Praca w hotelu, w kamperze, a może na plaży? Wybierz się na workation z EcoFlow!

15
.
06
.
2023
Aktualności
Praca w terenie
Off-grid i kamper
Wypoczynek

Postępujący rozwój technologii i coraz szerszy dostęp do Internetu sprawiają, że popularność zyskują nowe, ciekawe tryby pracy. Już nie musimy ograniczać się do wykonywania swoich zadań w biurze – co stoi na przeszkodzie, aby przenieść się do domu, kawiarni czy nawet hotelu? Obecnie coraz więcej osób wybiera się na workation – to specyficzna forma pracy, która pozwala komfortowo łączyć obowiązki z wypoczynkiem. Teraz możemy bez problemu pracować nad projektami w zagranicznym kurorcie lub zdalnie brać udział w spotkaniach znad morza.

Jak jednak rozwiązać ewentualny problem braku prądu? O ile w hotelu raczej nie napotkamy podobnych trudności, tak pod namiotem czy w kamperze będą one nieuniknione. Czy w takim razie musimy rezygnować z marzeń o pracy zdalnej na górskiej hali lub na plaży na Teneryfie? Oczywiście, że nie! Z pomocą przychodzą przenośne stacje zasilania EcoFlow, które dostarczą energii wszystkim niezbędnym nam urządzeniom.

Workation – czy to dobry pomysł?

Pracownicy często entuzjastycznie reagują na pomysł wykonywania zawodowych obowiązków w turystycznie atrakcyjnym miejscu. Pracodawcy bywają do niego nieco mniej przychylnie nastawieni, ale i oni coraz bardziej przekonują się do takiego trybu pracy. Dlaczego? Workation może przynieść sporo korzyści obu stronom:

  • Po pierwsze, pozytywnie wpływa na work-life balance. Obniża poziom stresu i zwiększa satysfakcję z pracy. Dzięki temu pracownicy są bardziej zadowoleni, pełni energii i chętni do działania, a co za tym idzie wydajniejsi – a na tym powinno zależeć każdemu pracodawcy.
  • Po drugie, workation pozwala zwiększyć motywację do pracy i pomaga w jej optymalnej organizacji. Pracując w interesującym miejscu, często chcemy szybko i efektywnie wykonać swoje zadania, aby wreszcie wyłączyć laptopa i zająć się czekającymi na nas atrakcjami.
  • Po trzecie, zmiana otoczenia może doskonale wpłynąć na kreatywność. Sprzyja interesującym pomysłom, które mogą dać początek znaczącym zmianom i rozwiązaniom usprawniającym pracę całej firmy.

Czy workation ma jakieś wady? Zdarza się, że wakacyjne otoczenie powoduje pewne problemy z koncentracją. Otaczające nas atrakcje mogą sprawić, że trudno nam będzie skupić się na pracy. Jeśli jednak charakteryzuje nas silna wola i odpowiednia samodyscyplina, z pewnością poradzimy sobie z takimi pokusami.

Workation może więc być doskonałą opcją zarówno dla pracownika, jak i dla pracodawcy. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem i już zawczasu przygotować się na różne ewentualności. Zakup przenośnej stacji zasilania powinien znaleźć się na naszej liście rzeczy do zrobienia. Dlaczego?

Dostęp do energii elektrycznej w każdym miejscu

Co jest niezbędne do pracy zdalnej? Na pewno laptop i Internet. Niektórzy pracownicy powiedzą jeszcze, że telefon. Wybierając się na workation w bardziej odosobnione miejsce, warto też zapewnić sobie możliwość przyrządzania ciepłych posiłków – tu z pomocą przychodzi na przykład grzałka lub elektryczna kuchenka turystyczna. Skąd jednak wziąć energię niezbędną do zasilania podobnych urządzeń? Odpowiedź jest prosta – z przenośnej stacji EcoFlow!

W sprzedaży dostępne są różne modele tych sprzętów. Różnią się one między sobą na przykład liczbą i rodzajem dostępnych portów, mocą oraz pojemnością. Za pomocą stacji zasilania możesz dostarczyć energii większości urządzeń, których potrzebujesz. Już nie musisz się obawiać, że laptop rozładuje się w najmniej odpowiednim momencie lub że przez cały czas trwania workation będziesz skazany na wodę i kanapki! Po prostu umieść stację EcoFlow w kamperze lub bagażniku i ciesz się możliwością gotowania pysznych, ciepłych posiłków, swobodnie korzystaj z komputera i ładuj telefon, gdy tylko będzie to potrzebne!

Jaka stacja zasilania na workation?

Brzmi dobrze? Wybierasz się na workation i chcesz sprawić sobie przenośną stację zasilania? A może zamierzasz udostępnić podobne urządzenia swoim pracownikom? Tu pojawia się pytanie, jaki model wybrać. Wszystko zależy od naszych możliwości, potrzeb i tego, jakim środkiem transportu będziemy się poruszać. Inna stacja będzie dobra do kampera, a inna do samochodu. Poniżej znajdziesz kilka propozycji modeli, które doskonale sprawdzą się podczas workation:

  • RIVER 2 – najmniejsza i najlżejsza stacja na tej liście. Waży tylko około 3,5 kg i została wyposażona w specjalny uchwyt, który ułatwia jej przenoszenie. Cechuje się pojemnością 256 Wh i mocą nawet 300 W (lub 600 W z technologią X-Boost). Będzie doskonałym wyborem, jeśli zależy Ci na maksymalnej mobilności.
  • DELTA 2 – waży około 12 kg i jest stosunkowo mała – bez trudu znajdziesz dla niej miejsce w bagażniku albo w kamperze. Jej pojemność wynosi 1024 Wh, a moc 1800 W (do 2400 W z X-Boost). To idealna kombinacja niewielkich rozmiarów i dużych możliwości.
  • RIVER 2 Pro – wyróżnia się pojemnością 768 Wh i mocą 800 W (lub do 1600 W z X-Boost). Jest łatwa w transporcie i może zasilać nawet 80% powszechnie używanych urządzeń. Za jej pomocą dostarczysz energię między innymi smartfonowi, laptopowi, a nawet czajnikowi.
  • DELTA Pro – stacja do zadań specjalnych. Największa i najcięższa w tym zestawieniu. Jej pojemność to aż 3600 Wh, a jej moc wynosi 3600 W (do 4500 W z X-Boost). Umożliwia zasilanie nawet 99,99% najczęściej używanych urządzeń. Będzie idealnym wyborem, jeśli wybierasz się w odizolowane miejsce lub chcesz przygotować się na każdą sytuację i mieć pewność, że nie zabraknie Ci prądu. Ze względu na duże rozmiary i wagę lepiej sprawdzi się podczas podróży kamperem. Została jednak wyposażona w kółka i specjalny uchwyt, co nieco ułatwia jej transport.

Co jeszcze? Na pewno dobrym pomysłem będzie zakup kilku przydatnych akcesoriów. Warto sprawić sobie na przykład na torbę ułatwiającą transport stacji oraz Panele fotowoltaiczne, za pomocą których naładujesz urządzenie, gdziekolwiek się znajdziesz.

Jak ładować stację zasilania?

No właśnie, ładowanie stacji. Warto już zawczasu sprawdzić, jakie mamy możliwości w tym zakresie – żadne, nawet najbardziej zaawansowane urządzenie do zasilania nie będzie przecież działać non stop. Ale bez paniki! Przenośne stacje EcoFlow można ładować na kilka sposobów:

  • Panele słoneczne – wspomniane już wcześniej Panele fotowoltaiczne EcoFlow umożliwiają ładowanie stacji przy wykorzystaniu darmowej, ogólnodostępnej i ekologicznej energii słonecznej. Za ich pomocą naładujesz urządzenie niemal w dowolnym miejscu.
  • Gniazdko sieciowe – podczas workation zamierzasz mieszkać w hotelu, a tylko pracować w miejscu, gdzie dostęp do prądu jest ograniczony? Po prostu ładuj stację z gniazdka sieciowego! Jeśli natomiast zamierzasz podróżować, być może w trasie trafisz gdzieś, gdzie będzie możliwość naładowania urządzenia. Miej to na uwadze i korzystaj z podobnych okazji!
  • Zapalniczka samochodowa – podróżując samochodem, możesz ładować stację zasilania za pomocą gniazda zapalniczki. Dzięki temu możliwe będzie swobodne korzystanie z urządzenia, gdy już dotrzesz do celu.

