Robot koszący EcoFlow Blade – koszenie trawników wreszcie przestaje być uciążliwe

08
.
09
.
2023
Zastosowania
Inteligentne urządzenia

Chyba każdy właściciel ogrodu wie, że koszenie trawnika może być wyjątkowo uciążliwym i czasochłonnym obowiązkiem. Dostępne na rynku roboty koszące nieco ułatwiają sprawę, nie są jednak idealnym rozwiązaniem – większość z nich wciąż wymaga fizycznego wyznaczania granic, na przykład za pomocą drutu, co bywa mało wygodne. Czy istnieje jakaś lepsza alternatywa? Jak się okazuje, tak! Nowoczesny robot koszący EcoFlow Blade rozwiązuje powyższe problemy i oferuje wiele ciekawych możliwości, dzięki którym jeszcze bardziej ułatwia pielęgnację ogrodu. Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

Czym jest Blade?

EcoFlow Blade to innowacyjny robot koszący, który dzięki wbudowanym systemom GPS i RTK nie wymaga fizycznego rozstawiania granic z drutu – wystarczy wyznaczyć obszar koszenia za pomocą dedykowanej aplikacji. Potrwa to tylko kilka minut – nie trzeba tracić zbyt wiele czasu. Można też wygodnie tworzyć strefy zakazane, aby uniemożliwić urządzeniu dostęp do wybranych miejsc. Chcesz, żeby robot omijał rabaty kwiatowe lub oczko wodne w ogrodzie? Teraz wystarczy kilka kliknięć!

Wykorzystanie najnowszych technologii

Blade korzysta z zaawansowanych technologii, dzięki którym sprawnie porusza w terenie, inteligentnie wykrywa obiekty i omija przeszkody. Do najważniejszych zastosowanych rozwiązań należą:

  • Technologia X-Vision – dzięki połączeniu czujników wizyjnych i systemu LiDAR robot inteligentnie rozpoznaje i omija różnego rodzaju przeszkody. Nie obawiaj się, że wjedzie w Twoje meble ogrodowe albo zniszczy ulubione kwiaty sąsiadów.
  • Technologia pozycjonowania RTK – sprawia, że robot może na bieżąco planować trasy koszenia i omijać przeszkody. Nie musisz się martwić, że pominie jakiś fragment trawnika albo gdzieś się zablokuje.

Jak widać, Blade może znacznie ułatwić pielęgnację ogrodu. Wyręczy Cię w uciążliwym koszeniu trawnika, a dzięki zastosowanym rozwiązaniom jego konfiguracja jest wyjątkowo prosta i szybka. To jednak nie koniec jego zalet!

Kompleksowa pielęgnacja trawnika

Koszenie trawników to nie jedyna funkcja robota. W sprzedaży dostępny jest dodatkowy moduł Lawn Sweeping Kit, dzięki któremu Blade może szybko sprzątać odpady takie jak liście czy patyki. W tej konfiguracji urządzenie aktualnie nie ma konkurencji na rynku. Zajmij się czymś przyjemnym, podczas gdy robot EcoFlow zadba o Twój ogród za Ciebie!

Dodatkowe możliwości

Od momentu premiery Blade cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Nie bez powodu – jest dużo wydajniejszy i wygodniejszy w obsłudze niż większość standardowych robotów koszących. Inteligentna praca i brak konieczności fizycznego wyznaczania granic koszenia to tylko niektóre z jego atutów. Wśród zalet urządzenia wymienić można również:

  • Duże kółka – dzięki solidnym przednim kółkom o średnicy 20 cm Blade bez problemu pokonuje przeszkody do około 4 cm (na przykład kamienie). Robot poradzi sobie również ze wzniesieniami o nachyleniu do 50%. To oznacza, że świetnie sprawdzi się nawet na trudnym terenie.
  • Szerokość cięcia około 26 cm – duża szerokość cięcia sprawia, że Blade może skosić więcej trawy w krótszym czasie.
  • Regulacja wysokości cięcia – możesz regulować wysokość cięcia robota w zakresie 2-7,6 cm. Dzięki temu jeszcze lepiej dostosujesz jego pracę do swoich potrzeb.
  • Szybka zmiana granic obszaru koszenia – można w każdej chwili zmienić granice obszaru koszenia za pomocą kilku kliknięć w aplikacji. Dzięki temu przeprowadzka lub zmiana zagospodarowania terenu nie będzie problemem. Istnieje również możliwość wirtualnego połączenia dwóch trawników.
  • Zabezpieczenie antykradzieżowe – Blade obsługuje 4G i GPS, ma też zintegrowany moduł eSIM. Dzięki temu możesz śledzić jego lokalizację, co znacznie zwiększa szansę jego znalezienia, jeśli ktoś go ukradnie.
  • Wodoodporność IPX5 – dzięki niej możesz bez przeszkód opłukać robota, aby usunąć z jego kół ziemię i inne zanieczyszczenia.
  • Czujnik deszczu – jeśli pogoda się zepsuje i zacznie padać, robot automatycznie wróci do stacji ładowania. Dzięki temu Twój trawnik będzie wolny od błota i bruzd.

Pielęgnacja trawnika nigdy nie była prostsza

Jak się okazuje, pielęgnacja trawnika wcale nie musi być uciążliwym obowiązkiem. Robot EcoFlow skosi trawę za Ciebie, a w połączeniu z modułem Lawn Sweeping Kit dodatkowo posprząta liście i inne odpady. Co więcej, w przeciwieństwie do standardowych urządzeń tego typu, Blade nie wymaga ręcznego wyznaczania granic za pomocą drutu. Wszystko to pozwala zaoszczędzić cenny czas. Zaopatrz się w inteligentnego robota koszącego EcoFlow i ciesz się idealnie zadbanym trawnikiem bez większego wysiłku!

Inteligentny robot koszący Blade

DELTA 2

Waga 12kg

Wyjścia łącznie 1800W

Klikając „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę Prywatności po więcej informacji.