FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Ecoflow DELTA

Teoretycznie możesz połączyć szeregowo (ale nie równolegle) tyle stacji DELTA, ile chcesz. Wiedz jednak, że wydajność urządzeń będzie poważnie zagrożona – zużycie energii przez falowniki rośnie wraz z liczbą podłączonych maszyn. W związku z tym nie polecamy łączenia więcej niż 3 stacji zasilania DELTA. Konieczne będzie też naładowanie wszystkich urządzeń do pełna, zanim połączysz je razem. Co więcej, łączenie stacji DELTA nie sprawi, że wzrośnie ich moc znamionowa – zwiększona zostanie jedynie pojemność.

DELTA może być ładowana samochodową ładowarką i zasilać inne urządzenia w tym samym czasie.
Kiedy DELTA jest ładowana przez porty AC i DC w tym samym czasie, priorytetowo traktuje pobieranie energii przez port AC. Gdy wyjmiesz kabel AC, DELTA zacznie pobierać energię przez port DC.
DELTA może zostać naładowana od 0% do około 80% w godzinę. Czas pełnego naładowania stacji wynosi 1 godzinę i 40 minut.
DELTA może zostać całkowicie naładowana przez ładowarkę samochodową 13,6 V w 10-12 godzin.
Przy optymalnym nasłonecznieniu:
A. 1 panel 110 W: 15-30 godzin
B. 2 panele 110 W (połączone szeregowo): 7,5-15 godzin
C. 3 panele 110 W (połączone szeregowo): 5-10 godzin
D. 4 panele 110 W (połączone równolegle): mniej niż 4 godziny
DELTA obsługuje napięcie wejściowe w zakresie 10-65 V. Maksymalne dozwolone natężenie wynosi 10 A, a maksymalna moc wejściowa 400 W.
W komorze do badania hałasu:
Warunki testowe:
1. Tester głośności: TES-1357
2. Szum tła: 33,8 dB
3. Wynik testu: średni wynik z przodu, z tyłu, z prawej i z lewej strony urządzenia

