Brak prądu w domu? Stacje zasilania EcoFlow przychodzą z pomocą!

15
.
06
.
2023
Zastosowania
Dom i ogród
Zasilanie awaryjne

Spokojny wieczór z ulubionym serialem, relaks, przyjemna atmosfera, aż nagle… gasną wszystkie światła, a telewizor się wyłącza. Awaria prądu może zdarzyć się w każdej chwili i skutecznie zepsuć nam humor. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? I jak zapewnić energię elektryczną najważniejszym urządzeniom takim jak lodówka czy komputer? Doskonałym rozwiązaniem może być przenośna stacja zasilania. Wystarczy podpiąć do niej potrzebny sprzęt i mieć pewność, że nie odmówi nam posłuszeństwa w najmniej odpowiednim momencie!

Przygotuj się na nieprzewidziane okoliczności

Przyczyn braku prądu w domu może być wiele. Czasami mamy do czynienia z uszkodzoną instalacją elektryczną, zdarzają się też jednak awarie na większą skalę, które obejmują całą okolicę. Ich powodem często są trudne warunki atmosferyczne – w ostatnich latach pogoda jest dla nas coraz mniej łaskawa. Burze, silne wiatry, intensywne opady – wszystko to może spowodować zerwanie sieci. Do awarii prądu przyczynia się też człowiek – na przykład za sprawą prac budowlanych. Nierzadko zdarzają się także kradzieże przewodów.

Inną przyczyną braku zasilania bywają planowane wyłączenia. Ich powodem są zazwyczaj prace modernizacyjne prowadzone przez operatorów. Przygotowanie się na taką sytuację jest znacznie prostsze – informacje o podobnych działaniach są ogłaszane z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu możemy już zawczasu zadbać o zasilanie awaryjne domu.

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z planowanym wyłączeniem, czy z niespodziewaną awarią, warto mieć pod ręką przenośną stację EcoFlow, która dostarczy energii najważniejszym sprzętom w domu jednorodzinnym lub mieszkaniu. Lodówka, aparatura medyczna, komputer, lampa – to tylko kilka przykładów urządzeń, na których nieprzerwanym działaniu zależy nam najbardziej. A teraz mamy na to rozwiązanie!

Przenośna stacja zasilania

Czym jest przenośna stacja zasilania? Najprościej mówiąc, jest to coś w rodzaju większego powerbanku. Za jej pomocą możesz wygodnie magazynować prąd i korzystać z niego, gdy zajdzie taka potrzeba. Zazwyczaj jest wyposażona w wytrzymały akumulator i oferuje kilka gniazdek, które umożliwiają podłączenie większej liczby sprzętów.

Co więcej, podobne urządzenia pracują bardzo cicho, są też proste w obsłudze i przyjazne dla środowiska. Będą zatem świetną alternatywą dla agregatów prądotwórczych – nie generują spalin i można bez przeszkód korzystać z nich w pomieszczeniach. Podtrzymanie prądu, zasilanie awaryjne do lodówki, bezproblemowe ładowanie smartfonów i laptopów – stacje EcoFlow sprawdzą się niemal w każdej sytuacji.

Zanim zabraknie prądu

Zazwyczaj przerwy w dostawie prądu nie da się przewidzieć – chyba że zapowiedziane zostało planowane wyłączenie. Na większość takich sytuacji można się jednak odpowiednio przygotować. Zakup stacji zasilania to jedno – musimy też mieć pewność, że w razie awarii będzie gotowa do działania. Dlatego warto raz na jakiś czas sprawdzić, czy jej akumulator jest naładowany.

Jeśli wiesz, że ma nastąpić przerwa w dostawie prądu, naładuj też zawczasu urządzenia takie jak smartfony, laptopy, bezprzewodowe lampy, latarki czy powerbanki. Dzięki temu unikniesz konieczności szybkiego podłączania ich do stacji, co pozwoli zaoszczędzić energię i korzystać z niej trochę dłużej.

Awaria – i co dalej?

