (w zależności od pogody). Dodatkową zaletą urządzenia jest fakt, że można stosować go jako HUB USB, co pozwala na szybki i wygodny transfer plików między urządzeniami. Twój laptop ma mało portów USB? Wykorzystaj RIVER Bank i zyskaj dodatkowe możliwości! Powyżej zebraliśmy najważniejsze cechy wszystkich stacji zasilania EcoFlow. Wiesz już, czym charakteryzuje się każda z nich i co je wyróżnia. Możesz więc wybrać tę, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania i idealnie sprawdzi się w zastosowaniach, które dla niej przewidujesz. Kup swoją stację zasilania EcoFlow jeszcze dziś i ciesz niezawodnym źródłem energii elektrycznej niemal w każdej sytuacji!

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *