Dodatkowe źródło energii w Twoim domu – ładowanie urządzeń za pomocą stacji zasilania

15
.
06
.
2023
Zastosowania
Dom i ogród

Smartfon, tablet, laptop, aparat cyfrowy, klawiatura bezprzewodowa czy głośnik Bluetooth – to tylko kilka przykładów domowej elektroniki, która wymaga regularnego ładowania. Zazwyczaj używamy do tego zwykłych ładowarek, listw zasilających, gniazdek i powerbanków, dziś jednak chcemy omówić rozwiązanie, które ułatwi Ci organizację przestrzeni, pomoże zaoszczędzić prąd, a nawet zapewni dostęp do energii elektrycznej, gdy nastąpi awaria. O czym mowa? Wystarczy skorzystać z przenośnej stacji zasilania!

Stacja zasilania – czyli co?

Przenośne stacje zasilania zyskują obecnie coraz większą popularność, warto jednak choć krótko wyjaśnić, czym tak właściwie są. Najprościej można opisać je jako duże powerbanki – umożliwiają magazynowanie energii elektrycznej i korzystanie z niej w dowolnym momencie, na przykład gdy nastąpi awaria prądu. W ofercie EcoFlow dostępnych jest wiele modeli takich urządzeń. Spora część z nich wyróżnia się na tyle dużą mocą i pojemnością, aby pozwolić na zasilanie większej liczby sprzętów przez długi czas.

Stacja zasilania, a powerbank

Tym, co odróżnia stację zasilania od powerbanku, jest przede wszystkim większa moc, większa pojemność, większe natężenie, większa liczba portów i większy rozmiar. O ile powerbank świetnie nadaje się na przykład do ładowania smartfonów czy tabletów, o tyle nie jest w stanie obsłużyć bardziej wymagających urządzeń. Nie można też zapominać o konieczności jego częstego ładowania. Mniejsza pojemność oznacza, że zazwyczaj trzeba podłączyć go do prądu już po kilku użyciach. Co więcej, mała liczba dostępnych portów znacznie ogranicza nasze możliwości – większość lepszych powerbanków pozwala ładować maksymalnie 4-5 urządzeń jednocześnie.

Stacja zasilania jest wolna od wszystkich tych problemów. Większa pojemność przekłada się na dłuższy czas pracy i rzadsze ładowanie, a duża liczba gniazd umożliwia podłączenie od kilku do kilkunastu urządzeń (w zależności od modelu). To jednak nie koniec udogodnień! Stacje EcoFlow bez problemu radzą sobie nawet z takimi sprzętami jak lodówki, konsole do gier, telewizory, pralki czy ekspresy do kawy. Przydadzą się więc również do zasilania awaryjnego.

Niewątpliwą zaletą powerbanku jest kompaktowa, przenośna konstrukcja, która sprawia, że będzie on doskonałym rozwiązaniem na czas podróży. Jeśli szukamy lekkiego urządzenia, które po prostu spakujemy do plecaka i raz na jakiś czas wykorzystamy do ładowania smartfona, będzie to idealny wybór. W domu lepiej sprawdzi się jednak stacja zasilania – oferuje znacznie więcej możliwości, o których opowiemy za chwilę.

Po co Ci stacja zasilania? 3 najważniejsze powody

No właśnie, dlaczego mielibyśmy korzystać z przenośnej stacji zasilania, skoro w domu mamy przynajmniej kilka dostępnych gniazdek, do których możemy podłączać swoje urządzenia? Takie rozwiązanie ma sporo zalet, które nie zawsze wydają się oczywiste – poniżej zebraliśmy najważniejsze z nich.

Oszczędzanie energii

Zastanawiasz się, jak obniżyć rachunki za prąd? Sposobów oszczędzania energii jest mnóstwo, a zastosowanie przenośnej stacji zasilania może być jednym z nich.

Użyj takiego urządzenia do ładowania swojego smartfona, tabletu, laptopa, powerbanków, przenośnych konsol do gier, lampek bezprzewodowych czy głośników Bluetooth, a gdy samo będzie już bliskie rozładowania, naładuj je za pomocą paneli słonecznych EcoFlow. Wykorzystaj ekologiczną energię ze słońca i pożegnaj wysokie rachunki! Stacja zasilania pozwoli Ci ładować elektronikę użytkową praktycznie za darmo – teraz już znasz kolejny sposób, jak oszczędzać prąd na co dzień.

Zasilanie awaryjne

Brak prądu – co robić w takiej sytuacji? Jeśli masz przenośną stację zasilania, nie musisz się o nic martwić. Po prostu podłącz do niej niezbędne urządzenia i miej pewność, że nie zabraknie im energii do działania!

