Fotowoltaika balkonowa – dlaczego warto?

12
.
07
.
2023
Zastosowania
Fotowoltaika balkonowa

W ostatnim czasie fotowoltaika balkonowa zyskuje coraz większą popularność. Nic dziwnego – wiele się słyszy o podwyżkach cen prądu, a dzięki takiemu rozwiązaniu z ekologicznej i darmowej energii słonecznej mogą korzystać nie tylko właściciele domów, ale też mieszkańcy bloków. Przykładem systemu fotowoltaicznego stworzonego z myślą o tego typu zastosowaniach jest EcoFlow PowerStream. Dlaczego warto się nim zainteresować?

Co to jest PowerStream?

PowerStream to innowacyjny system fotowoltaiczny, który umożliwia wygodne pozyskiwanie energii słonecznej i wykorzystywanie jej do zasilania wybranych urządzeń w domu. Ewentualne nadwyżki prądu można magazynować w przenośnej stacji EcoFlow. W ten sposób zmniejszymy swoją zależność od sieci energetycznej, będziemy też płacić niższe rachunki. System PowerStream obejmuje następujące elementy:

  • Mikroinwerter – pozwala na podłączenie pozostałych komponentów i odpowiada za ich synchronizację.
  • Panele fotowoltaiczne – umożliwiają generowanie energii elektrycznej.
  • Inteligentne gniazdka Smart Plug – pozwalają na monitorowanie, zarządzanie i przydział energii w czasie rzeczywistym. Istnieje również możliwość zdalnego sterowania podłączonymi do nich urządzeniami za pomocą dedykowanej aplikacji.
  • Przenośna stacja zasilania – opcjonalnie. Umożliwia magazynowanie ewentualnych nadwyżek prądu.

Czy warto zainteresować się takim rozwiązaniem?

Oczywiście, że tak! Fotowoltaika balkonowa ma wiele zalet – jest przyjazna dla środowiska i pozwala wykorzystać energię słoneczną do zasilania urządzeń w domu lub mieszkaniu. Jeśli chcesz zdecydować się na takie rozwiązanie, system PowerStream będzie doskonałym wyborem – jest bardzo prosty w montażu, a dzięki swojej uniwersalności świetnie sprawdzi się w różnych zastosowaniach. Dlaczego warto się nim zainteresować?

0% strat energii – duże oszczędności

PowerStream umożliwia wykorzystanie energii słonecznej do zasilania wybranych sprzętów w domu – na przykład lodówki lub telewizora. Co więcej, nadwyżki prądu mogą być magazynowane w przenośnej stacji zasilania, a następnie zużywane w zależności od potrzeb – na przykład w nocy, gdy panele fotowoltaiczne nie pracują. Wszystko to pozwoli Ci zyskać nawet 1039 kWh rocznie, a tym samym zaoszczędzić na rachunkach.

Uniwersalność

Mikroinwerter PowerStream jest kompatybilny ze wszystkimi stacjami zasilania EcoFlow. Można więc dostosować cały system do swoich potrzeb. Zależy Ci na jak największych możliwościach? Postaw na sztywne panele fotowoltaiczne 400 W i DELTĘ 2 Max. Wystarczy Ci mniejsza pojemność stacji i moc? Wybierz zestaw z czterema panelami fotowoltaicznymi 100 W i DELTĄ 2.

Prosty montaż

System PowerStream jest bardzo prosty w montażu – jego instalacja często nie wymaga nawet korzystania z pomocy fachowców. Na uwagę zasługują także płaskie kable umożliwiające podłączenie paneli fotowoltaicznych do mikroinwertera w domu bez konieczności wiercenia otworów w ścianach.

Zasilanie awaryjne

Dzięki systemowi PowerStream możesz zmniejszyć swoją zależność od sieci energetycznej. Nawet jeśli nastąpi awaria, nie musisz się martwić, że lodówka lub pralka przestanie działać – w takiej sytuacji po prostu wykorzystaj energię elektryczną przechowywaną w przenośnej stacji!

Dedykowana aplikacja

Będące częścią systemu gniazdka Smart Plug pozwalają na monitorowanie zużycia energii w czasie rzeczywistym – najważniejsze informacje znajdziesz w dedykowanej aplikacji EcoFlow. Dzięki temu masz wszystko pod kontrolą! To jednak nie koniec możliwości. Za pomocą aplikacji możesz też zdalnie sterować podłączonymi do gniazdek urządzeniami i tworzyć dla nich harmonogramy pracy.

Zielona energia w Twoim domu

Jeśli chcesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd i cenisz sobie ekologiczne rozwiązania, fotowoltaiczny system balkonowy PowerStream będzie dla Ciebie idealny. Pozwoli Ci obniżyć rachunki za prąd, a w razie potrzeby zapewni zasilanie awaryjne. Wybierz odpowiedni zestaw dla siebie i wykorzystaj energię słoneczną w swoim domu!

Fotowoltaika balkonowa

Sztywny panel fotowoltaiczny 400W

Klikając „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę Prywatności po więcej informacji.