Oficjalny dystrybutor EcoFlow

FAQ

EcoFlow DELTA

DELTA może naładować większość modeli pojazdów Tesla (Model X, nowa wersja Modelu S, Model 3). Nie naładuje jedynie zwykłego Modelu S.
Aby spełnić standardy UL2743, gniazda DELTA nie są uziemione. Przeprowadzamy setki testów na zróżnicowanych urządzeniach. Odkryliśmy, że Tesla wymaga uziemionego przewodu. Inne elektryczne pojazdy i akcesoria z uziemionymi ładowarkami mogą być jednak odpowiednio ładowane przez stację zasilania DELTA.

Niestety, nie. Natężenie potrzebne do szybkiego rozruchu samochodu jest wyższe niż 20 An, podczas gdy port samochodowy DELTA zapewnia maksymalne natężenie 8 An.
DELTA może za to ładować akumulator Twojego pojazdu przez dołączoną do zestawu ładowarkę do samochodów.

DELTA może być ładowana przy pomocy paneli fotowoltaicznych EcoFlow, kiedy napięcie obwodu otwartego wynosi 10-65 V. Szeregowo podłączysz maksymalnie 3 panele. Możesz też równolegle podłączyć 2 zestawy po 3 panele połączone szeregowo (do 6 paneli). Kabel równoległy jest akcesorium opcjonalnym, które należy zakupić osobno.

Tak, Delta obsługuje funkcję EPS. Po podłączeniu zasilania z sieci do portu wejściowego AC produktu za pomocą kabla AC, można zasilać urządzenia elektryczne za pomocą portu wyjściowego AC (w tej sytuacji zasilanie AC będzie pochodzić z sieci, a nie z stacji zasilania). W przypadku nagłej przerwy w dostawie prądu, produkt może automatycznie przełączyć się na tryb zasilania bateryjnego w ciągu 30 ms. Jako podstawowa funkcja UPS, funkcja ta nie obsługuje przełączania 0ms. Proszę nie podłączać produktu do urządzeń wymagających UPS 0ms, takich jak serwery danych i stacje robocze. Przed użyciem produktu należy przetestować i potwierdzić jego kompatybilność. Zalecamy ładowanie tylko jednego urządzenia w tym samym czasie i unikanie używania wielu urządzeń jednocześnie, aby uniknąć przeciążenia ochrony.

Poza siecią domową, ładowarką samochodową i panelem słonecznym, można również ładować Deltę za pomocą generatora lub falownika, pod warunkiem, że jest on w stanie dostarczyć prąd zmienny o napięciu 220-240V (50Hz/60Hz) i wyprowadzić sinusoidę przez port wyjściowy prądu zmiennego Delty. Podczas ładowania Delty, należy upewnić się, że moc wejściowa prądu zmiennego jest wyższa niż 1500W.

EcoFlow RIVER

Poza siecią domową, ładowarką samochodową i panelem słonecznym, można również ładować River za pomocą generatora lub inwertera, pod warunkiem, że jest on w stanie dostarczyć prąd zmienny o napięciu 220-240V (50Hz/60Hz) i wyprowadzić sinusoidę przez port wyjściowy prądu zmiennego River. Podczas ładowania urządzenia River, należy upewnić się, że moc wejściowa prądu zmiennego jest wyższa niż 300W. Jeśli włączona jest funkcja cichego ładowania, należy upewnić się, że moc wejściowa jest wyższa niż 140W.

River posiada trzy metody ładowania, w tym ładowanie AC, ładowanie za pomocą ładowarki samochodowej oraz za pomocą paneli słonecznych.

1. Ładowanie prądem zmiennym Napięcie ładowania AC: AC 220-240V (50Hz/60Hz) (dla Europy, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii, Chin, itp. ) AC Moc ładowania: X-Stream Super Charging 250W Max Czas ładowania: 1,6 godziny

2. Ładowanie ładowarką samochodową Ładowarka samochodowa: 12V/24V, DC 8A (Max) Czas ładowania: 3 godziny

3. Ładowanie panelami słonecznymi Solar Ładowarka: 200W, 10-25V, DC 12A (Max) Czas ładowania: 1.6-3 godzin (110W x 2) 2.4 – 5 godzin (160W x 1)

RIVER obsługuje podstawową funkcję UPS. Przed podłączeniem urządzeń takich jak serwery bazodanowe lub stacje robocze zalecamy jednak wielokrotne przeprowadzenie testów kompatybilności. EcoFlow nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek utraty danych lub uszkodzenia sprzętu spowodowane nieprzestrzeganiem instrukcji przez użytkowników.

1. Jeśli zasilasz swoje urządzenia poprzez ładowanie prądem stałym lub zmiennym, sprawdź czy przycisk zasilania prądem stałym/przycisk zasilania prądem zmiennym jest włączony.