Stacja zasilania EcoFlow – na workation i nie tylko

Na koniec warto rozważyć jeszcze jedną kwestię. Zastosowanie stacji zasilania EcoFlow w miejscach, w których brakuje prądu, jest właściwie oczywiste. Na tym jednak nie kończą się zalety podobnych urządzeń. Sprawdź, w czym jeszcze mogą przydać się pracownikom i pracodawcom!

Stacje EcoFlow znajdą zastosowanie również w biurze lub w domu, gdy pracujemy w trybie home office. Idealnie sprawdzą się na przykład w roli awaryjnego źródła energii. Niespodziewane przerwy w dostawie prądu już nie będą dla nas problemem! W podobnych sytuacjach stacja zasili urządzenia, które są nam niezbędne do pracy – na przykład komputer. Dzięki temu nie będą konieczne nadprogramowe przerwy, unikniemy przestojów i opóźnień w projektach, nie będziemy też musieli pracować po godzinach, aby nadrobić spowodowane awarią zaległości. EcoFlow pomoże pracodawcom i pracownikom przygotować się na nieprzewidziane okoliczności, a tym samym usprawni funkcjonowanie firmy.

Co ciekawe, wybrane stacje zasilania EcoFlow mogą też pełnić funkcję EPS. Co to oznacza? Gdy takie urządzenie będzie podłączone do gniazdka, wszystkie podpięte do niego sprzęty będą zasilane z sieci. Jeżeli nastąpi awaria, stacja w ciągu 30 ms przełączy się na zasilanie z akumulatora. W efekcie bez problemu dostarczy energię podłączonym do niej urządzeniom. Dzięki temu możemy cieszyć się stałym działaniem sprzętów, które są nam potrzebne do pracy! O czym jednak należy pamiętać? Dostępne stacje EcoFlow nie będą dobrym wyborem w wypadku urządzeń, dla których niezbędne jest awaryjne zasilanie UPS (z opóźnieniem 0 ms). Nie sprawdzą się na przykład w połączeniu z serwerami danych i stacjami roboczymi.

Przedsiębiorcy, którym zależy na obniżeniu rachunków za prąd, mogą rozważyć wykorzystanie stacji do zasilania przynajmniej niektórych urządzeń w zakładzie pracy. Łącząc podobne produkty EcoFlow z panelami słonecznymi, możemy zaoszczędzić naprawdę sporo energii elektrycznej. Jeśli chcesz wdrożyć takie rozwiązanie w swojej firmie, wybierz którąś z większych stacji o dużej mocy. Świetnie sprawdzi się na przykład DELTA Pro, którą warto też połączyć z dodatkowymi akumulatorami, aby zwiększyć jej pojemność do nawet 25 000 Wh.

Praca w biurze, home office czy workation – niezależnie od tego, gdzie wykonujesz swoje obowiązki zawodowe, stacja zasilania EcoFlow może okazać się niezwykle użyteczna. Chcesz pracować na plaży na Karaibach lub pod namiotem w zacisznej dolinie w Bieszczadach? A może marzy Ci się praca podczas podróży kamperem wzdłuż polskiego wybrzeża? Teraz wszystko jest możliwe – z EcoFlow nie musisz się obawiać, że potrzebnym Ci urządzeniom zabraknie energii!

RIVER 2 Pro

Waga 7,8kg

Wyjście DC łącznie 800W

RIVER 2

Waga ok. 3,5kg

Wyjście AC 300W

Klikając „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę Prywatności po więcej informacji.