EcoFlow DELTA Pro – stacja, która uratuje sytuację podczas awarii prądu w firmie

20
.
06
.
2023
Zastosowania
Zasilanie awaryjne
Awaryjne zasilanie w firmie

Większość osób pracujących w biurze lub prowadzących własny biznes na pewno doświadczyła sytuacji, w której wystąpiła awaria sieci elektrycznej. Zwykle wiąże się to z przestojem w pracy, ale istnieje sposób, aby temu zapobiec. Wystarczy zaopatrzyć się w stację zasilania, taką jak EcoFlow DELTA Pro.

Brak zasilania to poważny problem, który znacząco utrudnia funkcjonowanie sprzętu komputerowego, biurowego czy innych urządzeń, takich jak lodówka lub automat do kawy. Niedobór energii elektrycznej uniemożliwia wykonywanie pracy, co może prowadzić do poważnych konsekwencji. Być może Twoje obowiązki są uzależnione od wyników, oczekujesz pilnej wideorozmowy lub masz na głowie wiele terminów i zadań do wykonania „na już”? Może zajmujesz się delikatnymi sprawami, podobnie jak moja żona, która współpracuje z laboratorium, gdzie brak prądu może zakłócić dziesiątki godzin pracy wielu osób z różnych regionów kraju. Scenariusze, w których brakuje zasilania, można mnożyć, ale mamy na szczęście gotowe rozwiązanie - wydajną stację zasilającą EcoFlow DELTA Pro, która zapewni stabilność pracy w firmie.

Wideo z sieci

Warto zadbać o swoją firmę i mieć coś na wypadek awarii sieci 

Jak już wspomniałem, awarie sieci energetycznej nie są niczym niezwykłym. To normalna sytuacja, w której może dojść do przerwania zasilania z powodu różnych nieprzewidywalnych zdarzeń. Jednak dzisiaj istnieje jeszcze więcej powodów do obaw.

Nie zamierzam tutaj nikogo straszyć, ale warto przyjrzeć się tej zmiennej sytuacji. Problemy związane z zasilaniem nie ograniczają się jedynie do awarii. Jeśli interesujesz się branżą energetyczną, prawdopodobnie wiesz, że nasz rynek nie radzi sobie najlepiej w ostatnich latach. Choć stopniowo zwiększamy udział energii pochodzącej z niezależnych i odnawialnych źródeł, wojna w Ukrainie oraz polityka energetyczna oparta na węglu poważnie zachwiała sytuacją na już niestabilnym rynku. W przyszłości możemy się spodziewać nie tylko typowych awarii, ale także planowanych, chwilowych przerw w dostawie prądu. Według ekspertów branżowych, logicznym i odpowiedzialnym krokiem będzie przygotowanie się na takie potencjalne zdarzenia. Chciałbym pokazać, jak to osiągnąć, aby powyższe problemy nie miały wpływu na nasze biznesy.

15-EV-WEBDelta-EV-WE.jpeg

Kluczowym elementem przygotowania awaryjnego planu jest zakup odpowiednio wydajnej i pojemnej stacji zasilania. Te urządzenia mogą być także rozbudowane o różne moduły, takie jak panele fotowoltaiczne, dodatkowa stacja pracująca w tandemie lub awaryjne źródło energii w postaci generatora prądu, który działa na różne paliwa, jak gaz czy benzyna (lub nawet oba).

EcoFlow DELTA Pro to odpowiednie zabezpieczenie 

EcoFlow DELTA Pro to kolejna stacja, którą mogłem poznać, to też zarazem najbardziej zaawansowany model w serii. Jak już wspominałem w moich poprzednich tekstach, w których recenzowałem EcoFlow RIVER 2 Max oraz omawiałem tworzenie off-grid podczas budowy i remontu, seria DELTA została stworzona z myślą o bardziej wymagających użytkownikach, którzy potrzebują długotrwałego zasilania dla większej liczby urządzeń o większym poborze prądu.