Rezultaty testu:
Warunek 1: wyjście AC: <500 W; wentylator: 10% pełnej prędkości, <40 dB, odległość 2 m
Warunek 2: wyjście AC: 500-1200 W, wentylator: 30% pełnej prędkości, <45 dB, odległość 2 m
Warunek 3: wyjście AC: >1200 W, wentylator: 100% pełnej prędkości, <50 dB, odległość 2 m
DELTA może naładować większość modeli pojazdów Tesla (Model X, nowa wersja Modelu S, Model 3). Nie naładuje jedynie zwykłego Modelu S. Aby spełnić standardy UL2743, gniazda DELTA nie są uziemione. Przeprowadzamy setki testów na zróżnicowanych urządzeniach. Odkryliśmy, że Tesla wymaga uziemionego przewodu. Inne elektryczne pojazdy i akcesoria z uziemionymi ładowarkami mogą być jednak odpowiednio ładowane przez stację zasilania DELTA.
Temperatura rozładowania: -20°C-45°C.
Temperatura ładowania: 0°C-45°C. Kiedy temperatura otoczenia wynosi powyżej 45°C lub poniżej -20°C, na wyświetlaczu stacji zasilania DELTA pojawi się migająca ikona ostrzegająca przed zbyt dużym poziomem ciepła albo zimna. W tym samym czasie system zarządzania baterią (BMS) zacznie regulować moc wejściową i wyjściową, aby chronić urządzenie.
Jeśli chcesz naładować DELTĘ w środowisku o niskiej temperaturze (-20°C-0°C), użyj jej najpierw do zasilania dowolnego sprzętu o napięciu ponad 500 V przez około 10 minut. W ten sposób rozgrzejesz ją przed rozpoczęciem ładowania.
Po 800 cyklach użycia pojemność stacji zasilania DELTA spadnie do 60%. Długość działania samej baterii zależy jednak od tego, jak jej używasz i w jaki sposób ją konserwujesz.
Polecamy przechowywanie stacji zasilania DELTA w suchym i chłodnym miejscu. Warto, aby była podłączona do źródła zasilania (gniazdka ściennego lub panelu fotowoltaicznego). W ten sposób przedłużysz żywotność baterii i zyskasz pewność, że Twoja DELTA będzie zawsze naładowana i gotowa do użycia. Jeśli nie możesz przechowywać urządzenia stale podłączonego do prądu, przynajmniej raz na 3 miesiące całkowicie je naładuj i rozładuj, aby zachować baterię w dobrym stanie.
DELTA może być ładowana przy pomocy paneli fotowoltaicznych EcoFlow, kiedy napięcie obwodu otwartego wynosi 10-65 V. Szeregowo podłączysz maksymalnie 3 panele. Możesz też równolegle podłączyć 2 zestawy po 3 panele połączone szeregowo (do 6 paneli). Kabel równoległy jest akcesorium opcjonalnym, które należy zakupić osobno.
Oczywiście, że możesz! A jeżeli Twój dom nie jest jeszcze odłączony od sieci energetycznej, odetnij to połączenie, zanim zaczniesz zasilać go przy użyciu stacji DELTA.
Niestety, nie. Natężenie potrzebne do szybkiego rozruchu samochodu jest wyższe niż 20 An, podczas gdy port samochodowy DELTA zapewnia maksymalne natężenie 8 An.
DELTA może za to ładować akumulator Twojego pojazdu przez dołączoną do zestawu ładowarkę do samochodów.
DELTA naładuje Teslę w około 40 minut. Po naładowaniu możesz przejechać 5-8 kilometrów. Pamiętaj jednak, że kilometraż zależy również od rodzaju Twojego pojazdu elektrycznego oraz temperatury otoczenia.
DELTA 1000 i DELTA 1300 są wyposażone w tę samą liczbę ogniw baterii – różnią się one jednak gęstością energii.
Porty AC stacji DELTA obsługują czystą falę sinusoidalną. Dzięki temu, kiedy podłączysz do zasilania swoje elektroniczne urządzenia, będą one dobrze zabezpieczone, żywotność ich silników zostanie przedłużona, a poziom szumu elektrycznego obniżony.
DELTA obsługuje podstawowe funkcje UPS. Zalecamy jednak przeprowadzenie wielokrotnych testów kompatybilności przed podłączeniem urządzeń takich jak serwer bazodanowy czy stacja robocza do DELTY. EcoFlow nie odpowiada za utratę danych lub uszkodzenie urządzeń spowodowane nieprzestrzeganiem instrukcji i wynikającymi z tego błędami.
DELTA została wyposażona w opatentowany, przyspieszony kontroler MPPT EcoFlow. Jest on obsługiwany przez unikalny algorytm śledzący EcoFlow. Algorytm ten pozwala zmaksymalizować ilość energii słonecznej niezależnie od pogody. DELTA obsługuje napięcie wejściowe w zakresie 10-65 V z maksymalnym dozwolonym natężeniem 10 A i mocą wejściową 400 W. Możesz połączyć swoje panele fotowoltaicznie szeregowo lub równolegle, aby zmaksymalizować ilość energii słonecznej.

Ecoflow RIVER

Żywotność EcoFlow RIVER wynosi do około roku, ale tylko w dobrych warunkach przechowywania. Aby maksymalnie ją przedłużyć, zalecamy rozładowywanie stacji do 30%, a następnie ładowanie jej do 85% raz na 3 miesiące.

 1. W wypadku mocy wyjściowej AC 0-400 W poziom głośności wynosi około 42 dB w odległości 1 m od stacji zasilania RIVER. Jest to porównywalne z poziomem głośności w bibliotece.
 2. W wypadku mocy wyjściowej AC 400-600 W poziom głośności wynosi około 48 dB w odległości 1 m od stacji zasilania RIVER. Jest to porównywalne z poziomem głośności w biurze.
 3. Podczas ładowania przez port wejściowy AC X-Stream poziom głośności wynosi około 45 dB w odległości 1 m od stacji zasilania RIVER. Jest to porównywalne z poziomem głośności w biurze.
 4. Podczas ładowania w trybie cichym, poziom głośności wynosi około 40 dB w odległości 1 m od stacji zasilania RIVER. Jest to porównywalne z poziomem głośności w bibliotece.

