Imprezy w plenerze ze stacjami zasilania? Wygoda dla uczestników i organizatorów

20
.
06
.
2023
Zastosowania
Wypoczynek
Imprezy plenerowe

Letnie imprezy plenerowe przyciągają wiele osób pragnących dobrze się bawić na świeżym powietrzu. Jeśli zależy Ci na poprawieniu jakości tego typu eventów, warto rozważyć inwestycję w stację zasilania. Jak działa tego typu urządzenie i czym jest? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Czym jest przenośna stacja zasilania?

Stacja zasilania pozwala magazynować energię elektryczną i korzystać z niej, gdy zajdzie taka potrzeba. Przydaje się na imprezach na świeżym powietrzu, na przykład na festiwalach muzycznych, gdzie wiele różnych urządzeń trzeba bezpiecznie podłączyć do prądu. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w miejscach, gdzie dostęp do energii elektrycznej jest utrudniony lub nawet niemożliwy. Stacja może też zapewnić zasilanie awaryjne.

Tego typu sprzęt charakteryzuje się dużą mocą i niewielkim rozmiarem. Dzięki temu można bez przeszkód go przewozić i ustawiać w dogodnych miejscach, gdzie nie będzie narażony na czynniki zewnętrzne, a jednocześnie pozwoli na wygodne podłączanie i ładowanie urządzeń organizatorów oraz zaproszonych na event gości.

Zalety stacji zasilania dla organizatorów

Każda impreza plenerowa rządzi się swoimi prawami. Mogą odbywać się na niej koncerty na żywo, być organizowane konkursy czy innego rodzaju atrakcje wymagające niezawodnego źródła prądu. Jeśli na terenie festiwalu nie ma stacji zasilania, energię trzeba pobierać z okolicznych budynków, co często łączy się z dużą ilością kabli i przedłużaczy wijących się pod nogami uczestników wydarzenia. Głośne i duże agregaty paliwowe również nie są najlepszym rozwiązaniem.

Można jednak zwiększyć komfort całej zabawy i bezpieczeństwo każdego, kto będzie znajdować na terenie eventu. Wystarczy użyć przenośnej stacji zasilania!

Taka stacja pozwala bezpiecznie podpiąć sprzęt i ograniczyć kable, a w razie problemu posłuży za zasilanie awaryjne dla najważniejszych urządzeń. Można bez problemu podłączyć do niej sprzęty muzyczne, laptopy, aparaty czy inne urządzenia potrzebne do pracy w trakcie eventu.

Organizacja imprez plenerowych ze stacjami zasilania jest bezpieczniejsza i o wiele wygodniejsza. Pozwala znacząco ograniczyć ilość pracy włożonej w podłączanie urządzeń do tradycyjnych źródeł energii elektrycznej, a jednocześnie zadbać o komfort uczestników i pracowników znajdujących się na terenie całego wydarzenia. Takie rozwiązanie polecane jest na wszelkie tego typu eventy, niezależnie od tego, czy to festiwale muzyczne, czy dożynki w małym mieście.

Zalety stacji zasilania dla uczestników

Większość uczestników letnich festiwali chce się po prostu dobrze bawić. Jednak czasami pojawiają się sytuacje, które psują odpoczynek i spokój ducha. Wiele osób zadaje sobie pytanie „jak naładować telefon bez prądu”, gdy akumulator jest „na wykończeniu”, a nie chce się wracać do domu lub do hotelu? Posiadając stację zasilania, można zaoferować uczestnikom eventu możliwość bezpłatnego i bezpiecznego podładowania smartfona. Na pewno doceni to wiele osób.

Kupno takiego urządzenia polecane jest także osobom, które uwielbiają imprezy plenerowe lub często wyjeżdżają w miejsca, gdzie jest problem z dostępem do zasilania. Jeśli ktoś ma w planach jeździć na festiwale muzyczne czy innego typu eventy pod chmurką, dobrze jest zaopatrzyć się w przenośną stację, do której można w każdej chwili podpiąć urządzenie mobilne. Co równie ważne, takie zasilanie przyda się nie tylko do ładowania telefonu, ale też do podłączenia suszarki do włosów, projektora, grilla elektrycznego, głośników czy mini lodówki. Takie rozwiązanie będzie również idealne dla osób podróżujących kamperem.

Jaką stację zasilania wybrać na event?

Zakup idealnej stacji zasilania powinien być dopasowany do potrzeb użytkowników i sposobu jej wykorzystywania. Wybierając odpowiedni sprzęt, należy zwrócić uwagę na rozmiar urządzenia, moc oraz szybkość ładowania wbudowanych akumulatorów.

Doskonałym wyborem będą na przykład stacje zasilania EcoFlow, które cechują się dużą pojemnością, mocą wyjściową i możliwością ładowania za pomocą paneli fotowoltaicznych. Organizatorzy imprez mogą zdecydować się na jeden z potężniejszych modeli, na przykład na DELTĘ Pro lub DELTĘ Max. Uczestnikom festiwali polecamy mniejsze, łatwiejsze w transporcie urządzenia takie jak RIVER 2 albo DELTA 2. Zastanów się, jaki sprzęt chcesz zasilać, przejrzyj produkty dostępne w naszym sklepie i wybierz odpowiednią stację dla siebie – miłej zabawy na kolejnym evencie!

DELTA Pro

Waga 45kg

Wyjścia AC łącznie 3600W

RIVER 2

Waga ok. 3,5kg

Wyjście AC 300W

Klikając „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę Prywatności po więcej informacji.