DSC06417_1.jpg.jpg

Model DELTA Pro jest stworzony z myślą o zasilaniu nawet dużych biur i przestrzeni roboczych w mniejszych firmach. Ta imponująca stacja może pochwalić się ogromną pojemnością akumulatorów, która wynosi aż 3,6 kWh. Jest też w stanie zasilać urządzenia o łącznej mocy do 3600 W z portu AC (z zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym nawet do 7200 W) lub nawet do 4500 W w trybie X-Boost. Jednak to nie koniec jej imponujących cech. EcoFlow DELTA Pro jest również jedną z najszybciej ładujących się stacji zasilających tego typu. Wystarczy zaledwie 1,9 godziny ładowania z gniazdka w ścianie, aby urządzenie było w pełni naładowane.

Istnieje jednak jeszcze więcej możliwości. DELTĘ Pro da się ładować ze stacji do ładowania samochodów elektrycznych, bezpośrednio z paneli fotowoltaicznych (o mocy nawet 1600 W) oraz dodatkowo z generatora prądu EcoFlow Dual Fuel, który może być zasilany benzyną lub LPG. Ważnym aspektem jest również obecność gniazda ładowarki samochodowej (tzw. zapalniczkowej), które umożliwia ładowanie stacji w razie takiej potrzeby.

EcoFlow DELTA Pro jest wyposażona aż w 10 portów ładowania, w tym 4 gniazda AC, dwa porty USB typu A, dwa szybkie porty USB typu A oraz dwa porty USB typu C o mocy do 100 W.

IMG_8704.jpeg

Stacja jest niezwykle wytrzymała w eksploatacji — można ją przechowywać bez jakiejkolwiek opieki nawet przez rok. Dodatkowo żywotność akumulatorów przewidziano na aż 3500 cykli ładowania, które po tym dalej zagwarantują 80% pojemności.

IMG_8698.jpeg

Zaawansowany system sterowania sprzętu cechuje ochrona antyprzepięciowa do 7200 W. Dodatkowo stale monitoruje on kluczowe parametry stacji, jak procesy ładowania i rozładowywania włącznie z temperaturą i obsługą wentylatorów. Stacja może być również podpięta do sieci, a gdy wykryje brak zasilania, w zaledwie 30 ms przełączy się na wewnętrzne akumulatory, zapewniając energię elektryczną podłączonym urządzeniom. Pozwoli to kontynuować pracę bez niepotrzebnych przerw.

IMG_8683.jpeg

Stworzono też dedykowaną aplikację, która pozwala na bezprzewodową obsługę stacji. Dzięki wbudowanym modułom Bluetooth i Wi-Fi można kontrolować jej działanie oraz dostosowywać wybrane parametry za pomocą smartfona lub tabletu. Ponadto urządzenie jest wyposażone w port LAN umożliwiający podłączenie go do przewodowej sieci. Warto również wspomnieć, że DELTA Pro daje możliwość połączenia dwóch takich modeli w tandemie, co pozwala podwoić zarówno pojemność, jak i moc ładowania.

EcoFlow DELTA Pro sprawdzi się w firmie

Jak już wcześniej wspomniałem, przerwy w dostawie energii elektrycznej są częstym problemem. Niestety powodują one utrudnienia w organizacji pracy – bo nikt przecież nie chce tracić czasu na powtarzanie tych samych czynności, jak pisanie e-maili czy drukowanie dokumentów, które przerwał niespodziewany brak prądu.

1.4电箱3739-scaled.jpg

Przytoczę przykład pewnej firmy, która nie miała żadnych procedur ani środków zabezpieczających przed przerwami w dostawie energii. Konsekwencje były odczuwalne w różnych segmentach. Dział HR skarżył się na problemy z komunikacją i niedziałający sprzęt biurowy. Dział marketingu zanotował spadek sprzedaży i utratę kontaktu z klientami. Dział laboratoryjny, gdzie przechowywano próbki materiałów do analizy, był całkowicie sparaliżowany. Konieczne było ponowne pobieranie wielu próbek, jednak nie wszystkie dało się odtworzyć, ponieważ pobór odbywał się w różnych lokalizacjach w całej Polsce i wymagał określonych warunków. Po przywróceniu zasilania panował chaos, a niezadowoleni klienci nie szczędzili gorzkich słów pod adresem firmy i jej pracowników. Czy ta historia wydarzyła się naprawdę? Oczywiście, że nie odpowiem. Powinniśmy jednak zastanowić się, czy chcemy ryzykować, że taka sytuacja wydarzy się u nas.

DP_8456b067-e5d7-4074-86a0-120cc2ef90d2.jpg.jpg

Można w bardzo prosty sposób zabezpieczyć się przed awariami elektryczności, nawet tymi dłuższymi. Należy tylko odpowiednio do swoich potrzeb dobrać sprzęt, który zapewni wsparcie przez wystarczająco długi czas. Dotyczy to małych zakładów produkcyjnych, a nawet dużych biur.

Stacja EcoFlow DELTA Pro zapewnia aż 3,6 kWh energii. Dodatkowo jest niesamowicie żywotna - bo po 3500 cyklach ładowania nadal zagwarantuje minimum 80% swojej pojemności (to prawie 10 lat, gdybyście używali jej codziennie!). Dodatkowo stacja ma długi, roczny okres przechowywania — oznacza to, że po naładowaniu nawet przez rok nie będziecie musieli się bać o jej stan naładowania.

Nie trzeba też posiadać specjalistycznej wiedzy, żeby wiedzieć jakiego modelu potrzebujecie i czy sprosta waszym wymaganiom. W każdym biurze znajdują się komputery, drukarki, monitory oraz sprzęt AGD, na przykład ekspresy do kawy, mikrofalówki czy lodówka.

EcoFlow DELTA Pro gwarantuje:

 • Około 43 godzin pracy projektora (o mocy 30-60 W).
 • Około 27 godzin pracy telewizora (o mocy 37 W).
 • Około 57 ładowań standardowego laptopa.
 • Około 313 ładowań smartfona.
 • Około 67 godzin pracy mini lodówki (60 W).
 • Około 2,5 godziny pracy standardowej mikrofalówki (1000 W).
 • Około 3,3 godziny pracy ekspresu do kawy (o mocy 600 W).
 • Około 1,8 godziny pracy klimatyzacji.
 • Około 3,3 godziny pracy wkrętarki.
 • Około 3 godzin pracy piły łańcuchowej (1100 W).
 • Około 2,6 godziny pracy młota udarowego (1260 W).
 • Około 337 godzin pracy żarówki (10 W).

Gdyby w Twojej firmie znalazło się 10 stanowisk, przy których każdy miałby laptopa, to można byłoby zasilać biuro przez cały dzień roboczy, korzystając również z drukarek i smartfonów. Nadal dałoby się też sięgnąć po zimny napój z lodówki, a każdy pracownik mógłby wypić 4-6 kaw z ekspresu.

IMG_8438.jpeg

Z drugiej strony firma remontowa, która wykorzystuje ciężki sprzęt, mogłaby dalej prowadzić prace remontowe lub budowlane, korzystając urządzeń takich jak wiertarki, młoty do kucia, piły łańcuchowe i nie tylko.

IMG_8447.jpeg

Smart Generator Dual Fuel to kolejne rozwiązanie

Zazwyczaj tradycyjne agregaty prądotwórcze charakteryzują się nieporęczną konstrukcją opartą na metalowym stelażu. Ich proste silniki zasilane benzyną generują energię, a wraz z nią również nadmierny dym i uciążliwy hałas. Tanie modele często sprawiają wiele innych kłopotów, ulegając awariom, podczas gdy droższe egzemplarze działają dobrze tylko wtedy, gdy są regularnie serwisowane i używane z rozwagą. Znam ten temat dosyć dobrze, bo sporo czasu spędziłem korzystając z takich generatorów w poprzedniej pracy.

5.jpeg

Na rynku pojawiło się kilka modeli o kompaktowej budowie. Niektóre są nawet zasilane dwoma rodzajami paliwa. Gdy jednak porównamy je z parametrami EcoFlow Smart Generator Dual Fuel, szybko okaże się, że znacząco wyprzedza on rywali.