Tak. Do stacji zasilania RIVER możesz podłączyć 1 Panel Fotowoltaiczny 110 W lub, jeśli potrzebujesz więcej energii słonecznej, 2 zestawy Paneli Fotowoltaicznych 110 W równolegle

Możesz to zrobić na 2 sposoby.

Za pomocą Wi-Fi:

 1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk IOT Reset na stacji zasilania RIVER, dopóki nie usłyszysz sygnału dźwiękowego.
 2. Znajdź urządzenie w ustawieniach Wi-Fi w swoim telefonie. Kliknij, aby połączyć.
 3. Wróć do aplikacji EcoFlow. Kliknij ikonę “+” w prawym, górnym rogu, aby rozpocząć parowanie.
 4. Zaznacz “operation confirmed” i przejdź do kolejnego kroku.
 5. Wybierz Wi-Fi i wprowadź hasło, aby przejść dalej.
 6. Poczekaj, aż połączenie zostanie zakończone.

Za pomocą Hotspota:

 1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk IOT Reset na stacji zasilania RIVER, dopóki nie usłyszysz sygnału dźwiękowego.
 2. Znajdź urządzenie w ustawieniach Wi-Fi w swoim telefonie. Kliknij, aby połączyć.
 3. Poczekaj, aż połączenie zostanie zakończone.

Kiedy Twoje urządzenie zostanie pomyślnie sparowane z aplikacją, pojawi się na liście “Devices”.

Za pomocą Hotspota:

 1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk IOT Reset na stacji zasilania RIVER, dopóki nie usłyszysz sygnału dźwiękowego.
 2. Znajdź urządzenie w ustawieniach Wi-Fi w swoim telefonie. Kliknij, aby połączyć.
 3. Poczekaj, aż połączenie zostanie zakończone.

Kiedy Twoje urządzenie zostanie pomyślnie sparowane z aplikacją, pojawi się na liście “Devices”.

RIVER obsługuje podstawową funkcję UPS. Przed podłączeniem urządzeń takich jak serwery bazodanowe lub stacje robocze zalecamy jednak wielokrotne przeprowadzenie testów kompatybilności. EcoFlow nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek utraty danych lub uszkodzenia sprzętu spowodowane nieprzestrzeganiem instrukcji przez użytkowników.

Oprogramowanie można zaktualizować za pomocą aplikacji EcoFlow:

 1. Upewnij się, że stacja zasilania RIVER jest podłączona do źródła prądu AC lub ma przynajmniej 50% mocy, a zasilanie systemu jest włączone.
 2. Odłącz wszystkie pozostałe wejścia lub wyjścia RIVER.
 3. Upewnij się, że siła sygnału 2.4 GHz Wi-Fi routera jest wystarczająco duża.
 4. Naciśnij przycisk “Update” w zakładce System Settings.
 5. Zostaną pobrane i zainstalowane 4 pakiety. W tym czasie ikony na wyświetlaczu LCD mogą migać – jest to prawidłowy proces.
 6. Zamknij aplikację EcoFlow, a następnie włącz ją ponownie i sprawdź, czy w zakładce Device System pojawia się nowy numer wersji.
 1. Upewnij się, że urządzenie, którego chcesz używać, jest połączone z aplikacją.
 2. Upewnij się, że Twoje urządzenie jest włączone.
 3. Upewnij się, że Wi-Fi, do którego podłączono urządzenie, jest włączone.
 4. Znajdź swoje urządzenie w aplikacji, a następnie przejrzyj dostępne funkcje, które możesz obsługiwać zdalnie.
 1. Kliknij “AC” w zakładce urządzenia w aplikacji. Po wejściu na stronę możesz włączyć funkcję X-Boost.

