EcoFlow RIVER 2 Max w akcji – jak nasza stacja sprawdziła się w Turcji?

23
.
08
.
2023
Zastosowania
Seria River

Jakiś czas temu mieliśmy okazję nawiązać współpracę z autorami bloga Wild Concept, którzy przetestowali model RIVER 2 Max podczas swojej  wyprawy do Turcji. Jak spisała się stacja z dala od cywilizacji?

Niezależność energetyczna podczas podróży

Wyprawa do Turcji była pierwszym tak długim wypadem zespołu Wild Concept poza granice Europy. Dlatego niezwykle ważne było przygotowanie się na różne okoliczności. Stacja zasilania RIVER 2 Max oraz panele fotowoltaiczne EcoFlow miały w tym pomóc – czy się udało?

Jak podsumował jeden z autorów bloga, “rozwiązania EcoFlow okazały się kluczowe dla naszej niezależności”. Wprawdzie większość urządzeń (na przykład lodówka i zasilanie postojowe) była zasilana za pomocą drugiego akumulatora (tzw. hotelowego), ale jego możliwości były dość ograniczone – zwłaszcza podczas postoju. Wtedy właśnie wkraczały panele fotowoltaiczne oraz RIVER 2 Max. Zespół Wild Concept wykorzystał je między innymi do ładowania smartfonów, aparatów i drona – okazało się to prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Ponieważ plan wyprawy przewidywał kilkudniowy pobyt w jednym miejscu i spokojne eksplorowanie okolicy, stacja zasilania RIVER 2 Max w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi EcoFlow okazały się niezbędne. Pozwoliły bez przeszkód ładować niezbędne urządzenia, nie martwiąc się o brak dostępu do prądu, i odkrywać świat w pełni komfortowo.

Szybkie i wygodne ładowanie stacji

A co w takim przypadku z ładowaniem stacji? Jak już się domyślacie, nie sprawiało to żadnego problemu. Gdy warunki atmosferyczne na to pozwalały, zespół Wild Concept ładował RIVER 2 Max za pomocą paneli fotowoltaicznych. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzało się podczas dłuższych postojów.

Jednak były również dni, w których słońca brakowało na niebie. Jak zespół Wild Concept radził sobie w takich sytuacjach? Jak piszą na blogu, “i na to znaleźliśmy sposób. Był to najlepszy czas na zatankowanie wody, uzupełnienie zapasów [...], i co najważniejsze, naładowanie RIVERA w kawiarni. Możliwość szybkiego odzyskiwania energii (ładował się do 80% w ciągu godziny) okazała się kolejną nieocenioną zaletą”.

Jak czytamy, stacje zasilania z serii RIVER 2 można bez problemu naładować w niemal każdej sytuacji – i w bardzo krótkim czasie!

Stacja zasilania RIVER 2 Max – idealna towarzyszka komfortowych wypraw

Waży zaledwie 6 kg, jej pojemność sięga 512 Wh, a moc wynosi nawet 500 W – to tylko niektóre powody, dla których stacja RIVER 2 Max doskonale sprawdza się podczas wyjazdów. Można wykorzystać ją do ładowania niezbędnej elektroniki, tak jak zrobił to zespół Wild Concept, a nawet użyć do zasilania urządzeń takich jak opiekacz do kanapek. Warto też zaopatrzyć się w panele fotowoltaiczne, aby bez problemu ładować ją w dowolnym miejscu. Wybierz odpowiedni sprzęt EcoFlow dla siebie i przekonaj się, jak technologia ułatwia podróżowanie!

RIVER 2 Max

Waga 6kg

Wyjście AC 500W

Przenośny, dwustronny panel fotowoltaiczny 220W

Klikając „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę Prywatności po więcej informacji.