Klimatyzator, nagrzewnica i wentylator w jednym? Recenzja EcoFlow Wave 2

26
.
06
.
2023
Aktualności
Wave 2
Inteligentne urządzenia

Wielkimi krokami zbliża się lato, a co za tym idzie okres urlopowy. Wielu z nas wybierze się w rejony, w których dostęp do energii elektrycznej może być być utrudniony. W upalne dni pobyt w kamperze jest niezbyt przyjemny, a w namiocie w zasadzie niemożliwy. Z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju klimatyzatory, jednak co zrobić w przypadku, gdy z bezchmurnego nieba zacznie padać deszcz i temperatura z 35°C spadnie do 15°C? Odpowiedzią na tego typu problemy może być przenośny klimatyzator marki EcoFlow – Wave 2, który mieliśmy ostatnio okazję przetestować i zrecenzować. 

Co wyróżnia Wave 2?

Co tak naprawdę odróżnia Wave 2 od innych klimatyzatorów? Przede wszystkim jest to urządzenie 3 w 1 - klimatyzator, nagrzewnica i wentylator. Jako klimatyzator wydmuchuje zimne powietrze, jako nagrzewnica zapewnia ogrzewanie, a jako wentylator wdmuchuje zwykłe powietrze do pomieszczenia, niwelując uczucie “duchoty”. Dodatkowo każdy z trybów może działać w 3 prędkościach. Dostępny jest również tryb nocny, który wycisza urządzenie do niezbędnego minimum, a także tryb Eco, który gwarantuje niższe zużycie energii i dłuższy czas pracy.

Różne możliwości zasilania

Podobnie jak większość urządzeń EcoFlow, Wave 2 ma dodatkowy akumulator (w sprzedaży oddzielnie), który pozwoli mu na bezprzewodowe działanie bez przerwy przez około 8 godzin. Natomiast jeżeli biwakujemy w miejscu, które ma dostęp do prądu, wówczas bez problemu możemy zasilić klimatyzator z gniazdka 230 V.

Wygodna obsługa z aplikacją

Wave 2 jest bardzo prosty w obsłudze, a dodatkowo ma aplikację mobilną, która pozwala na jego zdalną kontrolę. Klimatyzator musi być tylko podłączony do tej samej sieci WiFi co nasz smartfon – wtedy możemy go wygodnie włączać/wyłączać, przełączać pomiędzy trybami (chłodzenie, grzanie, nawiew powietrza), regulować moc nawiewu, sprawdzać poziom naładowania akumulatora oraz zmieniać temperaturę powietrza wydmuchiwanego z urządzenia – a wszystko to na odległość! Aplikacja jest bardzo intuicyjna i sprawia, że korzystanie z urządzenia jest jeszcze prostsze i przyjemniejsze.

O czym należy pamiętać?

Kluczowe jest, aby pamiętać o podłączeniu wszystkich dodatkowych akcesoriów, w tym wężyka odprowadzającego skraplającą się wodę, ponieważ w innym przypadku na miejscu urządzenia możemy znaleźć kałużę. Do niezbędnych akcesoriów zaliczają się także dwie rury - jedna, która chłodzi/grzeje lub wpuszcza powietrze, i druga, która odprowadza powietrze służące do chłodzenia urządzenia. To rozwiązanie powoduje, że klimatyzatora Wave 2, możemy używać wyłącznie w pomieszczeniach, w których da się odprowadzić rurę z chłodzenia urządzenia na zewnątrz. Jeżeli tego nie zrobimy, a będziemy używali funkcji grzania, to nagrzanie przestrzeni będzie bardzo trudne i czasochłonne. Natomiast w przypadku namiotów czy kamperów urządzenie powinno sprawdzić się doskonale.

Sporadyczne błędy

W trakcie użytkowania na samym początku pojawiał się błąd “35”, który powodował wyłączenie klimatyzatora. W trybie grzania Wave 2 dochodził do określonej temperatury (około 50°C), po czym pojawiał się komunikat błędu i urządzenie się wyłączało. Rozwiązaniem problemu było włączenie i wyłączenie urządzenia. Po tym produkt działał bez zarzutu.

Uniwersalne urządzenie na każdą pogodę

Reasumując, klimatyzator Wave 2 to urządzenie, które jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie komfort i wygodę, a przy tym lubiących spędzać czas z dala od miejskiego zgiełku. Z najnowszym produktem marki EcoFlow, użytkownik nie musi przejmować się chłodem czy upałem, a tylko korzystać z odpoczynku na łonie natury.

Przenośny klimatyzator Wave 2

Przenośny panel fotowoltaiczny 160W

Klikając „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę Prywatności po więcej informacji.