Stało się – nastąpiła awaria lub planowana przerwa w dostawie energii elektrycznej. Jak sobie z tym poradzić? I jak zasilić urządzenia bez prądu? Bez paniki! Jeśli masz pod ręką naładowaną stację EcoFlow, nie musisz się o nic martwić. Za jej pomocą możesz zasilać na przykład:

 • lodówkę – koniec z obawami, że przechowywane w niej jedzenie się zepsuje,
 • oświetlenie – zapomnij o panicznym przeglądaniu szafek w poszukiwaniu świeczek czy baterii do latarki,
 • aparat CPAP – ma to duże znaczenie, jeśli w Twoim domu mieszka osoba chora,
 • pralkę – dzięki temu unikniesz jej uszkodzenia i spokojnie dokończysz pranie,
 • router Wi-Fi – w efekcie nie stracisz połączenia z Internetem,
 • mikrofalówkę – możesz więc w każdej chwili podgrzać jedzenie i zjeść coś ciepłego,
 • telewizor – jeśli chcesz trochę się odprężyć i do czasu usunięcia awarii zająć myśli czymś innym.

To jednak nie koniec. Dzięki stacjom EcoFlow możliwe jest też między innymi podtrzymanie zasilania komputera i ładowanie telefonów. Nie stracisz więc dostępu do informacji, a w razie potrzeby skontaktujesz się z bliskimi lub wezwiesz pomoc. Co więcej, jeśli pracujesz zdalnie, nadal będziesz w stanie wykonywać swoje obowiązki, nie obawiając się, że stracisz połączenie z Internetem lub laptop odmówi Ci posłuszeństwa.

Którą stację wybrać?

Wybór odpowiedniej stacji do zasilania awaryjnego domu jednorodzinnego lub mieszkania może wydawać się trudny, postaramy się jednak nieco Ci go ułatwić. W ofercie EcoFlow dostępne są 2 serie takich urządzeń – DELTA oraz RIVER.

Wybór odpowiedniej stacji do zasilania awaryjnego domu jednorodzinnego lub mieszkania może wydawać się trudny, postaramy się jednak nieco Ci go ułatwić. W ofercie EcoFlow dostępne są 2 serie takich urządzeń – DELTA oraz RIVER.

W serii RIVER znajdziesz mniejsze, lżejsze i bardziej przenośne stacje. Zostały one stworzone z myślą o osobach, które często podróżują, wyjeżdżają na campingi i potrzebują niezawodnego źródła energii elektrycznej w terenie. Nie oznacza to jednak, że podobne urządzenia nie sprawdzą się również w domu. Jeśli zamierzasz wykorzystywać stację nie tylko do zasilania awaryjnego, ale też podczas wyjazdów, większe modele z tej serii, na przykład RIVER 2 Pro, mogą okazać się świetnym wyborem.

Poniżej znajdziesz tabelę, w której porównaliśmy dla Ciebie najważniejsze parametry wybranych stacji.

Delta 2

Moc AC

1800 W (do 2400 W z X-Boost)

Pojemność

1024 Wh

Wymiary

ok. 400 x 211 x 281 mm

Waga

ok. 12 kg

Delta Max

Moc AC

2400 W (do 3000 W z X-Boost)

Pojemność

2016 Wh

Wymiary

ok. 500 x 240 x 308 mm

Waga

ok. 21,7 kg

Delta Pro

Moc AC

3600 W (do 4500 W z X-Boost)

Pojemność

3600 Wh

Wymiary

ok. 635 x 285 x 416 mm

Waga

ok. 45 kg


Poznaj możliwości stacji zasilania EcoFlow

“Na papierze” wszystko to brzmi bardzo dobrze. Jak jednak przekłada się na praktykę? Już spieszymy z odpowiedziami. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie, które pozwoli Ci sprawdzić, co i jak długo zasilisz za pomocą poszczególnych modeli stacji.

Delta 2

Router Wifi (10W)

ok. 31h

Lodówka (150W)

ok 7-14h

Ekspres do kawy (1000W)

0,8h

Telewizor (36W)

ok. 8h

Delta Max

Ekspres do kawy (600W)

ok. 1,9h

Pralka (500W)

ok. 3,8h

Telewizor (36W)

ok.15h

Lodówka (150W)

ok. 14h

Delta Pro

Frytkownica (1500W)

ok. 2,2h

Lodówka (150W)

ok. 24h

Mikrofalówka (1000W)

ok. 2,5h

Ekspres do kawy (600W)

ok. 3,3h

Jak widać na powyższych przykładach, mniejsze stacje, takie jak RIVER 2 Pro, doskonale sprawdzą się przy krótkich awariach. Jeśli zależy nam na możliwości podtrzymania prądu przez dłuższy czas, musimy liczyć się z zakupem większego modelu, na przykład DELTY Max lub DELTY Pro.

Jak naładować stację zasilania?

