Majsterkowanie w dowolnym miejscu – zasilaj swoje narzędzia z EcoFlow

15
.
06
.
2023
Zastosowania
Praca w terenie

Piękny, słoneczny dzień, orzeźwiający wiaterek i majsterkowanie w ogrodzie – brzmi dobrze? Jeśli jesteś miłośnikiem DIY, prowadzisz domowy biznes lub tworzysz różnego rodzaju rękodzieło, taka wizja może wydawać Ci się bardzo kusząca. Nie musi ona jednak pozostawać tylko w strefie marzeń – dziś pokażemy Ci, że stworzenie mobilnego warsztatu wcale nie jest trudne i może przynieść wiele dodatkowych korzyści. Jak się za to zabrać? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Co musisz kupić?

To zależy. Jeżeli na co dzień zajmujesz się majsterkowaniem lub prowadzisz swój mały biznes domowy, z pewnością masz już sprawdzony zestaw niezbędnych narzędzi. Młotek i gwoździe, klucze, wkrętaki, piła, kombinerki, wiertarko-wkrętarka – to absolutne podstawy. Niezależnie od tego, czy zajmujesz się samochodami, czy wykonujesz rękodzieło z drewna, na pewno dobrze wiesz, czego potrzebujesz. Dlaczego zatem w ogóle poruszamy tę kwestię?

Praca w ogrodzie, mimo że przyjemna, wiąże się z kilkoma zasadniczymi ograniczeniami. Jednym z nich jest utrudniony dostęp do prądu, który jest przecież niezbędny, jeśli chcemy korzystać z urządzeń takich jak wiertarka czy piła elektryczna. Jeżeli więc zamierzamy przenieść nasz warsztat poza dom, musimy zapewnić sobie jakieś źródło energii elektrycznej. W takiej sytuacji warto rozważyć zakup przenośnej stacji zasilania.

Co to jest stacja zasilania?

Najprościej rzecz ujmując, stacja zasilania to rodzaj większego powerbanku. Umożliwia wygodne magazynowanie energii elektrycznej w akumulatorach i pozwala bez przeszkód korzystać z prądu w miejscach, w których dostęp do niego jest utrudniony. Urządzenia dostępne w ofercie EcoFlow zapewniają zazwyczaj sporą liczbę gniazdek, do których można podłączać potrzebny sprzęt, wyróżniają się także dużą pojemnością i mocą. Ich dodatkowym atutem jest wiele możliwości ładowania – naładujemy je na przykład przy użyciu gniazdka ściennego, paneli słonecznych czy ładowarki samochodowej.

Stacja zasilania vs agregat

Dlaczego akurat stacja? Gdy myślimy o różnych możliwościach zasilania, zazwyczaj najpierw przychodzi nam do głowy agregat prądotwórczy. Ma on jednak kilka wad, a jego użytkowanie bywa uciążliwe. Za wyborem stacji przemawia kilka argumentów:

  • Mniejsza i lżejsza konstrukcja – generatory prądu zazwyczaj są duże i ciężkie, co znacznie utrudnia ich ewentualny transport. Przenoszenie stacji zasilania nie sprawi Ci takiego problemu.
  • Cicha praca – w porównaniu z generatorami stacje zasilania są bardzo ciche. Dzięki temu nie musimy się martwić, że uciążliwy hałas będzie przeszkadzał nam w pracy.
  • Brak spalin – agregaty prądotwórcze do działania potrzebują paliwa, przez co generują nie tylko prąd, ale też spaliny. To wiąże się również z nieprzyjemnym zapachem. Stacje zasilania są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska i przyjemniejsze w użytkowaniu.
  • Niższe koszty użytkowania – stację zasilania można ładować nie tylko za pomocą gniazdka, ale też przy użyciu paneli słonecznych – w ten sposób naładujemy ją praktycznie za darmo. Wiadomo, że akumulator z czasem będzie się zużywał, ale odpowiednio o niego dbając, da się znacznie wydłużyć jego żywotność. Wprawdzie nie zaleca się korzystania ze stacji przy niskich temperaturach, ale my również nie chcemy przecież pracować na mrozie, co oznacza, że ten problem nam odpada. Aby korzystać z generatora musimy za to kupować paliwo, nie można też pominąć kosztów związanych z jego konserwacją.
  • Prostsza obsługa – stacje zasilania są bardzo wygodne w użytkowaniu – często wystarczy po prostu podłączyć wybrane urządzenie i nacisnąć odpowiedni przycisk. Obsługa agregatów bywa dużo bardziej skomplikowana.

