Bezproblemowy dostęp do prądu w domku letniskowym? Z EcoFlow to możliwe!

01
.
08
.
2023
Zastosowania
Wypoczynek
Off-grid i kamper

Wakacje to czas, kiedy wielu z nas myśli o odpoczynku w otoczeniu przyrody. Nierzadko chcemy wypocząć w spokojnym miejscu i oderwać się od codziennej rutyny. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup lub wynajem własnego domku letniskowego. Ale co robić w sytuacji, gdy nasza wymarzona nieruchomość nie ma dostępu do sieci energetycznej, a co za tym idzie do stałego zasilania? Z pomocą przychodzą produkty EcoFlow.

Zasilanie w domkach rekreacyjnych

Domki letniskowe w górach, nad morzem czy na terenach wiejskich od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Zdarza się jednak, że znajdują się one w miejscach, gdzie występują problemy z dostępem do prądu. Jak sobie radzić w takich sytuacjach?

Wcale nie trzeba inwestować w drogie, skomplikowane instalacje fotowoltaiczne – takie rozwiązanie wiąże się z dużymi kosztami i najczęściej wymaga pomocy fachowców, za których usługi też trzeba przecież zapłacić. Doskonałą alternatywą mogą być produkty EcoFlow – na przykład stacja zasilania i przenośne panele fotowoltaiczne.

Dlaczego stacja zasilania?

Przenośna stacja zasilania to niewielkie urządzenie, które może zasilić wszystkie niezbędne sprzęty domowe – od lodówki po mikrofalówkę. Umożliwia magazynowanie energii elektrycznej, pełni też rolę przetwornicy 230 V i falownika dla paneli fotowoltaicznych. Teraz wystarczy jeden produkt, aby wygodnie korzystać z prądu w domku letniskowym!

W ofercie EcoFlow znaleźć można stacje zasilania o różnych rozmiarach, pojemnościach, mocy i liczbie gniazdek. Dzięki temu bez problemu wybierzesz urządzenie idealnie skrojone pod Twoje potrzeby!

Ładowanie stacji zasilania

Rozładowujący się akumulator stacji nie będzie przeszkodą – tego typu urządzenia można ładować na kilka sposobów:

  • Panele fotowoltaiczne – takie rozwiązanie jest szczególnie polecane do domków letniskowych. Wystarczy zamontować panel na dachu i podpiąć go do stacji jednym kablem – i to wszystko! Nie trzeba tworzyć skomplikowanych instalacji ani angażować fachowców.
  • Gniazdko sieciowe – jeśli mamy taką możliwość, można naładować stację za pomocą zwykłego gniazdka sieciowego.
  • Samochód – stację zasilania można naładować również za pomocą ładowarki samochodowej.
  • Agregat prądotwórczy – jeśli nie masz innej możliwości, możesz naładować stację za pomocą agregatu paliwowego, na przykład EcoFlow Smart Generator Dual Fuel.

Tak wiele możliwości ładowania sprawia, że można bez problemu przygotować się na każde okoliczności.

Jaka stacja zasilania do domku letniskowego?

Jeśli szukasz stacji zasilania do domku letniskowego, wybierz taki model, który pozwoli Ci zasilać większość niezbędnych urządzeń przez długi czas. Należy więc zwrócić uwagę na pojemność, moc oraz liczbę gniazdek takiego sprzętu.

Polecamy na przykład DELTĘ 2 Max. Jej pojemność wynosi 2048 Wh, da się jednak rozszerzyć ją do aż 6144 Wh – wystarczy skorzystać z dodatkowych akumulatorów. Stacja może zasilać do 13 urządzeń jednocześnie, a jej moc sięga 2400 W. Co więcej, dzięki trybowi X-Boost DELTA 2 Max poradzi sobie również z większym obciążeniem – do 3100 W. Bez problemu zasili lodówkę, mikrofalówkę, podgrzewacz wody, a nawet czajnik.

Inne rozwiązania

Właściciele domków letniskowych mogą też zastanowić się nad bardziej kompleksowymi rozwiązaniami. Doskonałym pomysłem będzie na przykład inwestycja w system EcoFlow Power Kits.

EcoFlow Power Kits

Power Kits to modułowy system zasilania, który ze względu na niewielkie rozmiary i prosty montaż świetnie sprawdzi się w domku letniskowym. Obejmuje akumulatory LFP, wielofunkcyjny hub i panel dystrybucyjny, można też połączyć go z agregatem i panelami fotowoltaicznymi. Dzięki niemu bez problemu zadbasz o stałe źródło zasilania. System Power Kits pozwoli Ci bez przeszkód gotować, oglądać filmy, robić kawę, ładować niezbędne urządzenia i nie tylko.

Ciesz się wygodnym dostępem do prądu w swoim domku letniskowym

Przenośne stacje zasilania, panele fotowoltaiczne i kompleksowe rozwiązania takie jak system Power Kits – wszystko to pozwoli Ci zadbać o bezproblemowy dostęp do prądu w Twoim domku rekreacyjnym. Wybierz odpowiednią opcję dla siebie i ciesz się udanym wypoczynkiem!

Power Kits HUB + przewody + panel dystrybucyjny + smart kontroler

DELTA 2 Max

Wyjście AC łącznie 2400W

Klikając „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę Prywatności po więcej informacji.