Nasza stacja na motocrossie

02
.
11
.
2023
Zastosowania
Akcja
Seria Delta
Wypoczynek

W wyniku wrześniowej współpracy z Luke Cue, czyli Łukaszem Zatorskim stworzyliśmy dla Was relację z testów naszej stacji zasilania EcoFlow DELTA 2. Jak sprawdziła się w dzikim terenie? Przekonaj się, w jaki sposób wykorzystał ją były zawodnik Yamaha Racing Team, uczestnik rozgrywek Pucharu Polskiego Związku Motorowego i artystyczna dusza związana między innymi z RedBull’em.

Zasilanie urządzeń w terenie

Łukasz najczęściej podróżuje ze swoim elektrycznym motocrossem w miejsca oddalone od cywilizacji. Chciał sprawdzić, ile realnie potrzebuje energii, aby czuć się komfortowo na kilkudniowych wyjazdach bez dostępu do tradycyjnych źródeł zasilania. Kluczowym elementem testów było ładowanie wspomnianego elektryka, który jest niezbędny w terenie. Czy DELTA 2 sprostała wymaganiom?

Jak wskazuje Łukasz, stacja spełniła oczekiwania pod względem czasu pracy i wydajności. Dostarczała energię w czasie trzech 3-4-dniowych wyjazdów i służyła do zasilania:

  • telefonów
  • tabletów
  • drona
  • kamery

DELTA 2 przez cały wyjazd zasilała również lodówkę kompresorową, co szczególnie imponuje, biorąc pod uwagę, że głównym celem było ładowanie crossa. 

Odnawianie energii elektrycznego jednośladu w terenie

EcoFlow DELTA 2 okazała się świetnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o elektrycznego crossa Surron. Kemping Łukasza każdorazowo mieścił się w odległości kilkunastu kilometrów od cywilizacji. Na jego wyjazdach czasem zdarza się, że konieczne jest wyruszenie do miasta w razie nagłej sytuacji czy po prostu po zakupy. Możliwość ładowania pojazdu w terenie pozwoliła na dłuższe i bardziej swobodne poruszanie się, bez obaw, że akumulator się rozładuje. 

W trybie korzystania ze stacji do zasilania lodówki, drona i urządzeń mobilnych, zapewniała ona przynajmniej jedno całkowite ładowanie crossa (pobierał 124 W) dzięki czemu Łukasz przez cały wyjazd mógł być w pełni niezależny energetycznie.

Pełna kontrola z poziomu telefonu

Dużym atutem była możliwość zdalnego zarządzania procesem ładowania — w czasie odpoczynku po jeździe wystarczyło zerknąć na telefon, aby sprawdzić, jak długo cross będzie się ładował, jaki poziom energii osiągnął, a nawet jednym kliknięciem wyłączyć zasilanie. 

DELTA 2 współpracuje z dedykowaną aplikacją EcoFlow na telefony, oferując użytkownikom inteligentny system sterowania, który pozwala monitorować wszystkie ładowane urządzenia oraz dostosować ustawienia takie jak żywotność baterii lub wejście/wyjście i nie tylko. Co więcej, możesz łączyć ją na 3 sposoby — jeśli korzystasz ze stacji w domu, świetnie sprawdzi się WiFi. Jeśli tak jak Łukasz używasz jej w terenie, możesz zarządzać DELTĄ 2 bez dostępu do internetu za pomocą Bluetooth lub użyć jej jako hotspotu.

Elastyczne, komfortowe zasilanie

Wygoda i mobilność, jaką oferuje stacja DELTA 2 to kolejny element testów, który dla Łukasza był szczególnie istotny. Kilkudniowe wypady za miasto i przejażdżki na crossie w dzikim terenie wiążą się nie tylko z relaksem, ale też bałaganem w kamperze. DELTA 2 i w tej kwestii sprawdziła się świetnie. Nasza stacja po kilku dniach pracy nadal mogła zasilić odkurzacz, eliminując konieczność ciągnięcia przedłużacza, co Łukasz chętnie wykorzystał, sprzątając auto po wyjeździe.

DELTA 2 - podręczne źródło energii

EcoFlow DELTA 2 to przenośna stacja zasilania o mocy wyjściowej 1800W, która z powodzeniem zasila 90% sprzętów użytku domowego. Obsługuje nawet kilkanaście urządzeń jednocześnie, a dzięki technologii X-Boost doskonale radzi sobie z zasilaniem sprzętów, które pobierają nawet 2200 W. Co więcej, już 50 minut ładowania wystarczy, aby odnowić jej energię do poziomu 80%. Jest to szczególnie przydatne, gdy jesteś w drodze, a dostęp do tradycyjnych źródeł zasilania masz tylko od czasu do czasu. 

DELTA 2 na tle innych stacji zasilania

Jednym z motywów Łukasza do sprawdzenia naszej stacji była chęć porównania jej z wcześniej używaną stacją innej marki. Okazuje się, że DELTA 2 wyróżniła się nie tylko sprawnością energetyczną, ale też jakością wykonania. Jej cicha praca jest dodatkowym atutem, gdy korzystasz ze stacji podczas wypoczynku lub pracy, gdy nie chcesz, aby cokolwiek zakłócało Twój spokój czy skupienie.

EcoFlow DELTA  2 to doskonałe rozwiązanie dla miłośników aktywnego wypoczynku, podróżników i wszystkich, którym zależy na niezawodnym źródle energii. Stacja zasilania udowodniła, że jest niezastąpiona w trudnych warunkach terenowych. Jej wydajność, zdolność do ładowania elektrycznych jednośladów i liczne zastosowania sprawiają, że warto rozważyć jej zakup. 

Jak zauważył Łukasz — nawet jeśli koszt w pierwszej chwili wydaje się zbyt wysoki, wszechstronność urządzenia szybko dowodzi, że stosunek ceny do jakości jest adekwatny. Dla osób ceniących mobilność i niezawodność EcoFlow DELTA 2 to rozwiązanie, które może uczynić ich przygody w terenie jeszcze bardziej komfortowymi i pełnymi wrażeń.

DELTA 2

Waga 12kg

Wyjścia łącznie 1800W

DELTA

Waga 14kg

Wyjście AC 1200W

Klikając „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę Prywatności po więcej informacji.