  *Aby oszczędzać energię, wyłącz funkcję X-Boost, kiedy nie jest Ci potrzebna.

  *Zaawansowane algorytmy technologii X-Boost umożliwiają zasilanie urządzeń o mocy do 1200 W. Przed użyciem zalecamy jednak przeprowadzenie odpowiedniego testu.

  *Tryb X-Boost NIE jest odpowiedni dla wszystkich urządzeń. Niektóre sprzęty o mocy 600-1200 W (np. sprężarka powietrza) mają ścisłe wymagania związane z napięciem i mogą nie działać poprawnie. Przed użyciem wybranego urządzenia, przeprowadź odpowiedni test. Tryb X-Boost jest aktywowany domyślnie. Możesz go wyłączyć za pomocą aplikacji.

 1. Znajdź swoje urządzenia w zakładce “Devices” i wybierz “System”. Aby sprawdzić informacje dotyczące wersji oprogramowania, naciśnij “Version”.

 1. Włącz aplikację, znajdź “Help & Feedback” w zakładce użytkownika, a następnie kliknij “Feedback”.

NIE używaj kabli ładowania AC przeznaczonych dla stacji z serii RIVER w połączeniu z urządzeniami z serii DELTA. EcoFlow nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek uszkodzenia spowodowane nieprzestrzeganiem instrukcji przez użytkowników. Podobne działania skutkują utratą gwarancji.

Ecoflow RIVER MAX

Dzięki funkcji X-Boost stacja EcoFlow RIVER Max jest kompatybilna z około 80% podstawowych urządzeń o mocy do 1800 W. To obejmuje między innymi oświetlenie, małe lodówki, telewizory, suszarki do włosów, telefony, laptopy, kamery, drony, czajniki elektryczne i wiele innych.

Możesz podłączyć jeden Panel Fotowoltaiczny EcoFlow 110 W szeregowo lub, jeśli potrzebujesz większej mocy, dwa zestawy Paneli Fotowoltaicznych EcoFlow 110 W równolegle. Aby podłączyć do EcoFlow RIVER Max dwa panele słoneczne, niezbędny jest Równoległy Kabel Solarny EcoFlow, który należy kupić oddzielnie.

EcoFlow RIVER Max może zasilać urządzenia o mocy do 1800 W. Zalecamy jednak przeprowadzenie indywidualnego testu dla każdego przypadku. Aby uzyskać optymalne rezultaty, stosuj EcoFlow RIVER Max do zasilania sprzętów o mocy do 1200 W. Przed użyciem funkcji X-Boost, pamiętaj też o zaktualizowaniu RIVER Max do najnowszej wersji oprogramowania za pomocą aplikacji EcoFlow.

Jeśli szukasz konfigurowalnej i przenośnej stacji zasilania, EcoFlow RIVER Max będzie doskonałym wyborem. Dodatkowy akumulator Extra Battery oraz modułowa konstrukcja urządzenia dają Ci mnóstwo możliwości w zależności od jego docelowego zastosowania. To czyni EcoFlow RIVER Max idealną przenośną stacją zasilania dla każdego.

NIE używaj kabli ładowania AC przeznaczonych dla stacji z serii RIVER w połączeniu z urządzeniami z serii DELTA. EcoFlow nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia spowodowane nieprzestrzeganiem instrukcji przez użytkowników. Podobne działania skutkują utratą gwarancji.

Ecoflow RIVER PRO

Po włączeniu trybu X-Boost RIVER Pro może zasilać urządzenia o mocy do 1800 W. To oznacza, że dostarczy energii około 80% podstawowych sprzętów, takich jak na przykład urządzenia kuchenne lub narzędzia DIY. To obejmuje między innymi oświetlenie, małe lodówki, telewizory, suszarki do włosów, telefony, laptopy, kamery, drony, czajniki elektryczne i wiele innych.

