Niezawodne źródło zasilania podczas wypraw offroad

30
.
06
.
2023
Zastosowania
Wypoczynek
Seria Delta
Seria River

Zew natury, adrenalina, ryk silnika i odkrywanie ciekawych miejsc na świecie – to tylko niektóre powody, dla których wyprawy offroad zyskują coraz większe grono miłośników. Jednym z problemów, z jakimi mierzą się uczestnicy takich podróży, jest utrudniony dostęp do prądu – dotychczas wykorzystywane rozwiązania wymagały tworzenia skomplikowanych instalacji elektrycznych, korzystania z hałaśliwych agregatów lub dużego obciążania alternatora w samochodzie. Można jednak skorzystać z innej, dużo wygodniejszej opcji – wystarczy zaopatrzyć się w przenośną stację zasilania.

Stacja zasilania: Twoje źródło energii na każdym etapie podróży

Przenośna stacja zasilania umożliwia bezproblemowe magazynowanie prądu i korzystanie z niego w niemal każdej sytuacji. Za jej pomocą można dostarczać energię elektryczną wszystkim sprzętom niezbędnym podczas podróży – od niewielkiej lodówki, przez małą kuchenkę elektryczną, po czajnik. Dzięki niej bez problemu ugotujesz ciepły posiłek, naładujesz telefon i zapewnisz sobie oświetlenie podczas postoju. Praktyczny bank energii, przetwornica 230 V i falownik do paneli fotowoltaicznych – a wszystko to w jednym poręcznym urządzeniu.

Dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania?

Co sprawia, że przenośne stacje zasilania tak dobrze sprawdzają się podczas podróży? Do najważniejszych zalet tego typu urządzeń należą:

  • Przenośna konstrukcja – większość dostępnych w sprzedaży stacji zasilania EcoFlow cechuje się lekką, stosunkowo niewielką konstrukcją. To oznacza, że takie urządzenie nie zajmie zbyt wiele cennego miejsca w bagażniku. Przykładowo, DELTA 2 waży tylko około 12 kg, a jej wymiary to 40 x 21,2 x 28,1 cm.
  • Prosta obsługa – korzystanie ze stacji zasilania jest bardzo proste – wystarczy podłączyć wybrane urządzenia. Zapomnij o konieczności robienia skomplikowanych instalacji elektrycznych w samochodzie! Nie bez znaczenia jest też fakt, że dzięki takiemu rozwiązaniu możesz uniknąć nadmiernego obciążania alternatora pojazdu.
  • Cicha praca – w przeciwieństwie do standardowych agregatów paliwowych, przenośne stacje zasilania nie generują uciążliwego hałasu ani spalin.
  • Wiele dostępnych modeli – w sprzedaży dostępne są różne modele stacji zasilania EcoFlow, które różnią się między innymi rozmiarami, liczbą dostępnych gniazdek, mocą i pojemnością. Możesz więc wybrać urządzenie idealnie dopasowane do swoich potrzeb.
  • Bezproblemowe ładowanie – wyczerpujący się akumulator stacji nie będzie przeszkodą – tego typu urządzenie można ładować na kilka sposobów. Jeśli nie masz możliwości podłączenia go do gniazdka sieciowego, naładuj je za pomocą ładowarki samochodowej lub paneli fotowoltaicznych EcoFlow.

Jaką stację wybrać?

Wybierając stację zasilania na wyprawę offroad, warto zwrócić uwagę na takie parametry jak moc, pojemność oraz wymiary.

Doskonale sprawdzi się na przykład DELTA 2. Jej pojemność wynosi 1024 Wh, a moc sięga 1800 W (lub do 2400 W z X-Boost). Dzięki temu może zasilać większość niezbędnych urządzeń przez długi czas! Jest też stosunkowo niewielka i lekka, co oznacza, że bez problemu zmieści się w samochodzie. Dobrym wyborem będzie również RIVER 2 Pro (pojemność 768 Wh, moc do 800 W lub do 1600 W z X-Boost).

Zależy Ci na jeszcze większych możliwościach? Postaw na DELTĘ Max, która oferuje pojemność 2016 Wh i moc 2400 W (do 3000 W z X-Boost). Jest wprawdzie większa i cięższa niż DELTA 2, ale pozwoli zasilać Twoje urządzenia przez dłuższy czas.

Co jeszcze może się przydać?

Warto też zainwestować w przenośny panel fotowoltaiczny EcoFlow, który pozwoli Ci naładować stację w dowolnym miejscu – w górach, na plaży czy na pustyni. Dzięki składanej konstrukcji bez problemu zmieścisz go w bagażniku lub na tylnych siedzeniach samochodu. Dostępne w sprzedaży panele EcoFlow różnią się między innymi mocą – możesz więc wybrać dokładnie taki, jakiego potrzebujesz.

Ciekawą opcją jest również przenośny klimatyzator Wave 2, który umożliwia nie tylko chłodzenie, ale też ogrzewanie. Dzięki temu przyda Ci się zarówno podczas upałów, jak i w sytuacjach, gdy temperatura znacznie spadnie, na przykład w nocy. Możesz także dokupić do niego dodatkowy akumulator, który pozwoli na jego bezprzewodową pracę. To doskonała alternatywa dla ogrzewania postojowego zasilanego paliwem!

Większy komfort podczas wypraw offroad

Wyprawy offroad mogą być fantastycznym doświadczeniem, choć często wiążą się z wieloma wyzwaniami i problemami. Produkty EcoFlow pomogą Ci rozwiązać przynajmniej część z nich – zapewnią wygodny dostęp do prądu podczas podróży i pozwolą bez przeszkód korzystać z niezbędnych urządzeń. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz odpowiedni sprzęt dla siebie!

DELTA 2

Waga 12kg

Wyjścia łącznie 1800W

Przenośny klimatyzator Wave 2

Klikając „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę Prywatności po więcej informacji.