Niestety, nawet najpotężniejsza stacja nie ma nieograniczonych możliwości. Co zrobić, gdy widzimy, że akumulator jest bliski rozładowania, a nic nie zapowiada zbliżającego się końca awarii? Bez obaw. Stacje EcoFlow można ładować na różne sposoby:

 • Panele fotowoltaiczne – wykorzystaj darmową, ekologiczną energię słoneczną i ładuj swoją stację przy użyciu paneli EcoFlow.
 • Gniazdo zapalniczki w samochodzie – stację zasilania podładujesz też za pomocą gniazda zapalniczki w swoim samochodzie.
 • Agregat prądotwórczy – jeśli nie masz innej możliwości, naładuj swoją DELTĘ Max lub DELTĘ Pro za pomocą inteligentnego agregatu EcoFlow Smart Generator.
 • Gniazdko sieciowe (poza domem) – być może masz możliwość zawiezienia stacji do kogoś bliskiego, kto ma dostęp do prądu. DELTĘ Pro można też ładować na stacjach EV.

Możliwości jest zatem sporo. Dzięki temu nie musisz się martwić, że stacja się rozładuje, a Twój dom zostanie całkowicie odcięty od prądu. Z EcoFlow znajdziesz odpowiednie wyjście niemal z każdej sytuacji!

Dodatkowe możliwości – stwórz domowy system zasilania awaryjnego

Chociaż możliwości stacji zasilania są naprawdę duże, przy przedłużających się awariach mogą nie wystarczyć – zwłaszcza jeśli zależy Ci na nieprzerwanym działaniu większej liczby urządzeń. W takiej sytuacji warto zainteresować się całym ekosystemem EcoFlow i postawić na bardziej długofalowe rozwiązania. Jak się za to zabrać?

Dodatkowe akumulatory

Najlepiej zacząć od małych kroków. Możesz na przykład rozszerzyć pojemność swojej stacji za pomocą dodatkowych akumulatorów. W wypadku DELTY 2 będzie to maksymalnie 3040 Wh, a w wypadku DELTY Pro aż 25 000 Wh.

Więcej możliwości ładowania

Warto też zaopatrzyć się we wspomniane wcześniej panele fotowoltaiczne i Smart Generator. Dzięki temu zyskasz pewność, że nawet podczas długotrwałej awarii bez problemu naładujesz stację i zapewnisz sobie nieprzerwany dostęp do prądu. Z EcoFlow przygotujesz się na każdą ewentualność!

System zasilania awaryjnego

Bardziej wymagający użytkownicy mogą pomyśleć o stworzeniu swojego systemu zasilania awaryjnego. W tym celu warto wykorzystać stacje, akumulatory, panele słoneczne oraz Smart Generator. Nieoceniony okaże się także inteligentny panel sterujący EcoFlow Smart Home Panel. Za jego pomocą w prosty sposób zintegrujesz nawet dwie DELTY Pro ze swoim domem (maksymalnie 10 obwodów). Gdy nastąpi awaria, urządzenie w ciągu około 20 ms przełączy się na zasilanie ze stacji – w większości przypadków nawet nie zauważysz, że zabrakło prądu!

Twój nowy sposób na oszczędzanie

Awaryjne zasilanie lodówki, komputera czy oświetlenia to nie jedyne możliwości, jakie oferuje ekosystem EcoFlow. Smart Home Panel ułatwi Ci także monitoring i zarządzanie zużyciem energii. Dzięki temu możesz obniżyć rachunki za prąd i zaoszczędzić pieniądze! Jak to zrobić? W godzinach największego zużycia zasilaj urządzenia za pomocą DELTY Pro, a samą stację ładuj w innym czasie lub korzystaj z darmowej energii słonecznej.

Z EcoFlow przetrwasz każdy blackout

Niezależnie od tego, czy pracujesz zdalnie, prowadzisz domowy biznes, czy po prostu chcesz spędzić miły wieczór z najbliższymi, niespodziewana awaria prądu może skutecznie pokrzyżować Ci plany. Jednak wcale nie musi tak być – produkty EcoFlow zapewniają wygodny dostęp do energii elektrycznej niemal w każdej sytuacji. Wybierz odpowiednią stację dla siebie lub pójdź o krok dalej i stwórz swój domowy system zasilania awaryjnego – nie pozwól, aby nieprzewidziane okoliczności stanęły Ci na przeszkodzie!

Smart Generator Dual Fuel

Przenośny panel fotowoltaiczny 400W

Klikając „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę Prywatności po więcej informacji.