Produkt najlepiej sprawdza się w połączeniu z urządzeniami o mocy poniżej 1200 W. Nie zalecamy stosowania stacji z serii RIVER do zasilania sprzętów o dużym obciążeniu, takich jak klimatyzacja, piekarnik czy pralka. Dla każdego przypadku przeprowadź indywidualny test, aby sprawdzić, czy funkcja X-Boost działa prawidłowo. Przed użyciem trybu X-Boost zaktualizuj RIVER Pro do najnowszej wersji oprogramowania za pomocą aplikacji EcoFlow.

Możesz podłączyć RIVER Pro do jednego Panelu Fotowoltaicznego 110 W lub jednego Panelu Fotowoltaicznego 160 W. Jeśli potrzebujesz większej mocy, równolegle podłącz do RIVER Pro dwa Panele Fotowoltaiczne 110 W za pomocą Równoległego Kabla Solarnego (sprzedawany oddzielnie).

RIVER Pro może zasilać urządzenia o mocy do 1800 W za pomocą funkcji X-Boost. Jest to testowane indywidualnie dla każdego przypadku. Aby uzyskać optymalne rezultaty, zalecamy stosowanie urządzeń o mocy poniżej 1200 W.

Nie zalecamy stosowania stacji z serii RIVER do zasilania sprzętów o dużym obciążeniu, takich jak klimatyzacja, piekarnik lub pralka. Prosimy o przeprowadzenie indywidualnego testu dla każdego przypadku, aby sprawdzić, czy funkcja X-Boost działa prawidłowo. Przed użyciem trybu X-Boost zaktualizuj RIVER Pro do najnowszej wersji oprogramowania za pomocą aplikacji EcoFlow.

Stację zasilania EcoFlow RIVER Pro można podłączyć tylko do RIVER Pro Extra Battery. Produkt nie jest przeznaczony do użytku z innymi dodatkowymi akumulatorami.

Poniżej wypisaliśmy kilka różnic i podobieństw między RIVER Pro a R600 Pro:

RIVER Pro i R600 Pro mają podobną pojemność. RIVER Pro: 720 Wh vs R600 Pro: 768 Wh. Obydwa urządzenia można naładować za pomocą gniazdka ściennego AC, ładowarki samochodowej 12 V i paneli słonecznych. Obydwa mają też 10 dostępnych portów wyjściowych, w tym 3 porty wyjściowe AC, 2 porty USB-A, 1 port szybkiego ładowania USB-A, 1 port USB-C, 1 port wyjściowy zapalniczki samochodowej i 2 porty DC5521. Obie stacje można naładować od 0% do 80% w ciągu godziny, a do 100% w 1,6 godziny.

RIVER Pro ma szerszy zakres temperatury rozładowania i jest lżejsza. R600 Pro charakteryzuje się natomiast dłuższą żywotnością i możliwością podłączenia równolegle dodatkowej jednostki za pomocą X-link.

Dla RIVER Pro i R600 Pro przeznaczone są różne akcesoria. Przykładowo, nie mają tych samych dodatkowych akumulatorów. RIVER Pro można połączyć z RIVER Pro Extra Battery, który nie działa jednak z R600 Pro. R600 Pro można natomiast podłączyć do EF1500, który nie jest kompatybilny z RIVER Pro.

RIVER Pro można obecnie kupić w autoryzowanych sklepach online. R600 Pro nie jest już dostępna w sprzedaży, nadal jednak świadczone są usługi gwarancyjne i posprzedażowe.

NIE używaj kabli ładowania AC przeznaczonych dla stacji zasilania z serii RIVER w połączeniu z urządzeniami z serii DELTA. EcoFlow nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia spowodowane nieprzestrzeganiem instrukcji przez użytkowników. Podobne działania skutkują utratą gwarancji.

Ecoflow RIVER Extra Battery

Możesz podłączyć jeden akumulator RIVER Pro Extra Battery do jednej stacji zasilania EcoFlow RIVER Pro. Akumulator RIVER Pro Extra Battery nie jest przeznaczony do użycia z innymi stacjami zasilania. Jeśli chcesz kupić dodatkowy akumulator do EcoFlow RIVER, wybierz RIVER Extra Battery (sprzedawany oddzielnie w sklepie online EcoFlow).