Zacznijmy od czegoś, co dla mnie jest największą zaletą. To hałas, a raczej jego brak – Smart Generator Dual Fuel jest bardzo cichy. W zależności od obciążenia generuje jedynie od 56 dB do 67 dB. Standardowe generatory potrafią produkować nawet 110-120 dB — to prawie dwukrotnie więcej niż sprzęt od EcoFlow. Warto przytoczyć też kilka faktów. Szum ruchliwej ulicy, na przykład takiej na warszawskim mordorze, to natężenie dźwięku około 70 dB. Agregat od EcoFlow pracuje znacznie ciszej. Przy 85 dB pracodawca jest zmuszony do zadbania o ochronę słuchu swoich pracowników. W zwykłym klubie panuje natężenie dźwięku około 100 dB. Startujący samolot to około 120-130 dB. Kupując agregat, można więc naciąć się na sprzęt, który nie tylko jest bardzo głośny, ale też sprawi kłopoty prawne pracodawcy. W przypadku EcoFlow nie ma tego problemu.

10.jpeg

Ważnym aspektem jest również rozmiar i waga agregatu prądotwórczego. Małe modele często są słabe i sprawiają wiele trudności w eksploatacji, podczas gdy większe egzemplarze są bardziej wydajne i łatwiejsze w obsłudze. EcoFlow, ze swoim generatorem, łączy obie te cechy — Smart Generator Dual Fuel jest wyposażony w czterosuwowy silnik o pojemności 79,7 CC, korzysta z dwóch źródeł paliwa (benzyny i LPG), a mimo to ma kompaktowe wymiary 597 × 300 × 475 mm i waży zaledwie 30,5 kg. Co więcej, urządzenie zapewnia imponującą moc — do 1900 W przy zasilaniu benzyną i do 1700 W przy zasilaniu LPG.

Długo przeszukiwałem internet, by znaleźć cichy agregat, który działałby na dwa rodzaje paliwa, charakteryzował się dużą mocą i niewielkimi rozmiarami, a zarazem był prosty w utrzymaniu. Niestety, nie udało mi się znaleźć takiego, który mógłby konkurować z EcoFlow Smart Generator. Naprawdę, EcoFlow nie ma konkurencji!

Co więcej, ten sprzęt został stworzony z myślą o efektywności. W połączeniu z systemem Power Kits lub stacjami DELTA Max / DELTA Pro, agregat może zapewnić nawet o 40% wyższą wydajność w porównaniu do standardowych urządzeń tego typu. Generuje także mniej spalin i umożliwia szybkie ładowanie akumulatorów. Dzięki niemu możesz w około 1,5 godziny całkowicie naładować stację DELTA Max, a DELTA Pro w około 2,7 godziny. Czas pracy agregatu wynosi około 3,5 godziny przy zasilaniu benzyną i 12,5 godziny przy zasilaniu LPG.

1-1.jpeg

Dodatkowo EcoFlow Smart Generator można uruchomić na 4 sposoby. Przycisk elektryczny umożliwia błyskawiczne włączenie urządzenia w zaledwie 2 sekundy. Istnieje również możliwość uruchomienia go za pomocą dedykowanej aplikacji. Alternatywnie można skorzystać z ręcznego uchwytu rozruchowego. Dostępna jest również funkcja auto-start. EcoFlow Smart Generator został wyposażony w 4-litrowy zbiornik paliwa, co pozwala na generowanie około 5,4 kWh energii przy użyciu benzyny lub nawet 20 kWh przy użyciu LPG (butle podłączane są za pomocą wężyka, a wbudowany regulator ciśnienia zapewnia bezpieczne użytkowanie).

Warto też wspomnieć o prostej eksploatacji i wygodnym bocznym panelu, który umożliwia łatwy dostęp do elementów takich jak świeca zapłonowa. Wraz z generatorem otrzymujemy również bogaty zestaw akcesoriów i narzędzi. Ponadto Smart Generator został zaprojektowany z myślą o niskoemisyjności i bezpieczeństwie, oferując funkcje takie jak alarm CO (czadu), alarm paliwa, alarm oleju, ochronę przed przeciążeniem, ochronę przed przekroczeniem temperatury oraz zabezpieczenie obwodu.