Jak widać, jeżeli chcemy zaopatrzyć się w przenośne źródło energii do mobilnego warsztatu, stacja zasilania będzie doskonałym wyborem. Stosunkowo lekka i niewielka, cicha, prosta w obsłudze i przyjazna dla środowiska – czego chcieć więcej?

Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Wyjaśniliśmy już, czym jest stacja zasilania, przedstawiliśmy też kilka jej najważniejszych zalet. Przejdźmy zatem do praktyki – dlaczego podobne urządzenia będą doskonałym wyborem do mobilnego warsztatu?

Zasilaj swoje urządzenia w dowolnym miejscu

Do czego wykorzystać stację zasilania w warsztacie? Oczywiście, do zasilania potrzebnych elektronarzędzi. Wiertarka, wkrętarka, szlifierka, wyrzynarka czy piła elektryczna – dzięki temu rozwiązaniu można swobodnie korzystać z tych i wielu innych urządzeń niemal w każdym miejscu. Większe i mocniejsze stacje EcoFlow, na przykład DELTA Max lub DELTA Pro, bez problemu poradzą sobie z większością powszechnie używanych sprzętów. Wszystko to pozwoli Ci stworzyć mobilny warsztat, gdzie tylko zechcesz!

Zastanawiasz się, jak w praktyce wyglądają możliwości poszczególnych stacji? W poniższej tabeli zestawiliśmy dla Ciebie przykładowe zastosowania DELTY Pro, pokazując, jak długo mogą zasilać wybrane urządzenia. Warto zaznaczyć, że DELTA Pro oferuje odpowiednio 3600 W (do 4500 W z X-Boost) i 3600 Wh.

Delta Pro

Piła tarczowa (1400W AC)

ok 2,3h

Młot elektryczny (1260W AC)

ok 2,6h

Wiertarka elektryczna (1080W AC)

ok. 3h

Piła elektryczna (100W, AC)

ok. 3h


Postaw na mobilność i wygodę

Myśląc o zaletach mobilnego warsztatu, nie sposób nie wspomnieć o wygodzie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonywać swoją pracę w dowolnym miejscu. Na dworze jest piękna pogoda? Idziemy majsterkować do ogrodu. Zanosi się na deszcz? Zawsze można schować się z powrotem w domu lub w garażu. Klient zadzwonił z prośbą o przyjazd i wykonanie jakiejś usługi we wskazanym przez niego miejscu? Pakujemy nasz mobilny warsztat do samochodu i jedziemy, gdzie trzeba. Dzięki stacji zasilania nie musimy się ograniczać do dostępnych gniazdek – teraz możemy po prostu zabrać prąd ze sobą!

Oszczędzaj pieniądze

Wspomnieliśmy o tym już wcześniej, ale kwestia ta zdecydowanie zasługuje na rozwinięcie. Czy wiesz, że dzięki stacji zasilania możesz też trochę zaoszczędzić? Po prostu korzystaj z niej, aby dostarczać prąd wybranym urządzeniom, a kiedy się rozładuje, naładuj ją za pomocą paneli fotowoltaicznych. Energia słoneczna jest ekologiczna, ogólnodostępna, a przede wszystkim darmowa – dlaczego więc nie zrobić z niej użytku?

Przygotuj się na nieprzewidziane okoliczności

Choć awarie prądu zazwyczaj nie zdarzają się zbyt często, mogą skutecznie utrudnić nam życie i pokrzyżować plany. Dlatego warto już zawczasu się na nie przygotować. Stacja, z której na co dzień będziesz korzystać w swoim mobilnym warsztacie, może też służyć jako niezawodne źródło energii w sytuacjach awaryjnych. Za jej pomocą zasilisz lodówkę, oświetlenie lub sprzęt medyczny, a także naładujesz telefon lub laptopa. Przezorny zawsze ubezpieczony – z EcoFlow przygotujesz się na nieprzewidziane okoliczności. Mobilna stacja zasilania awaryjnego może okazać się nieoceniona w krytycznych sytuacjach.

A może nowy pomysł na biznes?

W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują usługi mobilnych mechaników. Przyjeżdżają oni do klientów i wykonują naprawy pojazdów nie w warsztacie, ale w terenie – tam gdzie akurat jest to potrzebne. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie przede wszystkim dla usługobiorców – nie muszą się martwić o dostarczenie samochodu w odpowiednie miejsce i otrzymują pomoc niemal od ręki.

Przenośna stacja zasilania przyda się również w takiej pracy – pozwoli wygodnie korzystać z niezbędnych elektronarzędzi. Jeśli rozważasz założenie nowego biznesu i zastanawiasz się, co przyda się w mobilnym warsztacie, podobne urządzenie powinno znaleźć się na Twojej liście.