Zalecamy przechowywanie RIVER Pro Extra Battery w suchym miejscu i unikanie bezpośredniego kontaktu z wodą. Jeśli chcesz przechowywać akumulator przez dłuższy czas, naładuj go do 30-50% i wyłącz główny przełącznik. Aby przedłużyć żywotność urządzenia, przechowuj je w temperaturze pokojowej.

Poniżej wypisaliśmy kilka różnic i podobieństw między RIVER Pro a R600 Pro:

RIVER Pro i R600 Pro mają podobną pojemność. RIVER Pro: 720 Wh vs R600 Pro: 768 Wh. Obydwa urządzenia można naładować za pomocą gniazdka ściennego AC, ładowarki samochodowej 12 V i paneli słonecznych. Obydwa mają też 10 dostępnych portów wyjściowych, w tym 3 porty wyjściowe AC, 2 porty USB-A, 1 port szybkiego ładowania USB-A, 1 port USB-C, 1 port wyjściowy zapalniczki samochodowej i 2 porty DC5521. Obie stacje można naładować od 0% do 80% w ciągu godziny, a do 100% w 1,6 godziny.

RIVER Pro ma szerszy zakres temperatury rozładowania i jest lżejsza. R600 Pro charakteryzuje się natomiast dłuższą żywotnością i możliwością podłączenia równolegle dodatkowej jednostki za pomocą X-link.

Dla RIVER Pro i R600 Pro przeznaczone są różne akcesoria. Przykładowo, nie mają tych samych dodatkowych akumulatorów. RIVER Pro można połączyć z RIVER Pro Extra Battery, który nie działa jednak z R600 Pro. R600 Pro można natomiast podłączyć do EF1500, który nie jest kompatybilny z RIVER Pro.

RIVER Pro można obecnie kupić w autoryzowanych sklepach online. R600 Pro nie jest już dostępna w sprzedaży, nadal jednak świadczone są usługi gwarancyjne i posprzedażowe.

Ecoflow Panele Fotowoltaiczne 110 W i 160 W

Gwarancja EcoFlow nie pokrywa żadnych szkód spowodowanych przez panele fotowoltaiczne i akcesoria pochodzące od producentów zewnętrznych.

Panele fotowoltaiczne EcoFlow posiadają klasę wodoodporności IP67, mogą więc pracować na deszczu. Ich wydajność zależy jednak od aktualnego poziomu nasłonecznienia. Możesz rozłożyć panele na dachu samochodu, jachtu lub domu w celu zapewnienia im optymalnego poziomu energii słonecznej i zwiększenia ich efektywności. (Możesz osobno dokupić przyssawki EcoFlow, które pomogą Ci odpowiednio przytwierdzić panele fotowoltaiczne do płaskich powierzchni).

Aby zwiększyć efektywność Paneli Fotowoltaicznych EcoFlow 160 W, używaj ich bezpośrednio w świetle słonecznym, ustawiaj je prostopadle do niego i sprawdzaj, czy nie są zasłonięte.

*Torba na panele słoneczne nadaje się też do stosowania w roli stopki. Za jej pomocą możesz podeprzeć panel i ustawić go pod kątem 60-90° w celu zapewnienia największej efektywności.

Można używać Paneli Fotowoltaicznych EcoFlow 160 W w pomieszczeniach lub w samochodzie. Wpłynie to jednak na wydajność ładowania, ponieważ promienie słoneczne najpierw będą musiały przejść przez szkło lub inne powierzchnie.

Do stacji zasilania RIVER można podłączyć jeden Panel Słoneczny EcoFlow 160 W za pomocą Kabla Ładowania Solarnego MC4 do XT60. Do stacji zasilania DELTA możesz natomiast podłączyć maksymalnie 3 Panele Słoneczne EcoFlow 160 W.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie