Porównanie stacji zasilania EcoFlow - jak wybrać idealny model dla siebie

15
.
06
.
2023
Aktualności
Wypoczynek
Dom i ogród
Seria Delta
Seria River

Chcesz kupić stację zasilania, ale nie wiesz, jaką wybrać? Masz na oku kilka modeli i zastanawiasz się, który będzie dla Ciebie najlepszy? W tym artykule pomożemy Ci rozwiać wszelkie wątpliwości. Porównamy poszczególne stacje zasilania EcoFlow, sprawdzimy, co je łączy, a co dzieli i pokażemy, w jakich zastosowaniach sprawdzą się najlepiej. Z taką wiedzą bez trudu wybierzesz idealny model dla siebie!

2 dostępne serie – DELTA i RIVER

Obecnie EcoFlow oferuje stacje zasilania z 2 serii – DELTA oraz RIVER. Każda z nich obejmuje kilka modeli, którym bliżej przyjrzymy się za chwilę. Co je różni? Przede wszystkim akumulatory, możliwości zasilania oraz łatwość przenoszenia.

Urządzenia z serii DELTA są zdecydowanie potężniejsze. Wyróżnia je duża pojemność i imponująca moc wyjściowa. Stacje zasilania z serii RIVER są natomiast lżejsze i wygodniejsze w transporcie.

Na czym bardziej Ci zależy? Zamierzasz używać stacji przede wszystkim w domu? A może często podróżujesz i chcesz zapewnić sobie źródło energii podczas wypraw? Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci zdecydować, która seria będzie dla Ciebie lepsza.

EcoFlow DELTA – potężne stacje zasilania do wielu zastosowań

Stacje zasilania z serii DELTA wyróżniają się imponującymi możliwościami i dużymi pojemnościami. Doskonale sprawdzą się jako zasilanie awaryjne, źródło energii dla urządzeń w domowym warsztacie, a także podczas pracy w terenie – na przykład przy okazji profesjonalnych sesji zdjęciowych. Z powodzeniem wykorzystasz je również w trakcie podróży kamperem lub na jachcie.

Seria DELTA obejmuje takie modele stacji zasilania jak:

W poniższej tabeli znajdziesz porównanie najważniejszych parametrów tych urządzeń.

Delta 2

Moc AC

1800 W (do 2400 W z X-Boost)

Pojemność

1024 Wh

Wymiary

ok. 400 x 211 x 281 mm

Waga

ok. 12 kg

Przykładowe zastosowania

zasilanie lodówki (150 W) przez ok. 7-14 h, zasilanie routera (10 W) przez ok. 31 h, zasilanie oświetlenia (10 W) przez ok. 31 h

Delta Max

Moc AC

2400 W (do 3000 W z X-Boost)

Pojemność

2016 Wh

Wymiary

ok. 500 x 240 x 308 mm

Waga

ok. 21,7 kg

Przykładowe zastosowania

zasilanie pralki (500 W) przez ok. 3,8 h, zasilanie lodówki (150 W) przez ok. 14 h, zasilanie mikrofalówki (1000 W) przez ok. 1,5h

Delta Pro

Moc AC

3600 W (do 4500 W z X-Boost)

Pojemność

3600 Wh

Wymiary

ok. 635 x 285 x 416 mm

Waga

ok. 45 kg

Przykładowe zastosowania

zasilanie lodówki (150 W) przez ok. 24 h, zasilanie mikrofalówki (1000 W) przez ok. 2,5 h, zasilanie ekspresu do kawy (600 W) przez ok. 3,3 h

EcoFlow DELTA 2

DELTA 2 to doskonała kombinacja dużej wydajności i niewielkich rozmiarów. Wyróżnia ją pojemność 1024 Wh oraz moc wyjściowa 1800 W (lub do 2400 W z X-Boost). Dzięki temu możesz bez problemu zasilać sprzęty takie jak laptop, lodówka, mikrofalówka, a nawet ekspres do kawy! Stacja została wyposażona wiele różnych portów, co pozwala podłączyć do niej kilkanaście urządzeń jednocześnie. Istnieje również możliwość zwiększenia pojemności DELTY 2 do 2048 Wh lub 3040 Wh za pomocą dodatkowych akumulatorów.

Technologia X-Stream umożliwia naładowanie stacji od 0% do 80% w około 50 minut, a do 100% w około 80 minut (przy użyciu gniazdka sieciowego). Możesz też ładować ją za pomocą ładowarki samochodowej i paneli fotowoltaicznych.