2. Jeśli po włączeniu przycisku zasilania DC/przycisku zasilania AC wyjście nadal nie działa, należy sprawdzić, czy moc wyjściowa urządzenia River może spełnić wymagania dotyczące mocy ładowania urządzeń.

3. Moc ładowania nie będzie wyświetlana, gdy moc DC/AC jest niższa niż 1 wat, ale w rzeczywistości urządzenie jest ładowane. Można spróbować naładować inne urządzenie za pomocą River.

4. W przypadku pojawienia się na ekranie LCD alarmu ochrony przed przeciążeniem, wskazującego, że moc ładowania jest zbyt wysoka, należy wyłączyć urządzenie i schłodzić je przez chwilę lub zmienić przeciążone urządzenie na urządzenie o niskiej mocy, aby spróbować ponownie. (Wyłącz urządzenie River i uruchom je ponownie po schłodzeniu przez 30 minut. Jeśli komunikat alarmowy nie zniknie po ponownym uruchomieniu, należy nagrać film i wysłać go do Działu Obsługi Klienta EcoFlow).

5. Przycisk zasilania AC wyłącza się automatycznie po 12 godzinach bezczynności. W takim przypadku należy go ponownie włączyć.

1. Sprawdź, czy przyczyną jest niewystarczający poziom naładowania baterii. Jeśli tak, naładuj urządzenie i włącz ponownie. Jeśli ładowanie nie powiedzie się, należy postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi niepowodzeń w ładowaniu.

2. Jeśli nie ma żadnej reakcji po krótkim naciśnięciu lub długim naciśnięciu głównego przycisku zasilania przez 3 sekundy, skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta EcoFlow.

EcoFlow RIVER MAX

EcoFlow RIVER Max może zasilać urządzenia o mocy do 1800 W. Zalecamy jednak przeprowadzenie indywidualnego testu dla każdego przypadku. Aby uzyskać optymalne rezultaty, stosuj EcoFlow RIVER Max do zasilania sprzętów o mocy do 1200 W. Przed użyciem funkcji X-Boost, pamiętaj też o zaktualizowaniu RIVER Max do najnowszej wersji oprogramowania za pomocą aplikacji EcoFlow.

NIE używaj kabli ładowania AC przeznaczonych dla stacji z serii RIVER w połączeniu z urządzeniami z serii DELTA. EcoFlow nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia spowodowane nieprzestrzeganiem instrukcji przez użytkowników. Podobne działania skutkują utratą gwarancji.

River Max posiada 4 porty wyjściowe, w tym wyjście AC, wyjście USB, wyjście DC5521 i wyjście ładowarki samochodowej, jest również wyposażony w 10 portów wyjściowych:

AC (Czysta fala sinusoidalna) Liczba portów: 2 Moc wyjściowa AC: znamionowa moc wyjściowa 600W, przepięcie 1200W, 220V, AC 50Hz Smart Inverter System: X-Boost obsługuje urządzenia o mocy 600W-1800W*.

USB-A Liczba portów: 2 Specyfikacja: 12W, 5V, DC 2.4A Szybkie ładowanie USB-A Liczba portów: 1 Spec: 28W, 5-12V, DC 2.4A (Max) Typ-C Liczba portów: 1 Spec: 100W, 5-20V, DC 5A (Max)

Ładowarka samochodowa Liczba portów: 1 Spec: 136W, 13.6V, DC 10A (Max)

DC5521 Liczba portów: 2 Spec: każdy port 13.6V, DC 3A (Max).

River Max może zasilać urządzenia elektryczne zgodnie ze swoimi standardami ładowania, jak pokazano na ilustracji. W przypadku niektórych urządzeń moc początkowa i moc rzeczywista są różne, więc to, czy mogą one być zasilane przez River Max, zależy od rzeczywistych testów.

River Max obsługuje uniwersalne porty MC4. Poprzez podłączenie ładowarki samochodowej do portu MC4, River Max może być kompatybilna z większością paneli słonecznych dostępnych na rynku. Zalecamy, aby używać paneli słonecznych z 200W max mocą ładowania, napięciem wejściowym 10-25V, i maks. prądem DC 10A.

EcoFlow RIVER pro

Po włączeniu trybu X-Boost RIVER Pro może zasilać urządzenia o mocy do 1800 W. To oznacza, że dostarczy energii około 80% podstawowych sprzętów, takich jak na przykład urządzenia kuchenne lub narzędzia DIY. To obejmuje między innymi oświetlenie, małe lodówki, telewizory, suszarki do włosów, telefony, laptopy, kamery, drony, czajniki elektryczne i wiele innych.

