Podróże z EcoFlow - odkryj zalety mobilnej energii

15
.
06
.
2023
Aktualności
Off-grid i kamper
Praca w terenie
Wypoczynek

Daleka podróż, ucieczka z dala od cywilizacji, pełna przygód wyprawa… Brzmi dobrze? Niejedna osoba pewnie z chęcią udałaby się na taki wyjazd. Z drugiej strony, w podobnych warunkach nierzadko jesteśmy odcięci od wielu wygód, do których zdążyliśmy się przyzwyczaić. Możliwość naładowania smartfona czy ugotowania ciepłego posiłku – w miejscach, w których się zatrzymamy, na przykład na kempingu, dostęp do energii elektrycznej może być ograniczony.

Czy to oznacza, że w trakcie wyprawy życia musimy rezygnować z niektórych udogodnień? Wcale nie! Z pomocą przychodzą przenośne stacje zasilania EcoFlow. O korzyściach, jakie mobilna energia daje podróżnikom, przekonali się Aiko i Emil, którzy mieli okazję testować EcoFlow RIVER Pro podczas kempingu pod górą Fuji. Zobacz ich film i przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, w jaki sposób można wykorzystać przenośną stację zasilania w trakcie podróży.

Lekkie i przenośne – stworzone dla podróżników

Co sprawia, że stacje zasilania EcoFlow tak dobrze sprawdzają się podczas wyjazdów? W większości (zwłaszcza modele z serii RIVER 2) są one stosunkowo lekkie i łatwe w transporcie. Nie będą stanowić zbyt dużego obciążenia i nie zajmą wiele miejsca w kamperze, na tylnych siedzeniach samochodu lub w bagażniku. Nawet DELTA Pro, która waży aż 45 kg, świetnie nadaje się do stosowania podczas wyjazdów. Została wyposażona w wysuwany uchwyt oraz kółka, które znacznie ułatwiają jej transport.

Naładuj swoje urządzenia

Jeśli zamierzamy nocować w hotelu, pensjonacie czy w kwaterze prywatnej, raczej nie musimy się martwić o możliwość naładowania telefonu lub laptopa – niemal zawsze znajdzie się jakieś dostępne gniazdko.

Jeśli jednak nocujemy pod namiotem, podróżujemy kamperem lub przemierzamy kilometry w nieznane, sprawy mają się nieco inaczej. W podobnych sytuacjach nigdy nie mamy pewności, czy dostęp do prądu będzie zapewniony.

To właśnie dlatego warto mieć przy sobie przenośną stację zasilania – na przykład DELTĘ 2 lub RIVER 2. Za pomocą tej drugiej możesz bez problemu naładować smartfona nawet 23 razy! Dzięki temu nie stracisz możliwości skontaktowania się z bliskimi lub zadzwonienia po pomoc, jeśli zajdzie taka potrzeba.To właśnie dlatego warto mieć przy sobie przenośną stację zasilania – na przykład DELTĘ 2 lub RIVER 2. Za pomocą tej drugiej możesz bez problemu naładować smartfona nawet 23 razy! Dzięki temu nie stracisz możliwości skontaktowania się z bliskimi lub zadzwonienia po pomoc, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Oczywiście, stacja zasilania pozwala ładować nie tylko smartfony. Jeśli w czasie podróży nagrywasz filmy i robisz zdjęcia, możesz bez przeszkód dostarczyć energii kamerze, dronowi czy aparatowi. Stacje EcoFlow oferują wiele portów, możesz więc swobodnie ładować kilka urządzeń jednocześnie.

Ugotuj pyszny posiłek

Dzięki EcoFlow podczas podróży już nie jesteśmy skazani na jedzenie kanapek czy konserw. Teraz, gdy znajdziesz się na kempingu, możesz skorzystać z kuchenki elektrycznej, aby zagotować wodę i usmażyć jajka, jak zrobili to Aiko i Emil pod górą Fuji. Przykładowo, dzięki technologii X-Boost stacja RIVER 2 Pro poradzi sobie nawet z urządzeniami o mocy do 1600 W. To oznacza, że bez problemu dostarczy energię elektrycznej patelni, blenderowi lub nawet czajnikowi!

Teraz Ty też możesz ugotować pyszne śniadanie lub obiad w jakiejś ciekawej scenerii! Jajka na bekonie i malowniczy wschód słońca na plaży? A może smażona ryba przyrządzona pod majestatycznym górskim szczytem? Z EcoFlow niemal nic Cię nie ogranicza!

Zapewnij sobie oświetlenie

Jeśli zamierzasz nocować pod namiotem w górach lub w lesie, weź pod uwagę, że po zmroku bardzo szybko robi się tak ciemno, że nie widać niemal zupełnie nic. W takiej sytuacji również przyda Ci się stacja zasilania. Wystarczy podłączyć do niej lampkę! Podobne rozwiązanie sprawdzi się także na kempingu – choć niektóre pola namiotowe są oświetlone, może być Ci potrzebne dodatkowe źródło światła w namiocie czy kamperze. A jeśli podczas swojej wyprawy często korzystasz z latarki z akumulatorem, za pomocą stacji możesz bezpiecznie ją ładować.

Aiko i Emil wpadli też na inny pomysł – wykorzystali EcoFlow RIVER Pro do zasilania… lampek choinkowych! Na kempingu pod górą Fuji spędzali święta, postanowili więc zadbać o odpowiedni klimat, a stacja im to ułatwiła.

A co z ładowaniem stacji?

Tak wiele zastosowań, ładowanie urządzeń, gotowanie posiłków, zasilanie oświetlenia – czy stacja to wszystko wytrzyma? Nawet najpotężniejsze obecnie urządzenie EcoFlow, DELTA Pro (o pojemności 3600 Wh), w końcu się rozładuje. Warto więc zawczasu pomyśleć o możliwości jego ładowania. Na szczęście sprawa jest stosunkowo prosta. Stacje EcoFlow możesz ładować na kilka sposobów, które świetnie sprawdzą się w podróży:

  • Gniazdo zapalniczki w samochodzie – wystarczy podłączyć stację do gniazda zapalniczki, aby wygodnie ładować ją w czasie podróży. Gdy już przyjedziemy na miejsce, będzie mogła nam służyć!
  • Panele słoneczne – wykorzystaj ekologiczną, a przede wszystkim darmową energię słoneczną. Gdy już przyjedziesz na pole namiotowe lub znajdziesz miejsce, w którym chcesz rozbić obóz, po prostu rozłóż panele fotowoltaiczne EcoFlow i podłącz do nich stację, aby ją naładować.
  • Gniazdo sieciowe – podróżując, nie zawsze będziemy całkowicie odcięci od prądu. Może się zdarzyć, że zatrzymasz się w hotelu lub w innym miejscu, w którym będzie możliwość podłączenia urządzeń do gniazdka sieciowego. Warto z niej skorzystać i wygodnie naładować stację.

Jak się okazuje, stacje zasilania znajdują wiele zastosowań podczas podróży, a ich użytkowanie wcale nie musi być problematyczne. EcoFlow RIVER 2 Pro lub DELTA 2 mogą okazać się niezastąpionymi towarzyszami Twojej kolejnej wyprawy. Ułatwią Ci przygotowywanie posiłków, zapewnią potrzebne oświetlenie i pozwolą pozostać w kontakcie z bliskimi. Którą stację zasilania zabierzesz ze sobą?

RIVER 2 Max

Waga 6kg

Wyjście AC 500W

RIVER 2 Pro

Waga 7,8kg

Wyjście DC łącznie 800W

Klikając „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę Prywatności po więcej informacji.