DELTA 2 waży 12 kg, a jej wymiary to 40 x 21,1 x 28,1 cm. To oznacza, że doskonale nadaje się do stosowania nie tylko w domu, ale też podczas podróży lub pracy w plenerze. Bez problemu zmieścisz ją w bagażniku. Ta uniwersalna stacja sprawdzi się jako awaryjne źródło zasilania, będzie też doskonałym wyborem do kampera lub przyczepy kempingowej.

EcoFlow DELTA Max i Max 1600

DELTA Max została stworzona przede wszystkim z myślą o awaryjnym zasilaniu, na przykład na wypadek niespodziewanej przerwy w dostawie prądu. Charakteryzuje się dużą pojemnością aż 2016 Wh, którą można rozszerzyć do 4032 Wh lub 6048 Wh za pomocą dodatkowych akumulatorów. Została wyposażona między innymi w porty AC, USB-A i USB-C. Dzięki technologii X-Boost zasili większość powszechnie używanych urządzeń – między innymi lodówkę, suszarkę, zmywarkę, komputer czy oświetlenie. Dedykowana aplikacja umożliwia prostą i wygodną obsługę stacji.

Mimo tak dużych możliwości ładowanie DELTY Max jest zaskakująco szybkie. Technologia X-Stream sprawia, że aby naładować ją od 0% do 80%, wystarczy nieco ponad godzina. Można też podłączyć do niej agregat prądotwórczy EcoFlow Smart Generator (w sprzedaży oddzielnie), który zwiększa moc ładowania. Pozwala też naładować stację w razie awarii prądu. Można również zasilać stację za pomocą paneli słonecznych.

W sprzedaży dostępny jest także inny wariant stacji EcoFlow DELTA Max – EcoFlow DELTA Max 1600. Cechuje go nieco mniejsza pojemność – 1612 Wh i niższa moc wyjściowa. Co ważne, kosztuje też znacznie mniej niż DELTA Max. To po prostu tańszy, ale nadal solidny i godny uwagi model tego urządzenia.

Jeśli szukasz awaryjnego źródła zasilania dla swoich sprzętów i chcesz ubezpieczyć się na wypadek nagłej przerwy w dostawie prądu, EcoFlow DELTA Max lub DELTA Max 1600 będzie doskonałym wyborem.

EcoFlow DELTA Pro

Najpotężniejsza jak do tej pory stacja zasilania EcoFlow. Wyróżnia ją pojemność aż 3600 Wh, którą można rozszerzyć do aż 25 000 Wh. Dzięki temu niestraszne Ci będą nawet długotrwałe przerwy w dostawie prądu. Moc wyjściowa DELTY Pro również robi wrażenie – sięga 3600 W. Możesz też rozszerzyć ją do nawet 7200 W, łącząc dwie stacje ze sobą. W ten sposób da się zasilać nawet najbardziej wymagające urządzenia. DELTA Pro ma wbudowane porty takie jak AC, USB-A i USB-C.Technologia MultiCharge umożliwia ładowanie stacji z mocą aż 6500 W. Dzięki temu naładujesz ją już w niecałe 2 godziny. Można też ładować ją za pomocą paneli słonecznych lub agregatu prądotwórczego EcoFlow.

Mimo ogromnych możliwości i stosunkowo dużych rozmiarów DELTA Pro jest zaskakująco wygodna w transporcie. Bez problemu zmieścisz ją w przyczepie, samochodzie dostawczym czy w kamperze. Stacja została też wyposażona w kółka i wysuwany uchwyt, co znacznie ułatwia jej przenoszenie.Dedykowana aplikacja umożliwia wygodną kontrolę stacji DELTA Pro. Możesz też zintegrować urządzenie z całym ekosystemem obejmującym inteligentny agregat prądotwórczy, dodatkowe akumulatory, panele słoneczne i inteligentną centralę domową Smart Home Panel. Dzięki temu idealnie nada się do wielu zastosowań. Korzystając z dostępnych możliwości, zapewnisz sobie awaryjne źródło zasilania, a nawet obniżysz rachunki za prąd – energia słoneczna jest przecież darmowa! DELTA Pro świetnie sprawdzi się również w pracy – dostarczy energii urządzeniom na przykład w food trucku, w warsztacie lub podczas organizacji imprez plenerowych.

EcoFlow RIVER – lekkie i przenośne

Stacje EcoFlow z serii RIVER w udany sposób łączą imponujące możliwości zasilania z niewielkimi rozmiarami i stosunkowo lekką wagą. Wszystko to sprawia, że doskonale sprawdzają się nie tylko w domu, ale też poza nim – w podróży czy na kempingu.