Produkt najlepiej sprawdza się w połączeniu z urządzeniami o mocy poniżej 1200 W. Nie zalecamy stosowania stacji z serii RIVER do zasilania sprzętów o dużym obciążeniu, takich jak klimatyzacja, piekarnik czy pralka. Dla każdego przypadku przeprowadź indywidualny test, aby sprawdzić, czy funkcja X-Boost działa prawidłowo. Przed użyciem trybu X-Boost zaktualizuj RIVER Pro do najnowszej wersji oprogramowania za pomocą aplikacji EcoFlow.

Ponieważ moc każdego urządzenia elektrycznego jest inna, sprawność rozładowania River Pro jest mniejsza niż 100%. W związku z tym rzeczywisty czas użytkowania urządzeń elektrycznych może być krótszy niż czas teoretyczny. Sprawność rozładowania należy obliczyć na podstawie rzeczywistej mocy urządzeń. W przypadku jakichkolwiek pytań, należy dostarczyć dane techniczne urządzeń do Działu Obsługi Klienta EcoFlow w celu dokonania obliczeń.

Podłącz River Pro do innego głośnika innej marki i sprawdź, czy problem szumów nadal występuje. Niektóre głośniki mogą mieć ten problem z powodu słabej kompatybilności elektromagnetycznej (EMC). W takim przypadku jest to raczej problem samego głośnika, a nie River Pro. Jeśli po wymianie głośnika problem nadal występuje, należy nagrać film i wysłać go do Działu Obsługi Klienta EcoFlow.

80% pojemności po 800 cyklach

Stację zasilania EcoFlow RIVER Pro można podłączyć tylko do RIVER Pro Extra Battery. Produkt nie jest przeznaczony do użytku z innymi dodatkowymi akumulatorami.

EcoFlow RIVER Extra Battery

Możesz podłączyć jeden akumulator RIVER Pro Extra Battery do jednej stacji zasilania EcoFlow RIVER Pro. Akumulator RIVER Pro Extra Battery nie jest przeznaczony do użycia z innymi stacjami zasilania. Jeśli chcesz kupić dodatkowy akumulator do EcoFlow RIVER, wybierz RIVER Extra Battery (sprzedawany oddzielnie w sklepie online EcoFlow).

Zalecamy przechowywanie RIVER Pro Extra Battery w suchym miejscu i unikanie bezpośredniego kontaktu z wodą. Jeśli chcesz przechowywać akumulator przez dłuższy czas, naładuj go do 30-50% i wyłącz główny przełącznik. Aby przedłużyć żywotność urządzenia, przechowuj je w temperaturze pokojowej.

panele fotowoltaiczne
110 W i 160 W

Gwarancja EcoFlow nie pokrywa żadnych szkód spowodowanych przez panele fotowoltaiczne i akcesoria pochodzące od producentów zewnętrznych.

Panele fotowoltaiczne EcoFlow posiadają klasę wodoodporności IP67, mogą więc pracować na deszczu. Ich wydajność zależy jednak od aktualnego poziomu nasłonecznienia. Możesz rozłożyć panele na dachu samochodu, jachtu lub domu w celu zapewnienia im optymalnego poziomu energii słonecznej i zwiększenia ich efektywności. (Możesz osobno dokupić przyssawki EcoFlow, które pomogą Ci odpowiednio przytwierdzić panele fotowoltaiczne do płaskich powierzchni).

Aby zwiększyć efektywność Paneli Fotowoltaicznych EcoFlow 160 W, używaj ich bezpośrednio w świetle słonecznym, ustawiaj je prostopadle do niego i sprawdzaj, czy nie są zasłonięte.

*Torba na panele słoneczne nadaje się też do stosowania w roli stopki. Za jej pomocą możesz podeprzeć panel i ustawić go pod kątem 60-90° w celu zapewnienia największej efektywności.

Można używać Paneli Fotowoltaicznych EcoFlow 160 W w pomieszczeniach lub w samochodzie. Wpłynie to jednak na wydajność ładowania, ponieważ promienie słoneczne najpierw będą musiały przejść przez szkło lub inne powierzchnie.

PYTANIA ogólne

Napięcie x prąd= moc V+A=W

Produkty marki EcoFlow posiadają swoją główną nazwę na obudowie.

Wszystkie modele można ładować panelami solarnymi.

Częstotliwości, zmieniają się w tym przedziale automatycznie. Nie ma konieczności ręcznego ustawiania tego parametru.

Jeżeli chcemy przechowywać stację przez taki okres czasu najlepiej będzie rozładować go do 60% i po około dwóch miesiącach sprawdzić pozioma akumulatora i doładować go ponownie do 60%. Jeżeli nie mają Państwo możliwości doładowania stacji w trakcie przechowywania, lepiej doładować od razu do 80%.

Według informacji uzyskanych od producenta należy przytrzymać przez dłuższą chwilę przycisk on/off i ponownie włączyć urządzenie.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie