EcoFlow - Asystent podróżników i nie tylko

15
.
06
.
2023
Aktualności
Wypoczynek
Praca w terenie
Off-grid i kamper

Rzucić wszystko i jechać w Bieszczady – marzenie niejednej osoby pracującej w korporacji,chcącej oderwać się od codzienności i zmiany dotychczasowej rutyny na coś innego. Uciekamy od cywilizacji, jednak jako pokolenie uzależnione od elektryczności, większość z nas nie będzie w stanie odciąć się od nowych technologii. Każde wyjście z domu bez naładowanego w pełni smartfona, jest jak wejście w niebezpieczną dzielnicę lub w głuszę, w której z każdej strony czyha zagrożenie. Jak więc pogodzić oba światy – nowych technologii i wyrwanie się, choć na chwilę z ramion cywilizacji? Właśnie w takich chwilach z pomocą przychodzą stacje EcoFlow.

Stacja energetyczna – co to właściwie jest?

Na pewno niejednokrotnie mieliśmy do czynienia lub słyszeliśmy o agregatach prądotwórczych, które w zależności od paliwa i swojej mocy dostarczają odpowiednią ilość energii elektrycznej, będąc zabezpieczeniem na wypadek awarii zasilania w domu lub potrzebującej tego placówce. Na podobnej zasadzie działają stacje energetyczne EcoFlow, które możesz ze swobodą napełnić energią z gniazdka i wykorzystać w razie potrzeby. To świetne rozwiązanie dla osób, które lubią oddalić się od cywilizacji, ale wciąż pozostać w kontakcie ze światem. Dzięki takiej stacji naładujesz swój smartfon, słuchawki, odtwarzacz muzyki, ale również będziesz mógł podpiąć suszarkę do włosów, żelazko czy czajnik elektryczny. Dzięki takiej stacji wszystkie kryzysowe sytuacje wymagające energii elektrycznej, przestają być zmorą wspaniałego wyjazdu i pozwala ze swobodą ruszyć w głuszę lasu lub piaski pustyni. Stacje EcoFlow mają jednak szereg zalet i funkcjonalności, które przydają się nie tylko podróżnikom.

Bardzo szybkie ładowanie

Popularność EcoFlow wynika w dużej mierze z ich szybkiego ładowania. W ciągu zaledwie godziny od podpięcia do gniazdka akumulator stacji EcoFlow naładuje się do 80% w ok. godzinę. To bardzo przydatne, gdy w trasie zatrzymujemy się na krótko, a od kolejnego postoju dzieli nas wiele kilometrów.

Energia ze słońca

Stacje EcoFlow mogą być również zasilane energią słoneczną dzięki możliwości podłączenia ich do specjalnych paneli. Dzięki temu zyskujemy niezależność energetyczną w czasie awarii sieci lub na polu namiotowym bez dostępu do energii elektrycznej. Nie będziemy musieli szukać miejsca, w którym będziemy mogli naładować telefon, wysuszyć włosy czy wypić gorącą kawę, nie oddalając się od miejsca postoju.

Mobilność

Stacje EcoFlow są wystarczająco lekkie, aby zabrać je ze sobą wszędzie tam, gdzie potrzebne jest zasilanie. Działają niskoemisyjnie, jak większość generatorów energii słoneczne. Ze swobodą możemy używać ich w pomieszczeniach jak i w terenie. Wysokiej jakości twarda nylonowa powłoka produktu ochroni podzespoły stacji przed potencjalnymi uszkodzeniami.

Cena=Jakość

Niewątpliwą zaletą stacji EcoFlow jest również ich stosunek ceny do jakości. To jedne z najlepszych produktów na rynku, w których ten czynnik proporcjonalny, czym nie mogą pochwalić się inni producenci.

Podsumowując

Ta niewielka stacja daje ogromne możliwości w terenie, z dala od cywilizacji, gdy potrzebujemy dodatkowego zasilania. Świetnie sprawdzi się na polu namiotowym, w kamperze, na wycieczce w górach czy na mniejszej łodzi. To również doskonałe rozwiązanie dla ludzi mieszkających blisko końcówek sieci, gdzie awarie zasilania zdarzają się często lub w miejscach gdzie warunki atmosferyczne mają ogromny wpływ na komfort życia. Jej możliwości, wszechstronność i wygoda użytkowania zaskoczą niejednego sceptyka, a szybkość ładowania i możliwość podpięcia paneli słonecznych sprawiają, że stacje EcoFlow są godnym i ekologicznym następcą dla każdego agregatu prądotwórczego.

RIVER 2

Waga ok. 3,5kg

Wyjście AC 300W

RIVER 2 Pro

Waga 7,8kg

Wyjście DC łącznie 800W

Klikając „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę Prywatności po więcej informacji.