Sesje zdjęciowe i nagraniowe w plenerze – zyskaj niezawodne źródło zasilania

15
.
06
.
2023
Zastosowania
Off-grid i kamper

Jesteś w trakcie kompletowania swojego ekwipunku na sesje zdjęciowe w terenie? A może za Tobą jest już mnóstwo plenerów, ale wciąż szukasz sposobów na usprawnienie swojej pracy? Jak zapewne wiesz, kluczem do sukcesu jest nie tylko wybór odpowiedniego miejsca i pory, ale też odpowiednie wyposażenie.

Aparaty, kamery, zestawy oświetleniowe – no właśnie, korzystanie z wielu urządzeń i akcesoriów fotograficznych wymaga dostępu do energii elektrycznej. Zazwyczaj w takich sytuacjach zabieramy ze sobą zapasowe akumulatory i ewentualnie powerbanki, nie mamy jednak całkowitej pewności, że to wystarczy. Jak uniknąć niechcianej przerwy lub nawet konieczności przełożenia sesji na inny dzień? Z pomocą przychodzą stacje zasilania EcoFlow.

Dlaczego właśnie stacja?

Nagrywanie filmów w terenie, sesje jesienne w plenerze czy zdjęcia ślubne – to tylko niektóre sytuacje, w których fotograf lub filmowiec może potrzebować dodatkowego źródła zasilania. Prąd w plenerze bywa bardzo potrzebny – dobrze jest zawczasu zadbać o to, abyśmy mieli do niego wygodny dostęp. Ale dlaczego warto zdecydować się właśnie na stację? Do wyboru mamy przecież inne opcje – większa liczba zapasowych akumulatorów, powerbanki, a nawet agregaty. Każda z nich ma jednak swoje ograniczenia, które mogą skutecznie utrudnić nam pracę.

W wypadku akumulatorów sprawa jest prosta – prędzej czy później wszystkie się rozładują. Nawet jeśli zabierzemy ich ze sobą więcej, musimy liczyć się z ryzykiem, że nie wystarczą na tak długo, jak byśmy chcieli – zwłaszcza zimą. Powerbanki to bardzo przydatne urządzenia, ale nie są w stanie zasilać wszystkich sprzętów przez dłuższy czas, a niektórych nie zasilą wcale – są po prostu za słabe. Z kolei agregaty prądotwórcze często bywają duże, ciężkie i głośne. Generują też szkodliwe dla środowiska spaliny, a ich użytkowanie jest uciążliwe i wiąże się z koniecznością uzupełniania paliwa.

Stacja zasilania jest wolna od wszystkich tych niedogodności. Owszem, ona również w końcu się rozładuje, ale i tak jej pojemność i możliwości znacznie przewyższają to, co mają do zaoferowania zwykłe akumulatory i powerbanki. Nawet mniejsze modele, na przykład RIVER 2, są w stanie dostarczać energię niezbędnym Ci urządzeniom przez długi czas. Stacje są też wygodne w użyciu, stosunkowo lekkie, przenośne i przyjazne dla środowiska – nie hałasują ani nie generują szkodliwych spalin. Ich obsługa również jest bardzo prosta. Wystarczy postawić gdzieś takie urządzenie, a następnie podpiąć do niego wybrany sprzęt!

Po co Ci stacja zasilania?

Wygodne ładowanie potrzebnych urządzeń

Jak wiadomo, większość współcześnie używanego sprzętu fotograficznego zużywa dużo prądu. Kamery czy aparaty – każde z tych urządzeń ma swoje ograniczenia. Szczególnie odczuwalne jest to w wypadku dronów, które mimo coraz dłuższych czasów lotu nadal nie mogą pozostawać w powietrzu zbyt długo. Dlatego zazwyczaj staramy się mieć przy sobie zapasowe akumulatory – nie zabieramy ich jednak zbyt wielu, przez co jesteśmy zmuszeni zakończyć pracę, gdy wszystkie się już wyczerpią. Jak sobie z tym poradzić?

Tu właśnie na scenę wkracza przenośna stacja zasilania. Za jej pomocą bez problemu naładujemy wszystko, co będzie nam potrzebne. Przykładowo, gdy akumulator w dronie się wyczerpie, wystarczy podłączyć go do ładowania, a dopóki nie będzie znów gotowy do pracy, korzystać z zapasowych. Dzięki temu praca w terenie może trwać o wiele dłużej – już nie ograniczają nas niewielkie możliwości naszych urządzeń! Przy użyciu stacji można też naładować telefon lub laptopa.

Zasilanie oświetlenia

Chyba każdy, kto w jakimkolwiek stopniu interesuje się fotografią, wie, jak duże znaczenie ma odpowiednie oświetlenie. Bardzo często musimy sobie pomagać dodatkowymi lampami błyskowymi i zestawami LED – podobne rozwiązania okazują się nieocenione, gdy pogoda nam nie sprzyja lub planujemy zdjęcia w plenerze wieczorem lub nawet w nocy. Dzięki produktom EcoFlow nie musisz zabierać ze sobą większej liczby zapasowych akumulatorów ani korzystać z powerbanków czy dużych, hałaśliwych generatorów. Po prostu podłącz swoje urządzenia oświetleniowe do gniazdek stacji i bez trudu uzyskaj pożądane rezultaty!

Jeszcze więcej zastosowań

Powyżej zwróciliśmy uwagę na najbardziej podstawowe zastosowania stacji zasilania podczas pracy w plenerze. Mamy też jednak kilka innych, być może mniej oczywistych pomysłów. Niezależnie od tego, czy organizujesz sesję ślubną, czy planujesz dograć kilka ujęć do swojego filmu, prawdopodobnie znajdziesz tu coś dla siebie.

Jeśli chcesz w ciekawy sposób urozmaicić przygotowywane zdjęcia lub materiały wideo, wykorzystaj stację do zasilania niezbędnych do tego urządzeń. Przykład? Podłącz do niej wentylator, aby uzyskać efekt powiewających włosów. Możesz też podpiąć wytwornicę dymu lub dekoracyjne lampki. W ten sposób bez większych problemów stworzysz niepowtarzalne ujęcie – brak dostępu do prądu nie będzie już przeszkodą!

Zdarza Ci się korzystać z przenośnych monitorów? A może podczas sesji od razu zgrywasz zdjęcia i wyświetlasz je na laptopie? Stacja EcoFlow sprawdzi się również w takich zastosowaniach. Zasili potrzebne Ci urządzenia i pozwoli na bieżąco kontrolować efekty Twojej pracy. A wszystko to bez obaw o rozładowany akumulator!

Powyżej wypisaliśmy tylko kilka przykładów wykorzystania stacji EcoFlow podczas sesji zdjęciowych i nagraniowych w plenerze. Z pewnością znalazłoby się ich znacznie więcej – może Ty masz już jakiś pomysł?

Jaką stację wybrać?

Postaw na mobilność

W wypadku sesji zdjęciowych w plenerze najlepiej sprawdzą się mniejsze i lżejsze stacje zasilania. Przenośna konstrukcja to znak rozpoznawczy większości modeli dostępnych w ofercie EcoFlow, warto jednak skupić się na tych o jak najmniejszej wadze i rozmiarach. Praca w terenie zazwyczaj wiąże się z koniecznością transportu wielu różnych sprzętów – aparaty, obiektywy, lampy, blendy, filtry, laptop, akumulatory, statywy i inne akcesoria – wszystko to może sporo ważyć i zajmuje cenne miejsce w bagażniku. Lepiej więc nie dokładać sobie kolejnych ciężkich sprzętów i postawić na jak największą mobilność. Biorąc to wszystko pod uwagę, doskonałym wyborem będą urządzenia z serii RIVER 2, których krótkie porównanie znajdziesz w poniższej tabeli:

River 2

Moc AC

300 W (do 600 W z X-Boost)

Pojemność

256 Wh

Wymiary

ok. 245 x 214 x 142 mm

Waga

ok. 3,5 kg

River 2 Max

Moc AC

500 W (do 1000 W z X-Boost)

Pojemność

512 Wh

Wymiary

ok. 270 x 260 x 196 mm

Waga

ok. 6 kg

River 2 Pro

Moc AC

800 W (do 1600 W z X-Boost)

Pojemność

768 Wh

Wymiary

ok. 270 x 260 x 226 mm

Waga

ok. 7,8 kg


Jak widać, nawet najmocniejsza stacja w tym zestawieniu, RIVER 2 Pro, jest stosunkowo lekka i na tyle niewielka, że bez problemu zmieści się na tylnym siedzeniu samochodu lub w bagażniku. Wszystkie 3 modele wyróżniają się także krótkimi czasami ładowania. Co więcej, można naładować je na kilka sposobów – nie tylko za pomocą gniazdka, ale też na przykład przy użyciu ładowarki samochodowej lub paneli słonecznych. Dzięki temu masz pewność, że nawet w krytycznej sytuacji nie zabraknie Ci prądu. Ponadto każda z wyżej wymienionych stacji bez problemu poradzi sobie z ładowaniem akumulatorów i zasilaniem podstawowych urządzeń potrzebnych podczas sesji w plenerze.

A może coś o jeszcze większych możliwościach?

Mobilność jest oczywistą zaletą stacji z serii RIVER 2, jeśli jednak zależy Ci na nieco większych możliwościach, nie wykluczaj innych modeli. Ich transport będzie oczywiście trochę trudniejszy i mniej wygodny, ale za to możesz na przykład wykorzystać je również do awaryjnego zasilania wybranych urządzeń w domu. Takim kompromisem między przenośną konstrukcją a większą mocą będzie na przykład DELTA 2 , DELTA Max lub Delta Pro.

Delta 2

Moc AC

1800 W (do 2400 W z X-Boost)

Pojemność

1024 Wh

Wymiary

ok. 400 x 211 x 281 mm

Waga

ok. 12 kg

Delta Max

Moc AC

2400 W (do 3000 W z X-Boost)

Pojemność

2016 Wh

Wymiary

ok. 500 x 240 x 308 mm

Waga

ok. 21,7 kg

Delta Pro

Moc AC

3600 W (do 4500 W z X-Boost)

Pojemność

3600 Wh

Wymiary

ok. 635 x 285 x 416 mm

Waga

ok. 45 kg

DELTA 2 jest tylko niewiele cięższa niż urządzenia z serii RIVER 2, a może zapewnić zauważalnie większą pojemność i moc. Najpotężniejsza stacja w tym porównaniu, DELTA Max, waży znacznie więcej, będzie jednak najlepszym wyborem, jeśli dodatkowo zależy Ci na możliwości awaryjnego zasilania bardziej wymagających sprzętów. Ten model znajdzie wiele zastosowań nie tylko w plenerze, ale też w domu czy podczas podróży.

Niezawodne źródło zasilania podczas sesji w plenerze

Co zrobić, żeby nie zabrakło nam akumulatorów, jak naładować telefon bez prądu, w jaki sposób dostarczyć energię urządzeniom oświetleniowym – to tylko niektóre wyzwania, z jakimi mierzą się fotografowie i filmowcy pracujący w terenie. W tych i wielu innych sytuacjach z pomocą przychodzą stacje EcoFlow. Za ich pomocą możesz nie tylko ładować niezbędny sprzęt, ale też zasilać zestawy oświetleniowe, laptopa, monitor czy wytwornicę dymu. Poszczególne modele zapewniają naprawdę dużą moc i pojemność, co przekłada się na długotrwałe, niezawodne działanie. Wybierz odpowiednią stację dla siebie i miej pewność, że podczas kolejnej sesji zdjęciowej czy nagraniowej nie zabraknie Ci prądu!

RIVER 2 Pro

Waga 7,8kg

Wyjście DC łącznie 800W

DELTA 2

Waga 12kg

Wyjścia łącznie 1800W

Klikając „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę Prywatności po więcej informacji.