Wyprawa na ryby? Zabierz ze sobą przenośną stację zasilania!

27
.
10
.
2023
Zastosowania
Off-grid i kamper
Wypoczynek

Lubisz jeździć na ryby? Zdarza Ci się łączyć takie wyjazdy z pracą zdalną? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę z wędkarstwem? Jednym z problemów, z jakimi przyjdzie Ci się zmierzyć, będzie zapewnienie sobie niezawodnego źródła zasilania. Trzeba przecież w jakiś sposób naładować wybrane urządzenia, na przykład telefon, laptopa czy akumulatory łodzi zanętowych. Warto też zadbać o oświetlenie wieczorem. Skąd wziąć prąd podczas wyprawy na ryby? Rozwiązaniem tego problemu będzie przenośna zasilania!

Zasilanie podczas wyjazdu na ryby

Do tej pory na rynku brakowało dedykowanych miłośnikom wędkarstwa rozwiązań w zakresie mobilnej energii. Osoby wyjeżdżające na ryby musiały na własną rękę organizować sobie zasilanie, posiłkując się prostymi przetwornicami i akumulatorami żelowymi, które niestety nie należą do najbezpieczniejszych, a ich żywotność bywa bardzo krótka. Co więcej, jeśli taki akumulator się rozładuje, najczęściej niewiele możemy z tym zrobić i zostajemy bez prądu.

Czy istnieje jakaś alternatywa dla takich rozwiązań? Jak się okazuje, tak! Przenośne stacje zasilania EcoFlow są wolne od powyższych problemów i wyróżniają się na tyle dużą wydajnością, że doskonale sprawdzą się nawet podczas dłuższych wyjazdów.

Przenośna stacja zasilania – co to jest?

Przenośna stacja zasilania to wygodne w obsłudze urządzenie, które pozwala magazynować energię elektryczną i korzystać z niej, gdy zajdzie taka potrzeba. Dzięki temu można w każdej chwili naładować telefon, zapewnić sobie oświetlenie czy zasilić lodówkę. Taki sprzęt świetnie sprawdzi się nie tylko podczas podróży, ale też w sytuacji, gdy nastąpi awaria prądu. Krótko mówiąc, stacja zasilania łączy w sobie funkcje banku energii, przetwornicy 230 V i inwertera solarnego. Co jeszcze sprawia, że warto rozważyć zakup takiego urządzenia?

  • Przenośna konstrukcja – większość stacji zasilania dostępnych w ofercie EcoFlow wyróżnia się stosunkowo lekką, przenośną konstrukcją. Dzięki temu ich transport nie sprawia żadnego problemu.
  • Długa żywotność akumulatorów – niektóre modele stacji zasilania EcoFlow korzystają z akumulatorów LiFePo4, które cechują się żywotnością na poziomie 3000 cykli. To przekłada się nawet na 10 lat codziennego ładowania i rozładowywania!
  • Wygodna obsługa – stacje zasilania EcoFlow są bardzo proste i wygodne w obsłudze. Wystarczy podłączyć wybrane urządzenia!
  • Rozwiązanie przyjazne dla środowiska – stacje zasilania nie generują spalin ani uciążliwego hałasu.
  • Różne dostępne opcje – w sprzedaży dostępne są stacje zasilania o różnej mocy i pojemności, można więc wybrać dokładnie taki model, jakiego potrzebujemy.

Czy stacja zasilania przyda się na rybach?

Oczywiście, że tak! Za pomocą takiej stacji można między innymi naładować akumulatory urządzeń specjalistycznych do wędkarstwa, na przykład łodzi zanętowych. Podładujemy też telefon i laptopa, dzięki czemu bez problemu połączymy wyjazd na ryby z pracą zdalną. Co więcej, wieczorem zapewnimy sobie oświetlenie, a rano przygotujemy śniadanie na elektrycznej kuchence i zagotujemy wodę na kawę.

Jak ładować stacje zasilania?

W przypadku stacji zasilania nie ma też problemu z ładowaniem akumulatorów. Tego typu urządzenia można ładować na różne sposoby – jesteśmy więc przygotowani na każde okoliczności. Jakie opcje mamy do wyboru?

  • Gniazdko sieciowe – jeśli mamy taką możliwość, warto naładować stację za pomocą gniazdka. Nie zajmie to wiele czasu – przykładowo, w wypadku modelu RIVER 2 ładowanie od 0% do 100% trwa około 60 minut.
  • Panele fotowoltaiczne – w ofercie EcoFlow znaleźć można kilka modeli paneli fotowoltaicznych, które różnią się między innymi mocą. Ich atutem jest składana konstrukcja, która znacznie ułatwia ich transport. To doskonałe rozwiązanie na ryby – pozwoli ładować stację niemal wszędzie – nawet w miejscu bez dostępu do zasilania z sieci.
  • Gniazdko samochodowe – stację zasilania można naładować również w samochodzie.
  • Agregat Smart Generator – jeśli nie ma innej możliwości, można naładować stację za pomocą agregatu prądotwórczego EcoFlow, na przykład Smart Generator Dual Fuel.

Wyjazd na ryby – jaką stację zasilania wybrać?

Jeśli zależy Ci na maksymalnej mobilności, doskonale sprawdzi się na przykład stacja zasilania RIVER 2. Waży tylko około 3,5 kg i jest stosunkowo niewielka – z łatwością ją przetransportujesz. Jej pojemność wynosi 256 Wh, a moc sięga 300 W. Na uwagę zasługuje także technologia X-Boost, dzięki której stacja poradzi sobie nawet z urządzeniami do 600 W. Za pomocą RIVER 2 bez problemu naładujesz laptopa i smartfona, zapewnisz sobie oświetlenie, a nawet skorzystasz z niewielkiej lodówki.

Większe możliwości oferuje na przykład RIVER 2 Pro (768 Wh, 800 W, do 1600 W z X-Boost) lub DELTA 2 (1024 Wh, 1800 W, do 2200 W z X-Boost). Oba modele są nieco cięższe niż RIVER 2, ale pozwolą Ci zasilać wybrane urządzenia przez dłuższy czas.

Ciekawą opcją jest też DELTA 2 Max. Oferuje pojemność aż 2048 Wh, a jej moc wynosi 2400 W (do 3100 W z X-Boost). Może więc zasilać większą liczbę urządzeń przez dłuższy czas. Jest cięższa niż poprzednie modele – waży około 23 kg, ale jej transport i tak nie powinien sprawiać żadnych problemów. Będzie to doskonałe rozwiązanie dla osób, które szukają stacji zasilania nie tylko na ryby, ale też na przykład na wypadek awarii prądu.

Większy komfort podczas wyjazdów na ryby

Ładowanie akumulatorów łodzi zanętowych i innych urządzeń, korzystanie z oświetlenia po zmroku, gotowanie posiłków czy praca zdalna z laptopem – z EcoFlow wszystko to nie będzie już problemem. Wybierz odpowiednią stację zasilania dla siebie i ciesz się większym komfortem podczas kolejnych wyjazdów na ryby!

DELTA 2

Waga 12kg

Wyjścia łącznie 1800W

RIVER 2 Pro

Waga 7,8kg

Wyjście DC łącznie 800W

Klikając „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę Prywatności po więcej informacji.