Co wybrać - Smart Generator Dual Fuel czy DELTA Pro, a może nawet panele?

Trudno jest jednoznacznie określić, czego dokładnie potrzebujesz. Można by sądzić, że każde z tych urządzeń jest zupełnie odmienne.

IMG_8702.jpeg

Jeśli masz duże wymagania i potrzebujesz awaryjnego zasilania dla dużego biura lub małego zakładu produkcyjnego, idealnym wyborem wydaje się DELTA Pro. To rozwiązanie pozwoli Ci zapomnieć o hałasie, spalinach i braku mobilności. Możesz podłączyć stację bezpośrednio do sieci domowej lub biurowej, aby działała jako zapasowe źródło energii. Możesz też wykorzystać ją samodzielnie, jako awaryjne źródło zasilania, lub w połączeniu z drugą jednostką DELTA Pro. Ponadto stacja może być dodatkowo wspomagana przez Smart Generator Dual Fuel lub podłączona do paneli fotowoltaicznych od EcoFlow.

IMG_8705.jpeg

Panele fotowoltaiczne są fascynującym rozwiązaniem umożliwiającym pozyskiwanie energii z efektywnego i bezpłatnego źródła – słońca. Będą doskonałym uzupełnieniem dla osób, które dysponują powierzchnią, na której mogą je zainstalować. EcoFlow oferuje kilka modeli paneli o różnych rozmiarach i mocy, co pozwoli lepiej dopasować się do naszych potrzeb. Warto również wspomnieć o niesamowitym dodatku do paneli - EcoFlow Solar Tracker. To inteligentne ramię, które śledzi ruch słońca i automatycznie ustawia panele w najbardziej nasłonecznionym kącie, zapewniając maksymalne wykorzystanie dostępnej energii.

IMG_8447.jpeg

Bezpieczne, efektywne i mobilne rozwiązanie w postaci EcoFlow Smart Generator Dual Fuel stanowi autorytarną odpowiedź na potrzeby związane z zasilaniem energetycznym. Jeśli masz dostępne dobrze wentylowane miejsce, gdzie można umieścić ten sprzęt, nie musisz się martwić o przerwy w dostawie energii. Dzięki pojemnemu zbiornikowi na benzynę lub możliwości podłączenia butli z gazem, ten generator zapewnia niemal nieprzerwane źródło wysokowydajnej energii. Ponadto jego zwarta konstrukcja umożliwia łatwy transport na plac budowy, teren zakładu czy prywatny ogródek.

Te różnorodne urządzenia zaspokoją niemal każdą potrzebę w zakresie zasilania, dlatego idealnym rozwiązaniem jest posiadanie całego zestawu, który doskonale się uzupełnia.

Zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego to gwarancja sukcesu! 

Jeszcze dwadzieścia lat temu nikt nie myślał o takich rozwiązaniach. Dzisiaj warto zastanowić się, czy w przypadku przerwy w dostawie energii elektrycznej nasza firma będzie nadal mogła funkcjonować, a jeśli nie, czy nie narazi to naszych pracowników, relacji z klientami oraz budżetu firmy na poważne problemy.

W obecnym świecie, kiedy czas jest najcenniejszą walutą, zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego wydaje się niezbędne. Częste awarie, przestoje ekonomiczne, problemy infrastrukturalne oraz czynniki geopolityczne mogą zachwiać stabilną sytuacją nawet największych gigantów na rynku. Dlatego małe zakłady, biura i przedsiębiorcy prowadzący własną działalność gospodarczą również powinny zadbać o swoje bezpieczeństwo energetyczne.

Kiedyś rozwiązania, o których dzisiaj mówimy, były drogie, masywne i tworzone na zamówienie. Obecnie, bez większej wiedzy, można nabyć gotowy system, który sprosta najbardziej wymagającym oczekiwaniom.

DELTA Pro

Waga 45kg

Wyjścia AC łącznie 3600W

Smart Generator Dual Fuel

Klikając „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę Prywatności po więcej informacji.