Panel i stacja zasilania EcoFlow na obozie harcerskim – jak spisał się nasz sprzęt?

17
.
10
.
2023
Zastosowania
Imprezy plenerowe
Seria Delta

Nasze stacje zasilania świetnie sprawdzają się w różnych zastosowaniach – mogą zapewnić dodatkowe źródło prądu w niemal każdych okolicznościach. Niedawno przekonali się o tym harcerze z 16 Drużyny z Rzeszowa (Chorągiew Podkarpacka ZHP), który mieli okazję przetestować DELTĘ Max i panel fotowoltaiczny 220 W podczas swojego obozu harcerskiego. Dowiedz się, jak sprawowały się nasze urządzenia i co zwróciło uwagę uczestników wyprawy.

Kilka słów o obozie harcerskim 16 Drużyny z Rzeszowa

Obóz 16 Drużyny Starszoharcerskiej z Rzeszowa odbył się w terminie od 4 do 13 sierpnia i miał miejsce w stanicy Słoneczna Polana niedaleko Skoczowa. Harcerze realizowali różne projekty, brali udział w zawodach i uczestniczyli w kilku wycieczkach – atrakcji nie brakowało. Nieocenioną pomocą podczas wyprawy była stacja zasilania EcoFlow DELTA Max z panelem fotowoltaicznym 220 W, który posłużył do jej ładowania. Dzięki nim uczestnicy obozu nie musieli się martwić, że zabraknie im prądu do zasilania niezbędnych urządzeń.

Jak sprawowały się nasze produkty?

Zapytaliśmy koordynatora obozu, jak sprawował się sprzęt EcoFlow. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że nasza stacja i panele spisały się bardzo dobrze – zapewniły dodatkowe źródło energii elektrycznej w terenie. Dowiedzieliśmy się również, że podczas tego typu wypraw często brakuje dostępnych gniazdek i portów – DELTA Max pozwoliła rozwiązać ten problem, dzięki czemu harcerze mogli bez przeszkód zasilać i ładować potrzebne urządzenia, na przykład krótkofalówki.

Choć z początku pogoda nie dopisywała, po kilku dniach wreszcie wyszło słońce i panel fotowoltaiczny EcoFlow 220 W mógł pokazać pełnię swoich możliwości. Wystarczyło prawidłowo go ustawić, aby za jego pomocą naładować stację w zaskakująco krótkim czasie.

Na co zwrócili uwagę uczestnicy obozu?

Koordynator obozu zwrócił uwagę na duże możliwości DELTY Max. Jak podsumował, “można było podpiąć urządzenie do portu USB albo wpiąć standardową ładowarkę do wbudowanego gniazdka – jest to wygodne i nie ogranicza”. Dzięki temu stacja świetnie sprawdza się w różnych zastosowaniach i pozwala bez przeszkód podłączać nawet kilka sprzętów jednocześnie.

Harcerzom spodobał się również wbudowany ekran DELTY Max, na którym wyświetlany jest czas ładowania, procentowy poziom naładowania akumulatora, moc wyjściowa i kilka innych najważniejszych parametrów. Dzięki temu wystarczy rzucić okiem, aby sprawdzić potrzebne informacje i na przykład dowiedzieć się, jak długo jeszcze stacja nam posłuży, zanim trzeba będzie ponownie ją naładować.

Czy coś sprawiało trudności?

Jak się okazało, korzystanie ze sprzętu EcoFlow nie sprawiło uczestnikom obozu większych trudności. Jedyne problemy pojawiły się przy rozstawianiu panelu – harcerze przeoczyli napis informujący, jak go ustawić, nie zauważyli też, że w skład zestawu wchodzi pokrowiec z podstawką. Jednak gdy już udało się wszystko znaleźć i uporządkować, obsługa naszych produktów okazała się bardzo prosta.

Sprzęt EcoFlow – niezawodne źródło energii w terenie

Jak widać, stacja DELTA Max i panel fotowoltaiczny 220 W doskonale sprawdziły się na obozie harcerskim. Pozwoliły bez przeszkód korzystać z energii elektrycznej i zapewniły dostęp do kilku dodatkowych gniazdek. Harcerze mogli więc bez problemu zasilać urządzenia niezbędne do realizacji swoich projektów. Sprzęt EcoFlow okazał się też bardzo prosty i wygodny w obsłudze – korzystanie z niego nie sprawiło uczestnikom wyprawy większych trudności. Warto też wspomnieć o składanej konstrukcji panelu i stosunkowo niewielkiej wadze stacji, co znacznie ułatwia ich transport. To idealne rozwiązanie na obozy, biwaki i nie tylko!

DELTA Max

Waga 22kg

Wyjścia AC łącznie 2400W

Przenośny, dwustronny panel fotowoltaiczny 220W

Klikając „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę Prywatności po więcej informacji.