EcoFlow RIVER 2

Lekka i przenośna stacja zasilania RIVER 2 doskonale sprawdzi się podczas podróży. Jej pojemność wynosi 256 Wh, a moc wyjściowa sięga 300 W (do 600 W z X-Boost). Urządzenie zostało wyposażone w porty AC, DC, USB-C i USB-A, a jego wygodną obsługę na odległość umożliwia dedykowana aplikacja EcoFlow.

Stacja RIVER 2 wyróżnia się także szybkim ładowaniem – za pomocą gniazdka AC od 0% do 100% naładujesz ją już w około godzinę. Możesz też ładować ją za pomocą paneli fotowoltaicznych, ładowarki samochodowej lub przez port USB-C.

RIVER 2 to jedna z najlżejszych stacji zasilania EcoFlow – waży tylko około 3,5 kg. Jej przenoszenie ułatwia praktyczny uchwyt. Co więcej, urządzenie jest na tyle niewielkie, że bez problemu zmieścisz je w bagażniku samochodu lub przyczepie kempingowej.

Duże możliwości zasilania, lekka waga i łatwość transportu sprawiają, że stacja RIVER 2 idealnie sprawdzi się podczas podróży. Zabierz ją pod namiot lub na wyprawę kamperem i miej pewność, że nie zabraknie Ci energii do zasilania Twoich sprzętów!

EcoFlow RIVER 2 Max

Stacja RIVER 2 Max wyróżnia się pojemnością 512 Wh – to wystarczająco dużo, aby zapewnić zasilanie nawet kilku urządzeniom przez dłuższy czas. Jej moc wyjściowa wynosi 500 W (lub 1000 W z X-Boost), możesz więc bez problemu ładować telefon lub korzystać z niewielkiej lodówki w miejscach, gdzie dostęp do prądu jest utrudniony.

Ładowanie stacji od 0% do 100% za pomocą gniazdka sieciowego potrwa tylko około 60 minut. RIVER 2 Max naładujesz również przy użyciu paneli słonecznych, ładowarki samochodowej lub przez port USB-C. Nie musisz się ograniczać!

Stacja RIVER 2 Max sprawdzi się zarówno w domu, jak i podczas podróży. Waży tylko około 6 kg i jest dość niewielka – z łatwością zmieścisz ją w bagażniku lub kamperze. Możesz więc wygodnie zabrać ją na grilla, pod namiot lub na wyprawę w nieznane!

EcoFlow RIVER 2 Pro

RIVER 2 Pro to obecnie najpotężniejsza stacja EcoFlow z serii RIVER. Mimo dużych możliwości nadal jest zaskakująco lekka i łatwa w transporcie. Waży około 7,8 kg i została wyposażona w praktyczny, wytrzymały uchwyt. Bez problemu znajdziesz dla niej miejsce w przyczepie kempingowej lub w bagażniku.

Ładowanie stacji od 0% do 100% za pomocą gniazdka AC potrwa tylko około 70 minut. Ją również możesz ładować na kilka sposobów – na przykład przy użyciu ładowarki samochodowej, paneli fotowoltaicznych lub kabla USB-C.

RIVER 2 Pro cechuje się pojemnością 768 Wh i mocą do 800 W (lub 1600 W z X-Boost). Dzięki temu doskonale sprawdzi się w wypadku nawet 80% popularnych urządzeń takich jak lodówka, mikrofalówka, a nawet suszarka i czajnik. Stacja została wyposażona w kilka portów i gniazdek, w tym AC, DC, USB-C i USB-A. Możesz więc podpiąć do niej większą liczbę sprzętów jednocześnie.

Duża pojemność, imponująca moc i prosty, wygodny transport – to tylko niektóre powody, dla których RIVER 2 Pro idealnie nadaje się do wielu zastosowań. Stacja świetnie sprawdzi się na biwaku, podczas podróży, a także w domu – na przykład jako awaryjne źródło zasilania EPS.

Jaką stację wybierasz?

Przedstawiliśmy Ci wszystkie dostępne obecnie stacje zasilania EcoFlow. Teraz wiesz, czym się charakteryzują i do jakich zastosowań nadają się najlepiej. Który model wydaje Ci się najciekawszy? Jaka stacja zasilania będzie dla Ciebie odpowiednia? Mamy nadzieję, że w tym artykule udało Ci się znaleźć odpowiedzi na przynajmniej niektóre pytania.

DELTA 2

Waga 12kg

Wyjścia łącznie 1800W

RIVER 2

Waga ok. 3,5kg

Wyjście AC 300W

Klikając „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę Prywatności po więcej informacji.