Zobacz, jak działa nasza fotowoltaika balkonowa!

4 testerów

EcoFlow
PowerStream

balkony

Czterej testerzy, cztery polskie miasta i cztery różne balkony. Zwycięzcy naszego konkursu sprawdzili, jak system PowerStream zadziała w ich mieszkaniach.

Zobacz wyniki testów

Recenzja Ireneusza

Ireneusz

Ireneusz jest z Warszawy i ma duży balkon na dachu mieszkania. Jest freelancerem, zajmuje się projektowaniem graficznym. Pracuje w domu, dzięki czemu mógł sprawdzić, jak system PowerStream sprawdza się na co dzień – wykorzystał go do zasilania podstawowych urządzeń.

Na co zwrócił uwagę Ireneusz?

Jakość premium – Ireneusz zwrócił uwagę na wysoką jakość poszczególnych elementów systemu.

Szybka instalacja – według Ireneusza podłączenie systemu zajmuje tylko około 5-10 minut.

Aplikacja EcoFlow – aplikacja EcoFlow jest wygodna w użyciu i działa nawet na starszych urządzeniach.

Gniazdka Smart Plug – pozwalają w prosty sposób ocenić, w jakich sytuacjach fotowoltaika balkonowa pozwoli mu zaoszczędzić najwięcej.

Piotr

Piotr jest operatorem i montażystą filmów. Mieszka w dużym, nowoczesnym mieszkaniu, do którego należy kilka balkonów. Zestaw PowerStream wykorzystywał między innymi do zasilania urządzeń niezbędnych do pracy, na przykład komputera i monitorów.

Na co zwrócił uwagę Piotr?

Prosty montaż – dzięki czytelnej instrukcji montaż systemu nie sprawia żadnych problemów.

Produkt premium – wysoka jakość wykonania wszystkich elementów zestawu.

Wspomaganie potrzeb energetycznych w mieszkaniu – Piotr zaznaczył, że fotowoltaika balkonowa doskonale sprawdza się w połączeniu z innymi urządzeniami, takimi jak telewizor, smartfon czy hulajnoga elektryczna.

Gniazdka Smart Plug – Piotr docenił możliwość monitorowania poboru prądu, zarządzania zużyciem energii i tworzenia harmonogramów pracy dla poszczególnych urządzeń.

Recenzja Piotra

Recenzja Sebastiana

Sebastian

Mieszka w domu i ma duży balkon. Posiada też stację zasilania DELTA Pro. Mógł więc nie tylko na bieżąco zużywać generowaną przez panele energię, ale też magazynować ją do późniejszego wykorzystania.

Na co zwrócił uwagę Sebastian?

Największa wydajność w słoneczną pogodę – przy 26°C Sebastian odnotował, że panele wygenerowały prawie 600 W, z czego tylko część trafiło do sieci (niecałe 130 W), a reszta zasiliła stację DELTA Pro.

Aplikacja EcoFlow – Sebastian mógł w prosty sprawdzić, jak przebiega dystrybucja energii i jakie są szacowane oszczędności.

Stacja zasilania – może być bardzo ważną częścią całego systemu i pozwala w pełni wykorzystać jego potencjał. Umożliwia magazynowanie generowanej przez panele energii, dzięki czemu da się zużyć ją później, na przykład w nocy.

Jacek

Jacek mieszka w typowym polskim bloku wybudowanym w latach 70. Do jego mieszkania należy niewielki balkon. System PowerStream wykorzystał między innymi do zasilania urządzeń LAN.

Na co zwrócił uwagę Jacek?

Prosta instalacja – według Jacka najtrudniejszym zadaniem podczas podłączania systemu było wniesienie go na trzecie piętro oraz montaż paneli.

Najwięcej korzyści latem – Jacek zauważył, że największy pożytek z fotowoltaiki będzie mieć prawdopodobnie latem. W jego domu są zamontowane klimatyzatory, które będą pracować w tym okresie.

Praca i nauka w domu – Jacek uznał, że byłoby to najbardziej optymalne wykorzystanie fotowoltaiki balkonowej.

Próg zużycia 4000 kWh – fotowoltaika balkonowa może zapobiec przekroczeniu tego progu, dzięki czemu jej użytkownicy są w stanie uniknąć dodatkowych opłat.

Recenzja Jacka

Co chcieliśmy uzyskać w testach?

Założeniem testów było pokazanie, że system PowerStream sprawdza się na różnych balkonach i może być uniwersalnym rozwiązaniem dla każdego. Chcieliśmy zaprezentować cały przekrój możliwych zastosowań, dlatego wybraliśmy czterech testerów, którzy najpierw wysłali nam ciekawe, dobrej jakości zgłoszenia, a w kolejnym etapie przygotowali wnikliwe, a co najważniejsze zróżnicowane materiały z testów.

Jak wyłoniliśmy testerów?

Aby znaleźć naszych testerów, przeprowadziliśmy konkurs dla członków grupy polskich użytkowników EcoFlow na Facebooku. Zadaniem uczestników było nagranie filmu, na którym pokażą nam, dlaczego to właśnie oni będą idealnymi testerami fotowoltaiki balkonowej.

W kolejnym etapie wybraliśmy 4 zwycięzców, którzy otrzymali zestawy PowerStream do przetestowania. Byli oni zobowiązani do sprawdzenia systemu i zaprezentowania swoich wrażeń z jego użytkowania w formie filmu lub opisu ze zdjęciami. Na przygotowanie i dostarczenie nam takiego materiału było 14 dni, a uczestnicy, którzy wykonali to zadanie, dostali zestawy PowerStream na własność.

Klikając „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę Prywatności po więcej informacji.