Pracuj z dowolnego miejsca na ziemi – jak stacje zasilania pomagają cyfrowym nomadom?

15
.
06
.
2023
Zastosowania
Praca w terenie
Off-grid i kamper

Piasek i słońce, malownicza górska dolina, a może tętniący życiem Madryt? Współcześnie możemy pracować, gdzie tylko nam się zamarzy. Postępujący rozwój technologii i szeroki dostęp do Internetu sprawiają, że coraz więcej osób ma możliwość zdalnego wykonywania swoich obowiązków. Cyfrowi nomadzi łączą pracę ze zwiedzaniem świata – to stosunkowo nowy, a zarazem bardzo ciekawy sposób na życie.

Brzmi dobrze? W tym wszystkim pojawia się jednak pewien problem – ograniczony dostęp do prądu. O ile w większych miastach możemy z łatwością znaleźć źródło energii dla naszych urządzeń do pracy zdalnej, tak na przykład na łonie natury nie będzie to takie proste. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Z pomocą przychodzą przenośne stacje zasilania EcoFlow.

Digital nomad – czyli kto?

Zacznijmy od wyjaśnienia, kim są cyfrowi nomadzi. Jest to określenie wciąż stosunkowo nowe i w wielu kręgach mało znane, warto więc nieco je przybliżyć. Digital nomad to osoba, która łączy podróże po świecie z pracą. Zwiedza ciekawe zakątki i poznaje lokalne zwyczaje, ale jednocześnie poświęca czas na wykonywanie swoich obowiązków. Dzięki dostępowi do Internetu może na bieżąco kontaktować się z ludźmi i realizować różnego rodzaju projekty – tak jak w biurze.

Jakie zalety ma taki tryb życia? Cyfrowi nomadzi często zwracają uwagę na ogromną swobodę i możliwość odwiedzania ciekawych miejsc na całym świecie. Chcesz spędzić miesiąc w alpejskiej wiosce? Żaden problem. Potem wybierzesz się na przykład na pół roku do Rzymu, a następnie polecisz do Meksyku. Niemal nic Cię nie ogranicza!

Cyfrowy nomada może pracować zarówno na etacie, jak i jako freelancer – choć większość takich osób preferuje samozatrudnienie. Jakie zawody są szczególnie popularne? Osoby łączące pracę zdalną ze zwiedzaniem świata to najczęściej graficy, copywriterzy, tłumacze czy fotografowie. Cyfrowymi nomadami często zostają również programiści, specjaliści od social mediów, marketingowcy i nie tylko. Możliwości są naprawdę duże!

Praca zdalna – jak rozwiązać problem braku dostępu do prądu?

Zastanawiasz się, czy nie zostać cyfrowym nomadą? A może jesteś już na etapie planowania i dopinania wszystkiego na ostatni guzik? Prędzej czy później przyjdzie Ci się zmierzyć z problemem zadbania o dostęp do prądu.

Jeśli zamierzasz mieszkać w wynajętym domku lub apartamencie w dużym mieście, raczej nie masz się o co martwić – w takich miejscach energia elektryczna jest zazwyczaj zapewniona. Jeżeli jednak planujesz często się przemieszczać, podróżować kamperem lub przebywać “z dala od cywilizacji”, musisz poszukać jakiegoś rozwiązania. Współcześnie trudno sobie wyobrazić nawet wakacje bez prądu, a co dopiero pracę.

Wszystkie te problemy rozwiązuje mobilna stacja zasilania. Dzięki niej zyskujesz swoje własne źródło energii elektrycznej, które możesz mieć zawsze przy sobie.

Przenośna stacja zasilania – co to jest?

Krótko mówiąc, przenośna stacja zasilania umożliwia magazynowanie prądu i korzystanie z niego w dowolnym momencie. Większość modeli dostępnych w ofercie EcoFlow wyróżnia się przenośną konstrukcją, która znacznie ułatwia ich transport. Bez problemu zmieścisz takie urządzenie w bagażniku samochodu lub na przykład w kamperze.

Mobilne stacje zasilania można ładować na różne sposoby – między innymi za pomocą gniazdka sieciowego, gniazda zapalniczki w samochodzie lub paneli fotowoltaicznych. Dzięki temu nie musisz się martwić, że nagle stracisz dostęp do prądu. Wiele możliwości ładowania sprawia, że niemal zawsze masz przynajmniej jedną, dwie opcje. Jesteś w trakcie podróży? Naładuj stację w samochodzie. Znalazłeś się w miejscu całkowicie odciętym od prądu? Po prostu rozłóż przenośne panele fotowoltaiczne EcoFlow i wykorzystaj energię słoneczną!

Możliwości przenośnych stacji zasilania

Już nie musisz się martwić, jak zasilić urządzenia bez prądu. Stacje EcoFlow oferują zazwyczaj od kilku do kilkunastu różnych gniazdek i wyróżniają się stosunkowo dużą mocą – dzięki temu możesz podłączać do nich większą liczbę urządzeń jednocześnie. Teraz bez trudu naładujesz potrzebnego do pracy laptopa i telefon – ale to nie koniec możliwości!

Pyszne, ciepłe śniadanie i aromatyczna kawa na plaży lub w górskiej dolinie? Żaden problem – za pomocą stacji zasilisz patelnię elektryczną, czajnik, a nawet ekspres. Korzystając z możliwości urządzeń EcoFlow, zapewnisz sobie również oświetlenie. Nie rezygnuj z podstawowych wygód, kiedy jesteś w miejscu odciętym od prądu. Praca zdalna i przenośna stacja zasilania to duet idealny!

Jaka stacja dla cyfrowego nomady?

Wybierając stację zasilania z myślą o pracy zdalnej i podróżach, warto kierować się przede wszystkim jak najbardziej przenośną konstrukcją i możliwie dużą mocą. Kiedy często się przemieszczamy, najczęściej już i tak przewozimy ze sobą sporo rzeczy – nie ma sensu dodatkowo się obciążać. Dobrym wyborem będą na przykład urządzenia z serii RIVER 2 lub ewentualnie DELTA 2. Każde z nich wyróżnia się stosunkowo niewielką wagą, pozwalając przy tym na zasilanie dużej liczby sprzętów. Szczegółowe porównanie znajdziesz poniżej:

River 2

Moc AC

300 W (do 600 W z X-Boost)

Pojemność

256 Wh

Wymiary

ok. 245 x 214 x 142 mm

Waga

ok. 3,5 kg

River 2 Max

Moc AC

500 W (do 1000 W z X-Boost)

Pojemność

512 Wh

Wymiary

ok. 270 x 260 x 196 mm

Waga

ok. 6 kg

River 2 Pro

Moc AC

800 W (do 1600 W z X-Boost)

Pojemność

768 Wh

Wymiary

ok. 270 x 260 x 226 mm

Waga

ok. 7,8 kg

 

RIVER 2 to najmniejsza stacja, która świetnie sprawdzi się w wypadku elektroniki użytkowej. Za jej pomocą bez problemu naładujesz na przykład laptopa lub telefon. RIVER 2 Max oferuje nieco więcej możliwości – zasili nawet 80% podstawowych urządzeń. RIVER 2 Pro wyróżnia się mocą sięgającą 800 W, co oznacza, że poradzi sobie również z bardziej wymagającym sprzętem.

Doskonałym kompromisem między przenośną konstrukcją a dużą mocą będzie DELTA 2. Jest niewiele większa i cięższa od pozostałych stacji, ale zapewnia znacznie więcej możliwości. Za jej pomocą zasilisz na przykład niewielką lodówkę, ekspres do kawy, wentylator i grilla elektrycznego. Ponadto dzięki dużej pojemności może Ci służyć przez dłuższy czas, zanim konieczne będzie jej ponowne ładowanie.

Świetne rozwiązanie do domu

Nawet najbardziej zapalony cyfrowy nomada prędzej czy później wraca do domu – przynajmniej na jakiś czas. Stacja EcoFlow przyda Ci się również wtedy! Możesz na przykład wykorzystać ją jako zasilanie awaryjne. Takie rozwiązanie okaże się nieocenione między innymi w wypadku pracy zdalnej w domu. Jeśli nastąpi niespodziewana przerwa w dostawie prądu, nie musisz się martwić, że nie będziesz w stanie wykonywać swoich obowiązków!

Zasilacz awaryjny to za mało? Zastanów się nad stworzeniem bardziej rozbudowanego ekosystemu. Wykorzystaj na przykład większą liczbę paneli słonecznych, kilka stacji, dodatkowe akumulatory oraz inteligentny panel sterujący EcoFlow, aby choć częściowo uniezależnić się od sieci energetycznej, monitorować i optymalizować zużycie prądu, a co za tym idzie zmniejszyć rachunki i zaoszczędzić pieniądze.

Przenośna stacja zasilania – idealna towarzyszka cyfrowego nomady

Teraz już wiesz, jak naładować telefon bez prądu i jak zapewnić sobie niezawodne źródło zasilania w dowolnym miejscu. Przenośna stacja zasilania EcoFlow to idealne narzędzie dla każdego cyfrowego nomady – dzięki niej nie musisz się martwić, że niezbędny do pracy laptop odmówi Ci posłuszeństwa w najmniej odpowiednim momencie. Bez problemu ugotujesz też obiad i zadbasz o odpowiednie oświetlenie. Z EcoFlow zyskujesz możliwość wygodnego życia i pracy, gdzie tylko zechcesz – bez zmartwień o dostęp do prądu. Wybierz najlepszą stację dla siebie i pożegnaj ograniczenia!

DELTA 2

Waga 12kg

Wyjścia łącznie 1800W

Przenośny, dwustronny panel fotowoltaiczny 220W

Klikając „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę Prywatności po więcej informacji.