Lodówka, oświetlenie, pralka, telewizor, a nawet mikrofalówka czy ekspres do kawy – modele takie jak na przykład DELTA Max czy DELTA Pro bez problemu je obsłużą. Koniec z obawami, że gdy nastąpi awaria, nic nie będzie działać, Twoje jedzenie się zepsuje, a Ty będziesz zmuszony do siedzenia w całkowitej ciemności! Za pomocą stacji EcoFlow nie tylko naładujesz domową elektronikę, ale też zadbasz o zasilanie najważniejszych urządzeń.

Lepsza organizacja przestrzeni

Koniec z rozrzuconymi po całym domu kablami i ładowarkami. Stacja zasilania EcoFlow pomoże Ci lepiej zorganizować przestrzeń i zadbać o porządek! Jeśli zdecydujesz się na jej wykorzystanie, możesz ładować wszystkie swoje urządzenia w jednym miejscu. Dzięki temu unikniesz bałaganu i zawsze będziesz wiedzieć, gdzie co jest!

Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się również w wypadku pracy zdalnej. Możesz na przykład podłączyć do stacji komputer stacjonarny i monitory lub wykorzystać ją do ładowania służbowego laptopa i telefonu. W ten sposób doskonale zorganizujesz swoje miejsce pracy – wszystkie potrzebne rzeczy będziesz mieć pod ręką. Rozwiążesz też problem wielu plączących się kabli i bałaganu na biurku, a w razie awarii nie stracisz możliwości wykonywania swoich obowiązków.

Jaką stację wybrać?

Wybór odpowiedniego sprzętu zależy od jego docelowego przeznaczenia. Jeśli chcesz używać go tylko do ładowania urządzeń takich jak laptop czy smartfon, wystarczy Ci mniejsza stacja, na przykład:

  • RIVER 2 – jej pojemność wynosi 256 Wh, a moc to nawet 300 W (do 600 W z X-Boost). Bez problemu naładuje na przykład laptopa, telefon i lampkę bezprzewodową. Waży tylko około 3,5 kg, możesz więc również zabrać ją ze sobą na wakacje.

Planujesz przy okazji zadbać o zasilanie awaryjne? Postaw na coś o większych możliwościach – dobrą opcją będzie na przykład:

  • DELTA 2 – oferuje moc do 1800 W (do 2400 W z X-Boost), a jej pojemność wynosi 1024 Wh, dzięki temu może zasilać nawet 90% popularnych urządzeń domowych. Mimo dużych możliwości nie zajmuje zbyt wiele miejsca – będzie dobrym wyborem, jeśli chcesz zaoszczędzić przestrzeń, nie rezygnując przy tym z wydajności.
  • DELTA Max – wyróżnia się pojemnością 2016 Wh, a dzięki technologii X-Boost może obsłużyć sprzęt o mocy do 3000 W. Za jej pomocą naładujesz kilka urządzeń jednocześnie, zasilisz oświetlenie i lodówkę, a nawet skorzystasz z ekspresu do kawy, mikrofalówki i suszarki. To doskonałe rozwiązanie również do pracy zdalnej.
  • DELTA Pro – najpotężniejsza stacja w tym zestawieniu. Zapewnia moc do 3600 W (do 4500 W z X-Boost) i pojemność 3600 Wh. Dzięki temu może na przykład zasilać lodówkę przez około 24 godziny i naładować telefon około 313 razy. Umożliwia też stworzenie rozbudowanego ekosystemu z panelami słonecznymi, dodatkowymi akumulatorami i agregatem. Jeśli chcesz jeszcze bardziej ograniczyć zużycie energii lub przygotować się na dłuższe przerwy w dostawie prądu, będzie to z pewnością opcja warta rozważenia.

To tylko kilka propozycji – zawsze możesz zapoznać się z resztą oferty EcoFlow i wybrać coś dla siebie! Oprócz stacji warto też kupić panele fotowoltaiczne, aby móc korzystać z darmowej energii słonecznej.

Odkryj nowy sposób ładowania domowej elektroniki

Jak naładować telefon bez prądu, jak oszczędzać energię i jak ułatwić sobie organizację przestrzeni do pracy zdalnej – teraz już znasz odpowiedzi na te pytania. Ładowanie elektroniki za pomocą stacji zasilania ma wiele zalet – niektóre z nich opisaliśmy powyżej.

Takie rozwiązanie będzie idealne dla osób ceniących sobie porządek i wygodę, pracujących zdalnie, prowadzących domowe biznesy lub po prostu lubiących technologię. Sprawdzi się też w dużych rodzinach – nikt już nie będzie musiał czekać na swoją kolej, aby naładować tablet czy telefon. Możliwości są naprawdę duże – wybierz odpowiednią stację dla siebie, obniż zużycie energii w swoim domu, zacznij oszczędzać pieniądze i ciesz się komfortem!

DELTA Max

Waga 22kg

Wyjścia AC łącznie 2400W

DELTA Pro

Waga 45kg

Wyjścia AC łącznie 3600W

Klikając „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę Prywatności po więcej informacji.