Jaka stacja zasilania będzie odpowiednia do mobilnego warsztatu?

Wszystko zależy od tego, jakich narzędzi używasz i jakie masz oczekiwania. Jeśli często korzystasz z urządzeń o dużej mocy, musisz liczyć się z wyborem nieco cięższej, ale bardziej zaawansowanej stacji, takiej jak DELTA Max lub DELTA Pro. Jeżeli na co dzień używasz mniej wymagających sprzętów, równie dobrze sprawdzą się lżejsze modele – na przykład DELTA 2. Szczegółowe porównanie najważniejszych parametrów znajdziesz poniżej.

Delta 2

Moc AC

1800 W (do 2400 W z X-Boost)

Pojemność

1024 Wh

Wymiary

ok. 400 x 211 x 281 mm

Waga

ok. 12 kg

Delta Max

Moc AC

2400 W (do 3000 W z X-Boost)

Pojemność

2016 Wh

Wymiary

ok. 500 x 240 x 308 mm

Waga

ok. 21,7 kg

Delta Pro

Moc AC

3600 W (do 4500 W z X-Boost)

Pojemność

3600 Wh

Wymiary

ok. 635 x 285 x 416 mm

Waga

ok. 45 kg

Pod względem mobilności zdecydowanie wygrywa DELTA 2. Dysponuje ona nieco mniejszą mocą niż pozostałe wymienione tu stacje, powinna jednak bez problemu poradzić sobie z zasilaniem większości urządzeń w warsztacie. DELTA Max jest zdecydowanie cięższa, ale może być doskonałym kompromisem między dużymi możliwościami a przenośną konstrukcją. Najpotężniejszym urządzeniem w tym zestawieniu jest DELTA Pro. Oferuje największą moc i pojemność, wszystko to jednak kosztem mobilności. Waży około 45 kg, co poniekąd wyklucza przenoszenie jej w pojedynkę. Jej transport ułatwiają za to specjalne kółka i uchwyt, można więc wozić ją jak walizkę.

Co wybrać? To zależy od Ciebie – oceń swoje potrzeby, zrób listę narzędzi, które chcesz zasilać w taki sposób, weź też pod uwagę odpowiedni margines błędu. Zastanów się także, czy będziesz używać stacji tylko w warsztacie, czy wykorzystasz ją również do zasilania awaryjnego. Znając swoje oczekiwania, z łatwością wybierzesz najlepsze urządzenie dla siebie.

Stacja zasilania… i co jeszcze?

Masz już swój sprawdzony zestaw narzędzi i wiesz, jak poradzić sobie z tematem zasilania niezbędnych urządzeń. O czym jeszcze warto pomyśleć?

  • Mobilny stojak na narzędzia, zestaw skrzynek na kółkach, wózek warsztatowy – w ten sposób ułatwisz sobie transport niezbędnych narzędzi i będziesz mieć je zawsze pod ręką.
  • Panel fotowoltaiczny – pozwoli Ci ładować stację za pomocą ekologicznej energii słonecznej. Dzięki temu zaoszczędzisz prąd i pieniądze!
  • Specjalna torba – umożliwia wygodny i bezpieczny transport stacji zasilania. W sprzedaży dostępne są torby dedykowane modelom DELTA 2, DELTA Max i DELTA Pro.
  • Agregat prądotwórczy EcoFlow Smart Generator – jak wspomnieliśmy wcześniej, w mobilnym warsztacie znacznie lepiej sprawdzi się stacja. Jeśli jednak zamierzamy wykorzystywać ją również do zasilania awaryjnego, warto rozważyć dodatkowo zakup agregatu. Dzięki temu nawet jeżeli przerwa w dostawie prądu się przedłuży i Twoja DELTA się rozładuje, bez problemu naładujesz ją przy użyciu generatora.

To tylko kilka przykładów akcesoriów i urządzeń, które mogą Ci się przydać, jeśli planujesz stworzenie mobilnego warsztatu. A może masz jeszcze jakieś pomysły na usprawnienie swojej pracy?

Niezawodne źródło zasilania do mobilnego warsztatu

Jak widać, mobilne zasilanie narzędzi wcale nie musi być problematyczne. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem majsterkowania i DIY, czy wykonujesz i sprzedajesz meble lub rękodzieło, stacja EcoFlow może znacznie ułatwić Ci pracę. Zaopatrz się w przenośne źródło energii elektrycznej i pożegnaj ograniczenia!

Przenośny, dwustronny panel fotowoltaiczny 220W

RIVER 2 Pro

Waga 7,8kg

Wyjście DC łącznie 800W

Klikając „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę Prywatności po więcej informacji.